» »

Spet ti prenosniki...

Spet ti prenosniki...

anoika ::

Najprej en prav lep pozdrav!

Nisem iz racunalniskih vod, me pa tok casa nezadrzno zene prav vanje. :)
V kratkem nameravam oditi na studijsko izmenjavo, kjer mi ne bo vec moc uporabljati druzinskega racunalnika. :(

Iscem prenosnik - kaksnega se ne vem tocno, vem pa:

- da rada delam vec stvari hkrati (brskanje po netu, skype, msn, uporaba kamere in mikrofona, uporaba slovarjev in tipkanje seminarskih HKRATI)
- da bi rada prenosnik uporabila tudi kot "kino" in "radio"
- da bi prenosnik rada nosila okoli (ne sme biti prevelik in pretezak) in "prevec" vezan na strom. [v linuxu se nisem vesca... in dvomim da kdaj bom :( ]
- da bo opracijski sistem pripravljen na pisanje v japonscini, korejscini in kitajscini, da bo word popravljal ang. in nem., da bom brez tezav sestavljala powerpoint prezentacije, tabele in vse ostalo neizogibljivo birokratsko s....e.
- da bo imel dovolj "prostora" za moje fotke, glasbo, fajle, filme itd...
- da bo to v teku dveh let tudi moje orodje za delo prevajalca.


Za prenosnik sem pripravljena odsteti od 800 do 950 evrov.
S prenosnikom prav tako nadaljnih 5 do 6 let ni bi hotela imeti tezav, oz. sele po izteku te dobe mu "dovolim", da ga zacne biksat. ;)

Zaenkrat sem oci vrgla na:

Toshiba Satellite A100-785
Dell Inspiron 6400 (0124) + PODVOJITEV POMNILNIKA
Fujitsu Siemens Amilo PRO V3505 T2450
HP prenosnik nx7300 T5500 GB851
HP prenosnik nx7300 C-M 430 RH694

Mi lahko kdo svetuje, kaj naj gledam? In kako naj se odlocim?

Najlepsa hvala!
Anoika

trnvpeti ::

vse to je v redu
samo....
5-6 let :))

anoika ::

:) se mi je zdelo, da je moja ideja precej utopicna - a zakaj bi si postavljali nizke meje, ce nam pa ni treba. ;)

MTm2H37rqt7B ::

Kaj pa je narobe z 5-6 let? Ce bo prenosnik imel vedno enak software prakticno ne zastara. Zarad garancije... HPji imajo garancijo 3 leta, BigBang ima neko storitev 'se zgodi', ki ti nudijo 'garancijo' za se daljse obdobje. Tako da prenosnik za tako 'staticno' delo lahko zdrzi tudi dalj casa.

Vsi novejsi prenosniki bodo zadostovali tvojim potrebam. Odloci glede na ceno, garancijo. Seveda se pa splaca prebrati kaksen 'test' prenosnika, katerega imas ogledanega in seveda ogled v zivo.

LP

P.S.: Za daljso avtonomijo priporocam Core 2 Duo, izgogibaj se Celeronom. TurionX2 se precej bolj grejejo kot C2D (neprijetno za zapestja). Ce ne igras iger, je integrirana graficna zadostna. RAM ~512-1GB zadosti.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povračilo davka od nakupa na Hrvaškem

Oddelek: Loža
248994 (4696) 1309976
»

Windows 7 ubija baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8621471 (16885) nekikr
»

Kater procesor v prenosniku do 700€

Oddelek: Kaj kupiti
211986 (1568) brera
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
416009 (4872) fredyjetle
»

Prosim še meni svetujte pri izbiri prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
332799 (1967) Tim Burton

Več podobnih tem