» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
113 / 117
»»

Han ::

Za filme je boljši Samsung, ker ima PLS matriko (črna je skoraj črna, ne siva, tako kot pri IPS matriki). Nagib po moje ni problematičen, ker imata oba zelo dobre vidne kote, tako vertikalno kot horizontalno. Dve povezavi za 24D590PL:

http://www.trustedreviews.com/samsung-s...

tikitoki ::

Han je izjavil:

Za filme je boljši Samsung, ker ima PLS matriko (črna je skoraj črna, ne siva, tako kot pri IPS matriki). Nagib po moje ni problematičen, ker imata oba zelo dobre vidne kote, tako vertikalno kot horizontalno. Dve povezavi za 24D590PL:

http://www.trustedreviews.com/samsung-s...



Kr neki, PLS = IPS. Ce hoces, da je crna crna in ti je kontrast pomemben, potem izberes VA.

Han ::

PLS vs IPS.

Panel Type Comparison...

Skratka, PLS =/ IPS, je (izboljšana) izpeljanka IPS. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

tikitoki ::

Meh IPS je bolj ali manj enak PLS. In nima nobenih resnih prednosti. VA on the ohter hand pa imas resne prednosti in pomankljivosti.

Han ::

Tudi IPS je v zadnjih letih napredoval, prihodnost pa je v OLED in njemu podobnih tehnologijah.

MrStein ::

Talking of which...

So že kaki OLED monitorji na obzorju (ne mislim eksotike in prototipe)?
Se splača kupit danes LCD, pa čez recimo 5 let OLED, ali so že dovolj blizu, da se splača počakat?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Na žalost je na obzorju zaenkrat le OLED "eksotika"...

https://pcmonitors.info/articles/oled-m...

https://www.monitornerds.com/oled-monit...

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

Talking of which...

So že kaki OLED monitorji na obzorju (ne mislim eksotike in prototipe)?
Se splača kupit danes LCD, pa čez recimo 5 let OLED, ali so že dovolj blizu, da se splača počakat?


Ne. Vse je se mocno predrago.

Dr_M ::

Jest tega se na telefonu nocem, kaj sele monitor. Po enmu letu gre lahko samo v smeti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

antonija ::

No, ce koga slucajno zanima: Bigbang, Comshop in Harvey Norman v BTC nimoajo niti enega 32" 4k monitorja za videt.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

JackOdpirac ::

Nekaj časa nazaj niso imeli niti osnovnega 27", kaj šele kaj z IPS in x-sync

antonija ::

Ah, tolk zahteven pa nisem bil... samo znaima me kaksen zigleda 32" 4k monitor z 1:1 scalingom, pa kot kaze tega pri nas ne bom videl se nekaj casa.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kuglvinkl ::

javi, ce bos kje videl.
Your focus determines your reallity

antonija ::

Ultra wide 1440p najdes 1 kos v tavelikem bigbangu v BTC (star model, raven ekran), in 1 kos v harveyu (ukrivljen, novejsi model, ampak ni bil prizgan).

Komot lahko vidis TVje vredne tolk kot poceni avtomobili, monitorja za 1kEUR pa ne :(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Pat_MaGroin ::

Dell S2415H za 165 € za obicajno office delo + filme da/ne?

tikitoki ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Dell S2415H za 165 € za obicajno office delo + filme da/ne?


Vzem zgoraj omenjenega LGja, ima se freesync in Dell ma tko al tko LG panel.

Pat_MaGroin ::

tikitoki je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Dell S2415H za 165 EUR za obicajno office delo + filme da/ne?


Vzem zgoraj omenjenega LGja, ima se freesync in Dell ma tko al tko LG panel.


Če misliš LG 24MP68VQ, potem je dražji za 20 eur (kupujem na amazon.es), tako da mi je malo brezveze ... freesync pa ne rabim.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Te ne silim:). Sicer pa sem gledal rezzutlate edinnega testa, k sem nasel in ma kar visok delta pr barvah, ker mi ni ravno vsec. Sam bi raje vidle kaksne solid review.

Clubraider ::

Izkoristil bom to temo in vprašal, kateri monitor z 144Hz naj kupim?
Mora imeti podporo G-Sync.

