» »

Racunalnik se prizge, icesar ne dobim na zaslon

Racunalnik se prizge, icesar ne dobim na zaslon

Macketina ::

Moj sistem je sledec:
CPU - AMD64, 754, 2800+
Maticna - Epox 8KDA3I, revision 2.0, BIOS 02 May 2006 (zadnji)
Grafika - Sapphire Radeon X1950pro AGP in Radeon 9600pro
RAM - 2x Corsair 512MB in 1GB supertalent, vsi DDR400 / PC3200
PSU - LC power 550w
harddiski, dvdrw, etc...


Pred kratkim sem nadgradil masino s se enim gigabajtom rama (supertalent) in novo graficno - Radeon X1950pro. Mel manjse tezave (uporabljal sem le 1,5 GB rama, ker se je drugace vse skupi random resitiralo), ampak potem je delalo OK.
Nato pa resetiram racunalnik in ne dobim nic na zaslon. :(
Sem probal z obema graficnema, vse mozne kombinacije RAMa, brez rama, brez vsega, razen maticne in CPUja, ponastavil bios, ... ekran pa kar caka na signal da bi se iz standby-a prizgal.
Maticna ima display za kode napake - gor pise samo ENA crka in to je "F". Po navodilih sodec ni nic podobnega (vedno sta vsaj dve stvari izpisani), je pa na zacetku tole:
FFh or CFh
1.BIOS chip inserted incorrectly
2. Incorrect BIOS update version
3. Mainboardeled problem
4 . Add-on card inserted incorrectly.

Ima kdo se kaksno idejo?
Ali je maticna fuc?
Malce bi lahko sumil tudi PSU, ampak ce je poganjal nekaj casa vse skupaj, R1950pro in 2GB rama, potem bi moral zdele tudi R9600pro in 512MB rama.
Kako bi vedel da je napajalnik crknil? Nic ne smrdi, nic ne kaze, zgolj ne dela. Bi sploh lahko bil napajalnik kriv?
Ali kak lastnik EPOX plate slucajno ve, kaj pomeni en "F".

Kakrsnakoli ideja bo uredu:)) in hvala vsem vnaprej

333333 ::

Napajalnik al pa bios najverjetneje. Probi z drugim nap al pa nasi na kak servis pa reči ce nap ni da naj poskusijo bios na novo namestit... Če pa ni to pa hm.. recimo če vzameš vse rame iz plate in bootas ter nič ne piska je skor da 100% matična defekt, povdarjam skor da, samo v tvojem primeru je pomoje napajalnik ali bios.

Macketina ::

Zal ni tko simpl, da bi bil napajalnik... sem probal z drugim, novim, ampak stvar ima se vedno iste simptome.
Torej maticna brez vseh komponent ne piska in se ne zboota... zdej pa v veselo iskanje AGP, S754 maticne... a kdo prodaja? :D

>>><<< ::

Dobiš kupit tudi nove.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Macketina ::

EDIT:
vem da obstajajo, na ceneje.si najdem 13 plat za 754 podnozje. Ampak:
- od tega jih samo 5 nima graficnega cipa
Od teh petih imata 2 PCI-E, ena ima vezni nabor ULI M1689, ki ga ne poznam in zaupam, ostane ena asuska in ena gigabyte.
Asusko bi rajsi vzel, ampak ima VIAKT800 chipset, ki me je v preteklosti ze razocaral.
Ostane gigabyte, s Nforce 3 chipsetom, ki jo bom najverjetneje pac moral vzeti.

Ampak iscem kako dobro plato, Epox, DFI, Asus K8N-E, nekaj okoli Nforce3 250GB chipseta in sem prov presenecen da tega nima noben vec. Staro podnozje gor ali dol:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Macketina ()

xabre ::

@Macketina, poglej ZS.

