» »

GA-965P-DQ6 ter problemi z montiranjem hladilnika...

GA-965P-DQ6 ter problemi z montiranjem hladilnika...

pierce29 ::

Lep pozdrav sem nov na temu forumu, zanimiva zadeva...


Torej imam sledeči problem:
Posedujem plato GA-965P-DQ6 s procesorjem E6320... Problem je v tem da serviserji ne morejodat na procesor nobenga konkretnga hladilnika in imam samo osnovno zadevo od Intela ki pa ni neka zarja.... Torej rad bi dal gor Zalmana CNS57700 (oz nekaj takega) vendar fantje pravijo da ga nikakor ne morejo montirat gor...Pravijo da je kriva matična plošča.....No pa sem malce povprašal naokoli in mi je kolega priporočil tole zadevco Ninja Scyhte ... Naredu sm malo raziskave o zadevi in našel tole stran Ninja scyhte on DS4 na kateri je vidno da se da Ninjo montirat na Ds4 plato, ki pa ni kaj preveč različna od moje DSq6...
Torej kaj predlagate vi kaj naj naredim.... Bo zadeva šla gor na mojo plato al ne..
Proc mislim malo naviti in sem raje siguren z dobrim hladilnikom kot pa tisto Intelovo kocko...



Že vnaprej se zahvaljujem.

ps . post je malce dolgovezen :D

pierce29 ::

Sem pozabil se tole vprasat...Kakšna temperatura je v redu za E6320 procesor..Mislm do katere je še varno poterat comp?, pa da dela zadeva normalno....

Čmrlj ::

maximalno do 80 stopinj v full load, čeprav ne priporočam preko 70.

edit:Raje dodaj kak tolar za infinity-ja sam po slikah od plate sodeč vprašaj če bo kateri koli od teh dveh šel gor.Heatpipe te bo verjetno oviral.Zdj najbolje je da najdeš nekoga, ki ima tak cooler in probaš.Če si z okolce Lj oz smer dolenska, ti lahk jst posodim Infinity-ja, da se prepričaš;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

pierce29 ::

Uf tale Scythe Infinity je težak eno kilo :O ... No ni problema samo če gre gor je vredu :D....
Sem najdu nekaj strani kjer so tejle hladilniki na DS4 plati ki je praktično ista kot DS6 kar se tiče tistih coolerjev tam okol procesorja...Pomoje bi zadeva mogla pasat...Ve kdo kaj iz izkušenj?

Čmrlj ::

našel sem od nekoga podpis: "Intel C2D E6600 w/Scythe Infinity | Gigabyte DQ6 | Kingston 512x2MB DDR2 533 | XFX 7800GT w/VF700AlCu LED..."

Tko da bo šlo;)

edit:Razno , če ni kakih predelav delal, ker kolikor vem ima ta plata backplate, ki zna stvar zakomplicirat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Bethrezen ::

ni nujn. loh se sam delajo frajerje

pierce29 ::

hja na ds4 gre pa tud vidu sm tisto k čmrlj pravi...baje pa tud da pašejo tej scythe zadevce na vse plate kamor gre tud stock od intela gor ...pomoje bi moral delat...kok je pa kaj glede zvoka a je glasn kr zgleda prava žwau...
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623234 (19131) svetetko
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za LGA 755?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
427662 (6373) kmetek
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579767 (7902) Jst
»

keri proc. in kera matična????

Oddelek: Kaj kupiti
402115 (1151) Turtle
»

Zračno hlajenje za Core 2 Duo E6400

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261894 (1339) schurda

Več podobnih tem