Prosim za kakšen nasvet.
Ogromno gledam predstavitve na youtubu in razne forume in enostavno se
ne vem odločiti. Cena mi tolko ni pomembna, kot mi je pomembno to, da
bo zadeva delovala in da nebom imel težav, kot jih imajo nekateri, ko
kupijo novega ukrivljenega in imajo razne bele ali modre lise, ter podobno.

Za vsak nasvet bom zelo hvaležen.

Lp
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

JackOdpirac ::

Gsync z 144Hz, predvidevam da 27" in tudi IPS je svinjsko prizadeto drag. To potegne skupaj še nakup minimalno 1070GTX.
Potem pa še monitor Asus PG279Q, ki ima vse to kar iščeš.

Sam sem bil pred podobno dilemo, pa sem raje pokazal fakiča, ker 1.4kEUR za tale setup pa že en dam, sploh pred HDR, 4k, OLED (drugo leto pa čist zares, not) dobo pa že ne dam.

RX480 4GB + Freesync IPS 75Hz 1080p S24F356 je krasna alternativa, 4x krat cenejša od zgornje

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Clubraider je izjavil:

Izkoristil bom to temo in vprašal, kateri monitor z 144Hz naj kupim?
Mora imeti podporo G-Sync.

Prosim za kakšen nasvet.
Ogromno gledam predstavitve na youtubu in razne forume in enostavno se
ne vem odločiti. Cena mi tolko ni pomembna, kot mi je pomembno to, da
bo zadeva delovala in da nebom imel težav, kot jih imajo nekateri, ko
kupijo novega ukrivljenega in imajo razne bele ali modre lise, ter podobno.

Za vsak nasvet bom zelo hvaležen.

Lp


Nakup ukrivljenih zaslonov je cisti kretenizem. Sem vceraj enega videl v Bigbangu, zadeva trpi za hudimi odsevi. Vse ravne zaslone vidis lepo. Sam pr ukrivljenem pa so odsevi grozljivi. Pa tudi sicer izgleda zadeva kot en gimmick. Ce bi bil vsaj tako vleik in ukrivljen tako, da bi zaobjel tvoje vidno polje. Pa niti slucajno ne zadosti temu pogoju.
Sam sem brez dvoma, da slabosti dalec prevagajo.

V vsakem primeru pa pred nakupom zadevo stestiraj v zivo.

Clubraider ::

Hvala za zanimiva posta.

Zdaj jaz setup že imam razen monitorja.
Razmišljal sem pač, da bi kupil monitor ki podpira več kot 60Hz in G-Sync zaradi trganja slike, pri večjih FPS-jih.
Asus PG279Q je res svinsko drag (cca. 900€), ampak je označan kot najboljšji 2440x1440 gamerski monitor leta 2016 s 144Hz (oz.165Hz)

A se obetajo drugo leto, kakšno boljši in seveda cenovno ugodnejši monitorji?

Okrivljeni monitor pa sem odmislil, ker ljudje po forumih omenjajo, da moraš imeti prav srečo,
da kupiš dobrega, da nima svetlih lis in črt. (nočem brez veznih težav z vračanjem v garancijo)

FreeSync in AMD Freesync je isto ali različno?
Sprašujem zato, ker pri nekaterih monitorjih sem videl napisano FreeSync, pri drugih spet AMD Freesync.
Seveda so FreeSync monitorji cenejši. A je kakšna razlika?

Hvala
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

tikitoki ::

Clubraider je izjavil:

Hvala za zanimiva posta.

Zdaj jaz setup že imam razen monitorja.
Razmišljal sem pač, da bi kupil monitor ki podpira več kot 60Hz in G-Sync zaradi trganja slike, pri večjih FPS-jih.
Asus PG279Q je res svinsko drag (cca. 900€), ampak je označan kot najboljšji 2440x1440 gamerski monitor leta 2016 s 144Hz (oz.165Hz)

A se obetajo drugo leto, kakšno boljši in seveda cenovno ugodnejši monitorji?

Okrivljeni monitor pa sem odmislil, ker ljudje po forumih omenjajo, da moraš imeti prav srečo,
da kupiš dobrega, da nima svetlih lis in črt. (nočem brez veznih težav z vračanjem v garancijo)

FreeSync in AMD Freesync je isto ali različno?
Sprašujem zato, ker pri nekaterih monitorjih sem videl napisano FreeSync, pri drugih spet AMD Freesync.
Seveda so FreeSync monitorji cenejši. A je kakšna razlika?