Pyr0Beast ::

ULi-jev vezni nabor je pri meni zelo cenjen. Lahko ti brez skrbi povem, da je vreden vskega tolarja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

whatever ::

Hm... pa ti disk začne šrotat? Lahko, da je kaj z monitorjem ali kablom od monitorja narobe. Preveri kontakte. Lahko da imaš priklop za PC speaker ali kako drugo malenkost narobe obrnjen. Ni nujno, da je matična hin, morda je procesor. Pusti not samo proc, rame in matično ter priklopi samo napajanje na matično in PC speaker. Če še vedno nič ne piska - moje sožalje.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Macketina ::

xabre:
Hvala za ponudbo, bom premislil in ti v kratkem sporocim.

Pyr0Beast:
Katerkoli vezni nabor od ULI ali prav ta? Kaksne so tocno tvoje izkusnje?

whatever:
Probano je bilo na dveh monitorjih, enako obnasanje pri obeh. Disk na koncu sploh ni vec prikljucen, maticna ne da zvoka iz sebe tudi ce ni ne RAMa ne grafe notri. Nisem preveril PC Speakerja, to bom naredil zdele se, ampak dvomim v uspesnost. Za proc pa tudi ne vem, zakaj bi nenavit proc crknil sam od sebe pri tem da ga pustis cisto na miru:D

whatever ::

Hlajenje proca maš poštimano? Ventilatorji vključno s tistim na procu se zaženejo?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Macketina ::

Ja, vsi se prizgejo. northbridge in CPU hladilnik sta na otip hladna.
Sem preveril tudi PC Speaker in je brezhibno priklopljen, ceprov se ne oglasa 8-) , proca pa (se) nisem dol jemal pa tudi ne vem kolk je potrebno...

robertk123 ::

Mislim da je vzrok matična.

Pyr0Beast ::

No sicer imam dobre izkušnje z Ali (Uli) 1695, bi pa lahko rekel, da se ta nabor obnese bolje od kateregakoli Sis-ovega, Viinega in je boljši od Nf4.

No, kako je s plato? Dejansko se ti nobena stvarca na plati niti malo ne segreje?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Macketina ::

Ja, maticna je crknila. Sem tudi pisal na EPOX in mi je en model v taki malo smesni anglescini :D dal se par predlogov, samo so povecini vezani na to, da prides do BIOS-a, kar pa jaz nikakor ne.

Zaenkrat nimam casa probavati naprej, mislim pa vse skupaj se malo stestirati.

Pyr0Beast:
No sicer imam dobre izkušnje z Ali (Uli) 1695, bi pa lahko rekel, da se ta nabor obnese bolje od kateregakoli Sis-ovega, Viinega in je boljši od Nf4.

Imas potem 939Dual-VSTA plato? Ali kaj podobnega od ASRocka?
Sem postal lastnik tudi sam te plate>:D , skupaj s 939 procesorjem, ker druge variante preprosto ni bilo. Prva maticna na AGPju ki bi jo lahko dobil je neka Albatronic, mogoce se Gigabyte NF3, ampak to vse 1x po ponedeljku, jaz pa rabim comp ze prej.

Hvala vsem za mnenje in pomoc. Sej najhujs ni hardware, ampak jebeni reinstall winsov in vseh programov. Pa tweakanje, nastavitve, itd... OS bi moral biti lazje prenosljiv od hardwara do drugega hardwara, IMO!;((

Pyr0Beast ::

aja epox *smeh* .. škoda da nisi pisal na kakšen ECS, ali nekaj podobnega. We can't provide you with the manual because we already lost it. Yest sem skor crknu od smeha ko sem to probral XD
Mamo pa Dual-Sata :P

Aja , twakanje xD
. no za to sem si pa jst zmodal inštalacijo winsev, dela skor na vseh platah BP XD
.. stvarco maš gor v kake 20 min z vsemi driverji in nastavitvami :D
OS pa res včasih ne trpi druge plate . to je še presneto res.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD hoče trg veznih čipovij zase

Oddelek: Novice / Matične plošče
343745 (2710) Dr_M
»

Katero osnovno ploščo za 939 podnožje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554293 (3159) rap3r
»

Katero matično ploščo priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
181353 (1001) toncek_95
»

Asrock 939 Dual-SATA2 + Socket M2 upgrade (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
658856 (6810) SavoS
»

DFI Lanparty UT RDX200 CF-DR

Oddelek: Strojna oprema
422333 (1391) PrimozR

Več podobnih tem