» »

Manjkajoča oz. premeščena knjižnica

Manjkajoča oz. premeščena knjižnica

Dodge ::

Lep pozdrav,
nekako mislim , da po tem , ko sem namestil posodobitve za windows XP (pač ko javijo , da so na voljo, sem automatsko kliknil "Naprej", itd. tako da so se pač namestili), se vsekič ko prižgem računalnik pojavi naslednje sporočilo:

"Sistemska DLL knjižnica user32.dll je bila v pomnilniku premeščena.Program ne bo deloval pravilno.Do premestitve je prišlo, ker je DLL knjižnica C:\WINDOWS\system32\HHCTRL.OCX zasegla obseg naslovov, ki je rezerviran za sistemske DLL knjižnice programa Windows...."

Nekako me zanima , če je kakšna elegantna rešitev, da rešim to težavo, ali moram pač formatirat rač.?

Hvala za pomoč!
Lep pozdrav , A.Š.

nonenone ::

to se je tudi meni pojavljalo, tolklo se je z realtek driveri, verjetno imaš okvarjen ''hhctrl.ocx, naredi takole:
start in run (zaženi), nato vtipkaj: regsvr32 %systemroot%\system32\hhctrl.ocx in pritisni ok (v redu)
to ti bo odpravilo napako v hhctrl.ocx
lp

Dodge ::

Hmm nekako sm probu tako kot si mi svetoval...ampak se sporočilo spet pojavi takoj, ko naredim restart računalnika (?)
Lep pozdrav , A.Š.

nonenone ::

kaj ti piše v levem oknu zgoraj-v pasici, kjer program?

Dodge ::

Amm program...levo zgoraj pa je: "RTHDCPL.EXE"...
Lep pozdrav , A.Š.

nonenone ::

ja to je isto kot pri meni, to so driverji od realteka, dvigni si z neta (realtek) nove driverje, stare v kontrol panelu odstrani, popravi napako ki sem jo opisal prej in namesti nove realtek driverje, pa bo, hm, kr neki dela, lp

nonenone ::

pojdi v Program Files-Realtek-InstallShield in boš tam našel to in ostale datoteke od realteka, v kontrol panelu deinštaliri realtek in zaženi računalnik pa boš videl če ti še javlja

sosko1 ::

Isto se je meni danes zgodilo po namestitvi popravka KB925902, mam pa isto realtake zvočno. Ko sem posodobitev odstranil mi napake ni več javlal tako da mislim da nekaj ne štima z popravkom od microsofta.

Dodge ::

Done deal...deluje...najprej sm mogu ponovno namestit driverje...ker jih control panel ni pustu odinštalirat...ponovno zagnat mašino...še vedno javlja isto napako...no vseeno pa jih je bilo zdej mogoče odinštalirat tko kot treba...potem pa sem iz neta pobrall nove driverje in je to načeloma to in stvar deluje...tko da hvala za info. in pomoč.
Lep pozdrav , A.Š.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dodge ()

Rok Nemec ::

Vsem, ki so odstranili popravek KB925902 močno priporočam, da ga ponovno namestijo, ter nato še popravek za popravek, ki odpravi omenjeno težavo( RTHDCPL.EXE):

The Realtek HD Audio Control Panel may not start, and you receive an error message when you start the computer: "Illegal System DLL Relocation"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Undo za ComboFix

Oddelek: Pomoč in nasveti
181711 (1476) MrStein
»

shel32dll

Oddelek: Pomoč in nasveti
61296 (1040) bluefish
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
253044 (2779) Tea Time
»

trojanski konj help!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
52538 (2211) Izi
»

Problem pri namestitvi programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
5890 (830) burka

Več podobnih tem