» »

avtoradio Sony cdx-mp40 in priklop mp3 predvajalnika

avtoradio Sony cdx-mp40 in priklop mp3 predvajalnika

slavkok ::

Pozdravljeni!

Najprej se opravičujem, če je tema že bla ... je nisem nikjer zasledil. Imam avtoradio Sony cdx-Mp40 in bi rad priklopil gor Mp3 player, namreč cd player ne dela vredi in mi skoraj vedno preskakuje. Radio ima vhod za audio vendar ga ne prepozna, če ni gor priključen cd menjalec. Zanima me, če se da kako to rešit?

lp slavko

OldSkul ::

Najbrž bo treba kakšen mp3 changer kje dobit... vsaj tako mislim, jst se na to ne spoznam.

slavkok ::

Saj to sem že js razmišljal, da bi nekje dobil kak cd menjalec, tud če je v okvari ... vprašal sem pa zato, ker bi rad prišel čim bolj poceni pa enostavno skoz.

Azrael ::

Mogoče bo kaj pomagalo:

Povezava avtoradia z MP3 player-jem

Za Pioneer obstaja adapter za točno tak namen kot želiš, za Sony pa žal ne vem.
Nekoč je bil Slo-tech.

slavkok ::

@Azrael: hvala za link, bom povprašal, če se dobi kje tak adapter.

Avdoardio z zadnje strani zgleda takole (slikano iz priloženih dokumentov):





...če kateremu kaj pomaga.

P.S. Ne vem kak se lahko naredi na tem forumu link do strani kjer je shranjena slika

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Azrael ::

>Ne vem kak se lahko naredi na tem forumu link do strani kjer je shranjena slika

Ko piseš sporočilo, klkni polje "slika" zgoraj desno pod HTML oznaka in v okno, ki se odpre, vnesi povezavo do slike.

Nazaj na topic

Po sliki sklepam, da ne rabiš drugega, kot samo ustrezen stereo kabel med izhodom za slušalke mp3 predvajalnika in bus audio in vhodom na avtoradiu. Selektor je mišljen, če bi imel več zunanjih izvorov zvoka in bi moral preklapljati med njimi.

Vprašanje je samo ali je signal iz predvajalnika ustrezen za radio - če je signal premočan (preglasen), ga je treba zmanjšati, da ne pokvariš radio.
Nekoč je bil Slo-tech.

slavkok ::

Glede slike ... moja napaka, ker nism pogledal mal okol sebe :) .... se opravičujem.

Ja to vem, da je ptreben avdio kabel med preklopom za slušalke mp3 predvajalnika pa med radiom... to ni problema ...Tud ko bi vse vklopil, bi dal mp3 na najmanjšo glasnost, da nebi uničil radia, potem pa postopoma zviševal glsnost dokler nebi bilo dovolj. Glasnost bi pa tako al tako nastavljal na radiu.
Največji problem je kako aktivirati, da bo radio bral iz "audio in". Ena izmed možnosti, kar sem tudi sam premišljeval je, da bi dal selektor na "bus control", vendar ga je težko dobiti, pa še drag je. Ker mi pa spajkalnik in cin nista tuja :) pa sem mislil, da bi lahko sam kaj naredil oz., da obstaja kakšen načrt s katerim bi si lahko pomagal. Premišljeval sem pa tudi, če bi šlo, da bi priklopil kak cd changer, ki je v okvari (kak laser al pa kaj podobnega) in ga imel sam zato, da bi aktiviral "audio in". Samo nisem prepričan da bi to delovalo....

tnx zaenkrat.

lp

OK.d ::

tista stvar katera ti aktivira audio se imenuje mikroprocesor tega imajo kot si pravilno ugotovil tudi cd changerji, takšni posamezni adapterji stanejo v tujini okoli 100€ vsaj v mojem primeru bi toliko prišlo, tako da ne vem koliko se ti splača tukaj imaš povezavo do strani;)
LPOK.d


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AVTORADIO BREZ USB KONEKTORJA

Oddelek: Zvok in slika
156151 (5704) smacker
»

VW CADDY, 2011 kako, kam audio in usb priklopiti?

Oddelek: Zvok in slika
102186 (2055) zlobcek
»

dodatek USB k avtoradiu CD30 MP3

Oddelek: Na cesti
135170 (4892) guardy
»

Avtoradio in USB kluček

Oddelek: Zvok in slika
145247 (4968) Infinity
»

Kje do 650MB CDjev?

Oddelek: Kaj kupiti
263190 (2649) zcetrt

Več podobnih tem