» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
112 / 117
»»

Sio07 ::

Iščem 24" monitor za okrog 250€. Uporabljal se bo večinoma za igre (strategije, kakšen witcher, fallout, fps sem ter tja, ne MP)

freesty ::

V vsakem primeru nekaj z 144Hz za ta denar.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Motion ::

Prej kaj z odlično sliko. IMO če nisi nek zagrizen internetni FPS igralec se ti bolj izplača IPS po možnosti 1440p. 60 FPS je za strategije in RPG je vrh glave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

gddr85 ::

pa za 1440p še gpu (če še nimaš), ki bo zmogel stisnit ven cca 60fps, razen če boš imel vse na low ;)

freesty ::

Ma za igre ne rabi bit IPS. Dosti lepse izgleda igra pri 144hz in TN matriko kot pa na IPS matriki z 60hz in 10ms delayem.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Sio07 ::

gddr85 je izjavil:

pa za 1440p še gpu (če še nimaš), ki bo zmogel stisnit ven cca 60fps, razen če boš imel vse na low ;)


Nvidia 1070

tikitoki ::

freesty je izjavil:

Ma za igre ne rabi bit IPS. Dosti lepse izgleda igra pri 144hz in TN matriko kot pa na IPS matriki z 60hz in 10ms delayem.


Pr strategijah se to res mocno pozna.

freesty ::

Se pa pri fpsjih tolko bolj, IPS pa ni nikjer prednost predn TN.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

antonija ::

Kupi tisto kar ti bo najbolj vsec na mizi za gledat. Glede slike pa izberi IPS ce bi rad icmbolj natancno reprodukcijo barv in vecji kot gledanja, oz. TN ce bi rad visjo frekvenco osvezevanja, bolj "fake" barve in manjsi kot.

Zelo verjetno pa na koncu ne bos opazil razlike.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tikitoki ::

freesty je izjavil:

Se pa pri fpsjih tolko bolj, IPS pa ni nikjer prednost predn TN.


Mislim, da to pove vse o tvoji objektivnosti.

antonija je izjavil:

Kupi tisto kar ti bo najbolj vsec na mizi za gledat. Glede slike pa izberi IPS ce bi rad icmbolj natancno reprodukcijo barv in vecji kot gledanja, oz. TN ce bi rad visjo frekvenco osvezevanja, bolj "fake" barve in manjsi kot.

Zelo verjetno pa na koncu ne bos opazil razlike.


Da ne opazis razlike med IPS in TN, moras biti slep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

antonija ::

Ne nabijat. Za casual igranje igric ne bo nihce znal povedat kateri monitor ima bolj pravilne barve, predvsem je pa pri igranju igric to precej vseeno.
Pa ce se nikoli ni gledal razlik med TN in IPS jih tudi zdaj ne bo opazil, razen ce jih bo sel namenoma iskat.

Se najbolje da gres v eno stacuna kjer imajo oba tipa panelov na ogled in si gor das isti demo kaksne igrice, pa se odlocis.

Ce se pa hoces odlocit na podlagi internetov si pa poglej npr. tole: https://www.google.si/search?q=tn+vs+ip...
Sicer vecina primerja sliko na fotkah (kjer JE pomembna pravilna reprodukcija barv), ampak vsem je tudi nekaj iger. Potem pa povej kateri ima bolj primerno sliko za igre.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Sio07 ::

Kaj mislite o tem. Je 1440p IPS, odzivni čas 5ms. Je sicer malce nad 250, sam ok.
Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sio07 ()

MrStein ::

tikitoki je izjavil:


Da ne opazis razlike med IPS in TN, moras biti slep.

Ali pa primerjati zanič IPS in dober TN.

(in seveda ne biti poznavalec, ker potem lahko komot ločiš med tipi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Motion ::

Sio07 je izjavil:

Kaj mislite o tem. Je 1440p IPS, odzivni čas 5ms. Je sicer malce nad 250, sam ok.
Link


na papirju je super, sam nobenega podrobnega testa ne dobim nikjer (sam review na samem amazonu)

A misliš kupit z angleškega amazona. A je funt že tako oslabel napram euru da se splača?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

MrStein ::

Motion je izjavil:

A je funt že tako oslabel napram euru da se splača?

O ja...


Se ne vidi najbolje: v zadnjem tednu padel na razmerje 0,90
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

dolenc ::

Jep, sicer zna še past, ampak že sedaj so vsaj konkurenčne cene :)

Tist benQ je vredu. Med ips pa tn v igranju če si direkt pred monitorjem res ne boš opazil hude razlike, opaziš pa če se mal znekneš, pri kakem filmu, ali pa lep primer slo tech forum, zelena črta zgoraj ne bo nikoli enaka spodnji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

freesty ::

tikitoki je izjavil:

freesty je izjavil:

Se pa pri fpsjih tolko bolj, IPS pa ni nikjer prednost predn TN.