Hvala


Ce se nisi kupil grafcine kartice in ne mislis posegati po GTX 1070 ali vec. Potem je vleiko cenejsa kombinacija Freesync monitorja za RX 480.

JackOdpirac ::

AMD je za Freesyncom, zato tudi včasih dodatek "AMD". Obe tehnologiji sta identični, vsaka deluje le s svojo grafično, pri čemer je AMDjeva rešitev vsaj na papirju (še boljša). Ceneješa pa je zaradi, ker implementacija FreeSynca zastonj in proizvajalcev niti pri implementaciji, praktično nič ne stane. Nasprotno pa pri nVidii zahtevajo licenčnino za vsak monitor in vgradnjo kontrolne logike kar zadevo naredi tako zelo svinjsko drago kot je.

Kakor vidim se PG279Q kar soldino omika, zaloge kopnijo, na amazonu ga imajo le še določeni. Nov model, probably. Pa baje majo blazne težave s svojim quality controlom.

Točno to kar je osebek pred mano napisal. Če nimaš GTX1070 ali pa si kupil ravno GTX1060, potem ni neke računice kupovat RX480, drugače pa jo kupi - 4GB in S24F356FHU ali pa gay belo barvo S24E370. Obe pod 150€. Jebeni steal:)

PARTyZAN ::

To, da sta tehnologiji identični je seveda, bullshit. Sicer meni tudi ni všeč, da te reči niso standardne, ampak preden bedarije pišeš rajši malce poguglaj, no :)

JackOdpirac ::

Cute.

Razloži.

Obe narekujeta monitorju osveževanje, če je seveda sposoben. Klasični IPSji npr grejo zelo težko pod 50Hz in nad 70Hz za primer.
Freesync deluje med 8 in 240Hz, medtem ko Gsync med 30 in 144Hz.

Clubraider ::

Sam uporabljam grafično Gigabyte GTX 980Ti Xtreme Gaming,
katera je na nivoju GTX 1070, in zato razmišljam, da bi kupil ta monitor.

Čeprav postajam malo skeptičen oz. radoveden, kaj bo novega na tem področju
naslednje leto. Zahvaljujem se za pojasnilo glede FreeSync-a.

Sprašujem se pač, ali je smiselno kupit tak monitor ali naj ostanem
na 60Hz. Je pa res da v živo še nisem videl, kakšna je razlika med
60Hz in 144Hz. :)
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Clubraider ::

Kaj pa recimo kaj takega je pametno kupiti?

http://www.acer.com/ac/en/US/content/pr...
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

JackOdpirac ::

TN matrika. Težko svetujem. Pa vendar. Če se sprašuješ ali ostati na 60Hz, je pomoje bolje da posežeš po "navadnem" 60Hz 27" delu za zelo podobno ceno:)

z3ro ::

Se dobi kaj boljšega do 150€ kot LG 24MP58VQ? Uporaba: na PCju nič posebnega (fb,yt,..) + PS4 občasno.

tikitoki ::

ja, dobis novejsi model iste firme za 10 EUR vec, glede nato, da ima freesync, 75 MHz,... je brez dovma boljsa izbira.

Druagce pa je ohisje tega monitorja precej flimsy.

z3ro ::

Freesync mi ne pomeni dosti, ker igre se bodo igrale samo preko PS4. Mogoče pa vseeno vzamem za teh 10€ več. Ohišje mi ni pomembno glavno da je slika ok.

krefi ::

iscem ekran za igranje iger kot so BF1 sedaj me zanima kaj mi priporocate ena naj bo nekje do 400 eur sedaj gledam spodaj navedene in me zanima kaj menite ali priporocate kaj drugega... graficno mam asus gtx970 v zacetku leta pa jo bom zamenjal z gtx1070 ali 1080
https://eigre.si/asus-vg278hv-68-47cm-2...
https://eigre.si/benq-gaming-led-monito...
https://eigre.si/asus-mg248q-61cm-24-fh...
https://eigre.si/asus-vg248qe-61cm-24-f...
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Miha9888 ::

Kater monitor do max 200€ se sedaj najbolj splača kupiti? Uporabljal se bo za različne adobe programe, malo programiranja, občasno kakšen gta, CoD..Najraje tam 23":D

zem_mali ::

