» »

Nakup računalnika

Nakup računalnika

dualband ::

Malo sem brskal po netu in sem se nekako okvirno odločil za tele komponente:

MB: Asus P5N-E SLI
CPU: E4300
ram: OCZ 1 GB DDR2, PC2-6400, 800MHz
grafa: Geforce 8600GT

Pri plati sem prebral tole:
2 x PCI Express x16
- Single VGA mode: x16 (Default)
- SLI mode: x8, x8
Kaj pometi ta SLI mode x8 proti nekaterim platam ki imajo v SLI mode x16 v primeru da bi čez leto, dva dodal še eno grafično 8600GT
Ali bi se dalo z to plato saj malo naviti procesor.

Lp

Čmrlj ::

Jst nevem kaj vidite na tem SLI, ker je kvečjem uporaben le za 3d marke za igre je pa bolj žalost.Rame rajši vzami SuperTalent ali Crucial,plato pa kakor češ, sam jaz ti priporočam kakšno na 965 chipsetu.

dualband ::

No pa da pozabm na SLI.
Kera plata nižje cenovnega razreda 120-130 eur bi bla vredu?
Kakšna Asus P5B bi bla za kej?

Kezman91 ::

Zanimam se za nakup računalnika pa me zanima če so te komponente vredu:

GIGABYTE GA-965P-DS4 P965

INTEL Core 2 Duo E6600 2.40/1066 4MB BOX

SuperTalent T800UX2GC5 (2x1GB) PC6400 DDR2

XFX Geforce 8800GTS Extreme 320MB PCIe

SEAGATE ST3320620AS 320GB 7.2/16M/S300

ENERMAX Liberty ELT500AWT 500W

AplusCase Qubic (CS-3010)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kezman91 ()

dzinks63 ::

:))
Osnovno ploščo bi zamenjal za ASUS P5B-E Plus 965P cena je enaka , jo zelo častijo overclockerji
Grafično dobiš za 50€ cenej:
Club 3D PCI-e GF8800GTS, 320MB GDDR3 in jo z lahkoto spraviš na frekvence extrema.

Čmrlj ::

Sam Gigabyte ne.Za ta denar ti priporočam Biostar tforce 965pt(106 eur), če boš pa posegel malo globje v žep pa p5b-e plus(147 eur) ali abit AB-9 pro( 143 eur) .Cene so take, če kupiš z gotovino .

Kezman91 ::

Kaj pa ohišje? A je ta vredu AplusCase Qubic (CS-3010)???

Čmrlj ::

Vidim, da boš v mlacom nabavljal|O ,jah meni osebno je ta ohišje zelo grdo:D .Plato pa resno vzami p5b-e plus (abit odpade v mlacom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Kezman91 ::

Kakšno ohišje mi pa ti priporočaš? :))

pipc ::

ce bos poj v mlacomu kupil pc lohka se ta disk vzames SEAGATE ST3320620NS 320GB k ima se celo 60 mesecno garancijo razlika je pa 5€

Shegevara ::

samo malo me zanima kaj za vraga imate proti mlacomu? Prosim, prosim naj mi kdo razloži. Ker sem včeraj naročilnico za proc/plato oddal, pa da ne bom razočaran na koncu?

seljo ::

lej na kratko sam sem imel z malcomom vedeno dobre izkusnje....prodajalec prijazen ni da ni...ce pa slucajno pride do tezav da mroas kako stvar nesti na servis...v klet...potem pride do tezav...moram priznati da taksne nesramonosti na servisu nisem videl v se nobeni racunalniski firmi ...ignoranca na visku delajo se kot da si sam kriv in ko sem masinao ze 4tic peljal na servis sem se dobil z direktorjem ki je bil korekten in sva se zmenila za vracilo kupnine. Masina je namrec zmrzovala ne glede na to kaj so vse probali na servisu. DA povzamem bistvo dokler vse dela super mlacom nimam kaj rect imel sem 4 njihove compe vse bp imam tutdi samsungov ekran 21 od njih tut super, dokler dela in nimas stika z ljudmi v njihovem servisu je superca ko prides tja je pa drugi svet...sicer nebom pluval ker to ni bistvo verjamem da to kar se je meni se lahko naredi tudi v drugih firmah amapg imajo tudi nekateri drugi slabe izkusnje s servisom.
u zivotu sve se vraca sve se placa

Shegevara ::

No lepo. Če je le servis. Zdele lahko govorim, da je ql če je samo to, nazadnje ga bom pa res rabil:D (murphy)

Kezman91 ::

Zanima me sam še kakšna je razlika med ASUS P5B-E Plus 965P in GIGABYTE GA-965P-DS4 P965 ploščo, kera je bolša in kero mi vi priporočate?

Lp

dualband ::

V temle testu sem prebral tole:

It is very important to notice that the single ATA/133 port available on this motherboard is controlled by the JMicron chip, not by the chipset. This means that if you still have a parallel IDE optical drive it will only be recognized on Windows after you install JMicron’s driver.

A to pomen da mi IDE diska in DVD enote nebo prepoznal ob inštalaciji windowsov inl sploh nebom mogu inštalerat windowsov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dualband ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero matično ploščo do 100€ za Intel Core 2 Duo E6420?

Oddelek: Kaj kupiti
151873 (1393) pinx
»

Najbolj optimalen nakup za navijanje trenutno?

Oddelek: Kaj kupiti
202116 (1229) Pery
»

Nov računalnik za 1200 eur

Oddelek: Kaj kupiti
151463 (1145) Čmrlj
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
51156 (1055) nbzR
»

hitro rabim en mocan racunalnik za 1500eurov ali vec

Oddelek: Kaj kupiti
292459 (1733) JIM22

Več podobnih tem