Mislim, da to pove vse o tvoji objektivnosti.

antonija je izjavil:

Kupi tisto kar ti bo najbolj vsec na mizi za gledat. Glede slike pa izberi IPS ce bi rad icmbolj natancno reprodukcijo barv in vecji kot gledanja, oz. TN ce bi rad visjo frekvenco osvezevanja, bolj "fake" barve in manjsi kot.

Zelo verjetno pa na koncu ne bos opazil razlike.


Da ne opazis razlike med IPS in TN, moras biti slep.


Saj opazis ampak je nepomembno za igranje iger.. Edini plus overall so vidni koti.

Imam doma S-PVA in IPS panel. Pa razmisljam, da bi PVA zamenjal z 144hz za igrce.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

tikitoki ::

freesty je izjavil:

tikitoki je izjavil:

freesty je izjavil:

Se pa pri fpsjih tolko bolj, IPS pa ni nikjer prednost predn TN.


Mislim, da to pove vse o tvoji objektivnosti.

antonija je izjavil:

Kupi tisto kar ti bo najbolj vsec na mizi za gledat. Glede slike pa izberi IPS ce bi rad icmbolj natancno reprodukcijo barv in vecji kot gledanja, oz. TN ce bi rad visjo frekvenco osvezevanja, bolj "fake" barve in manjsi kot.

Zelo verjetno pa na koncu ne bos opazil razlike.


Da ne opazis razlike med IPS in TN, moras biti slep.


Saj opazis ampak je nepomembno za igranje iger.. Edini plus overall so vidni koti.

Imam doma S-PVA in IPS panel. Pa razmisljam, da bi PVA zamenjal z 144hz za igrce.


Sej VA nima tudi bistveno boljsega kontrasta in crna ni siva. Sam ok, vsakemu svoje. Enim je vse eno in isto. Ne vem kako da potem opazis razliko med 144 Hz in 75 Hz? Vecini je to popolnoma nepomembno, pravzaprav vecji delez gamerjev shaja z 30 FSP.

JamesTheKing ::

Pozdravljeni.

V tem mesecu imam namen kupit rqcunalnik za okoli 700e, ki se bo uporabljal vecinoma za igre, autocad in filme.

Zaenkrat imam monitor Dell U2515H 2560x1440 (z njim sem izredno zadovoljen), ampak ne vem kako se bo obnesel pri igrah (nizki Hz, velik ms).
Torej kaj priporocate? Prodati ta monitor (verjetno ene 250e bi dobil za njega) in kupit kaj drugega 1920x1080 z vec Hz in manj ms? Kaj priporocate?

Hvala

tikitoki ::

250 EUR ne bos dobil. Bolj 150. Ok, to je Slovenija, mogoce slabih 200.

Priporocam, da kupis racunalnik in obdrzis monitor s katerim si izredno zadovoljen. Ce bos nato manj zadovolje pa zacni razmisljati o menjavi.

Isotropic ::

blizu 250 je že nov.

JamesTheKing ::

Isotropic je izjavil:

blizu 250 je že nov.


Ne vem kje si ti videl novega za 250e. Na mindfactory je 310e v SLO pa se cene gibljejo okoli 350€.

Kateri nacin prikljucitve je najboljsi? HDMI? da ne bo prevec lagga ali kako se temu rece.
Namrec s cimrom sva enkrat priklopila njegov gaming laptop in je zgledalo kot da HDMI kabel ni bil sposoben tako hitro prenasati.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Dell U2515H nima bistveno slabših odzivnih časov kot npr. U2414H ali U2415, zato je za povprečno igranje in gledanje filmov čisto OK. Najboljši kabel zanj je DisplayPort.

nevemkakupit ::

Zdravo!
kupujem monitor z naslednjimi zahtevami:
-24"
-120-180EUR
-vecinoma za splet, filme, office

nagibam se k: AOC I2481FXH, kako se kaj obnese?

Beta2 ::

Mah AOC so bolj jajca, vzami kakšen LG ali Samsung in IPS matrika, boš komot dobil za tak denar!

Alencica ::

Zanima me vase mnenje o Dell P2416D za pisarnisko/home delo (internet, dokumenti, pisanje, branje pdfjev ipd).
Je to ok nakup za 250 eur na aniiju? Kaj kej fantje kupujejo dandanes?

antonija ::

https://www.ceneje.si/Izdelek/5198475/r...

Izberi naljubso stacuno s ceno 250 EUR.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Alencica ::

Tnx.
Kaj je razlika med vsemi temi 60, 75, 100 in 144 refresh hertzi? Zakaj je to vazno, oz. kako se to pozna, ko buljim v ekran?
Tale monitor ma 60hz.