Iščem delovni setup:

Specifikacija grafike v prenosniku:
Intel HD Graphics 5500 in processor, supports external analog monitor via VGA and digital monitor via Mini DisplayPort; supports three independent displays;
Max resolution: 3840x2160@60Hz (DP via mDP cable); 1920x1200@60Hz (VGA)

DELL P2715Q (210-ADVO)
https://www.altstore.si/monitor-dell-p2...
http://www1.la.dell.com/content/product...
cca. 600€

DELL P2415Q
http://www1.la.dell.com/vc/en/corp/peri...
cca. 500€

ali je bolje vzet tri monitorje?
ima kdo kakšn nasvet? (relevantne predpostavke, utrujenost oči in velikost primerna za delo (programje, pisanje-nič grafično zahtevnega))

Hvala

JackOdpirac ::

Miha9888 je izjavil:

Kater monitor do max 200€ se sedaj najbolj splača kupiti? Uporabljal se bo za različne adobe programe, malo programiranja, občasno kakšen gta, CoD..Najraje tam 23":D

Samsung S24F350 za 150€. 24", 1080p, IPS, FreeSync, 72Hz

Miha9888 ::

Hvala za odgovor:) kako pa da je tako poceni z takimi specsi? Ker primerljiv dell je okrog 200€ pa je po specsih se slabsi (p serija)

JackOdpirac ::

Noben monitor niti za 250EUR nima FreeSynca, IPS in +60Hz.

Nimam pojma, res prizadeto nizka cena. Prvi FreeSync monitor zatem je 100EUR!!! več. Neki AOC z grdo TN martiko in 144Hz.

Zgodovina sprememb…

Seba22 ::

A je tale za kaj?https://www.amazon.com/AOC-G2460PF-24-I...

Rabm za fps-je
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

JackOdpirac ::

Evo ravno o tem sm govoru :))

NejcSSD ::

JackOdpirac je izjavil:

Miha9888 je izjavil:

Kater monitor do max 200€ se sedaj najbolj splača kupiti? Uporabljal se bo za različne adobe programe, malo programiranja, občasno kakšen gta, CoD..Najraje tam 23":D

Samsung S24F350 za 150€. 24", 1080p, IPS, FreeSync, 72Hz


Kje se ga dobi? Link
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

SlimDeluxe ::

Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

simnov ::

Jaz imam tale klump https://www.amazon.co.uk/Samsung-2443NW... in te takoj pečejo oči kaj predlagate tja do 180€ 24" 1920x1200.

igor0203 ::

ameba ::

Živ.
Kupujem monitor. Prvotno zato ker sem zaradi službe kar dosti pred monitorjem in si želim kvaliteto.
Kupljen mora biti v Sloveniji. Nekje do MAX 300EUR bi dal za MAX 24"

https://www.ceneje.si/Izdelek/4537402/r...

Je tale DELL še aktualen?

Uporabljal bi ga pa tudi za kak film in občasno kako igro (NFS:HOT PURSUIT in C&C Generals, tko res občasno za mal nostalgije).


Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ameba ()

kuglvinkl ::

Jaz imam tega malo manj kot dve leti in sem super zadovoljen. Špilov pa ne igram.
Your focus determines your reallity

tikitoki ::

JackOdpirac je izjavil:

Noben monitor niti za 250EUR nima FreeSynca, IPS in +60Hz.

Nimam pojma, res prizadeto nizka cena. Prvi FreeSync monitor zatem je 100EUR!!! več. Neki AOC z grdo TN martiko in 144Hz.


Kaj sploh ni res, ze mesece so na voljo monitorji za to ceno in se temi karakteristikami.

Han ::

@diavolo: pohiti z U2415, dokler je še stara cena...

JackOdpirac ::

tikitoki je izjavil:

JackOdpirac je izjavil:

Noben monitor niti za 250EUR nima FreeSynca, IPS in +60Hz.

Nimam pojma, res prizadeto nizka cena. Prvi FreeSync monitor zatem je 100EUR!!! več. Neki AOC z grdo TN martiko in 144Hz.


Kaj sploh ni res, ze mesece so na voljo monitorji za to ceno in se temi karakteristikami.

Kaj drugega kot Samsungov za 150€ ni

ameba ::

««
113 / 117
»»