» »

Težave z WEB serverjem

Težave z WEB serverjem

AlBundy ::

Ok, pred dnevi sem si postavil WEB server. Sprobal sem Apacheja, Jana Server in Sambarja. Pojavi pa se težava, da se po nekaj časa vsak! server preneha odzivati, FTP pa že od vsega začetka noče delat :\ . Kva je narobe?
intel inside idiot outside

Loki ::

hm...
malo bolj razlozi tale tvoj "se je nehal odzivat".
si dobival error 404 (page not found), je proces zamrznil (se sesul)...?
probej se IIS (nadzorna plosca/ add-remove programs, add-remove windows components - Internet information services), ima sicer omejitev samo 10 istocasnih povezav, ampak ker bos lavfal na localu (sej bos, kajne) to verjetno ni problem.

imas mrezno kartico in ali je pravilno skonfigururana?
ce jo nimas, si instaliraj microsoft loopback adapter (nadzorna plosca/ add-remove programs, add-remove windows components, glej nekej v zvezi z LAN) in bi stvar morala delati.
katero verzijo apacha mas? (1.3.23, 2.0.32)
enkrat sem sicer zasledil nekej, da apache ni glih 100% zdruzljiv z windows xp, ampak sedaj (vsaj na njihovi strani) nisem nasel nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

AlBundy ::

Sam mam XP HE, tako da nimam možnosti inštalacije IIS [pa tud dobijo se boljši serverji].

No, mel sem oz. mam se Apache 1.3.23 [2.0.32-se ni hotel štartat : ].
Najbolj zanimivo je to, da frikne samo http server, vse ostalo deluje noralno-zaenkrat. Vdor v sistem ni [beri: sem za močnim hardwerskim/softwerskim firewallom], saj redno pregledujem logote in tud sistem sam blokira userje [tudi po nastavitvah in po IPjih-če se slučajno vrnejo oz. zamenjajo IP].

Ko http pade, ne dobim nobenega errorja, sam server moram restartat-da ne bo pomote, mislim programček :)) .

intel inside idiot outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlBundy ()

Loki ::

lohk je kej v zvezi z f-wallom, lahko blokira tut local porte (oz. serverje na njih)... imas od firewalla instaliran kaksen programcek?
probej disablat tist firewall od XP-jev (na pamet sicer ne vem kako ze gre, ker nimam xp-jev trenutno, ampak zato imas pa pomoc... :)) ).
poglej se tole:

Windows XP Apache Users Read This First
If you will install Apache on Windows XP, be warned. There is a known bug our users have identified; you may or may not encounter it yourself. It will be fixed in the forthcoming Apache 1.3.24 release. The effects of this bug within Apache 2.0 Beta are not yet determined.

It appears the combination of duplicating file handles between and parent and child process, in conjunction with blocking sends to the http client, may result in corrupted output. You may not see this in MSIE, which tends to throw any error in the 'Cannot find server or DNS Error' category.

If you receive such errors on Windows XP using SSI scripting or PHP scripts, but not static pages, you are probably a victim of this bug. It has been reported to Microsoft, we have no further details at this time.

stupid q, ampak vseen...sej si apacha 2.0.32 downloadal kot binary, kajne?:))

pa se to: a mas xp home verzijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

AlBundy ::

Ja, Apcheja sem normalno dol potegnu in imam home edition XP. V XPjih nimam vkljucenega pozarnega zidu [ker mu pac ne zaupam], ker mam mocnejsega pred sabo. Na masini moji masini, na kateri tece servercek ni nobenega programa za pozarni zid. Vem le toliko, da je ena rdeca skatla kot kaksen cd predvajalnik velka, en trikotnik po kateri sibajo lucke, aja pa gor pise watch guard :\ - ce kaj pomaga.

Serverji se si tako odzivajo, katere kol sem sprobal. Ma kdo se kaksnega drugega na zalogi.
intel inside idiot outside

SLOWWWeb.net ::

Kontaktiraj ADMINa, saj ti mora urediti dovoljenje komuniciranja na teh vartih,...:D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iis

Oddelek: Programska oprema
7733 (692) frenk
»

Neuspesna instalacija IIS-a

Oddelek: Programska oprema
181047 (889) Bug
»

FTP strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
181599 (1302) SubOrbit
»

http + ftp server

Oddelek: Programska oprema
141595 (1380) Spajky
»

Personal web server(/&%$R

Oddelek: Programiranje
191407 (1214) alesrosina

Več podobnih tem