JackOdpirac ::

Ker se mi zdi ridikulozno zmetati preko tisočaka za 27", 1440p, IPS, G-sync monitor in GTX1070 ob malo nejasni prihodnosti glede adaptive synca, HDR in moje lokacije bivanja, sem se malo ogrel za sledeči monitorja;

Samsung S24F350FHU

in beli grdi z Qi wireless chargningom;

Samsung S24E370DL

Oba imata specifikacije zelo podobne;
24", 1080p, 60Hz, PLS(IPS), FreeSync, navadno stojalo in ceno med 130 in 160€ kar je nekaj neverjetnega za tak denar.

Načeloma bi se morala tudi naviti na 75Hz, samo ne vem kako. Se komu sanja kako?

antonija ::

Alencica je izjavil:

Tnx.
Kaj je razlika med vsemi temi 60, 75, 100 in 144 refresh hertzi? Zakaj je to vazno, oz. kako se to pozna, ko buljim v ekran?
Tale monitor ma 60hz.
Visje frekvence se poznajo v primerih, ko se lsika zelo hitro osvezuje. To so predvsem novejse igre, pri katerih z ustrezno graficno dobis doovlj visok framerate (v Hz), da se spodobi da monitor zmore to tudi prikazati.

Za tvoje potrebe (internet, dokumenti, pisanje, branje pdfjev ipd.) povsem nepomembno, skodilo pa ne bo nic (samo neizkorisceno bo).
Na filme pa to nima vpliva, ker se tam slike menjajo s konstantnimi 25 Hz (oz. tam nekje, odvisno od formata), v skrajnih primerih s 60 Hz (kar zmore vsak monitor).

P.S.: Izbrala si monitor z resolucijo 2560x1440. To ni nic narobe, samo za to resolucijo se ponavadi vzame 27" monitor, druigace je treba v OSu nastavit scaling (razen ce imas dobre oci in te ne moti majhen text in elementi na ekranu). Ce imas kje blizu stacuno, kjer lahko vidis 24" z resolucijo 2560x1440 in z 1920x1080 si pejd pogledat pa se odloci.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

Alencica je izjavil:

Tnx.
Kaj je razlika med vsemi temi 60, 75, 100 in 144 refresh hertzi? Zakaj je to vazno, oz. kako se to pozna, ko buljim v ekran?
Tale monitor ma 60hz.

http://www.testufo.com/#test=framerates

Na (dobrem) 120Hz monitorju vidiš premikajoči se objekt ali besedilo jasno, na drugih pa le zmazek.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

next3steps ::

JackOdpirac je izjavil:

Ker se mi zdi ridikulozno zmetati preko tisočaka za 27", 1440p, IPS, G-sync monitor in GTX1070 ob malo nejasni prihodnosti glede adaptive synca, HDR in moje lokacije bivanja, sem se malo ogrel za sledeči monitorja;

Samsung S24F350FHU

in beli grdi z Qi wireless chargningom;

Samsung S24E370DL

Oba imata specifikacije zelo podobne;
24", 1080p, 60Hz, PLS(IPS), FreeSync, navadno stojalo in ceno med 130 in 160EUR kar je nekaj neverjetnega za tak denar.

Načeloma bi se morala tudi naviti na 75Hz, samo ne vem kako. Se komu sanja kako?

Pixel overclock / Custom Resolution Utility
Sam je velika verjetnost, da ne bo 75Hz.
http://www.monitortests.com/forum/Forum...

Zgodovina sprememb…

Alencica ::

OK, po novem researchu sem zdaj med 24" dell P2416D za 250 eur in 27" HP elite E272q za 363.
Kaj predlagate?

Han ::

Kaj si do zdaj uporabljala? Upam, da imaš za QHD ločljivost na voljo vsaj HDMI priključek. Dell se najbolje razume z DisplayPort (DP), na VGA (D-SUB) pa rajši pozabi, ker že na FullHD ne zagotavlja optimalne ostrine.

V Dell taboru veljajo za najboljše monitorje naslednji modeli: U2415 (1920×1200), U2515H (2560×1440), U2715H (2560×1440).

Alencica ::

Macbook 13" non retina, pri delu pa se obcasno priklopim na 27" cinema display.
Za doma bi pa tudi nekaj v tem stilu, ker bo precej nezahtevna uporaba imo (kar sem zgoraj navrgla).
Tisti modeli so res dobri od della ampak U2715H je ze okrog 440.

Han ::

U2515H ima za svojo velikost (25 palcev), ločljivost in kvaliteto zelo sprejemljivo ceno. Slika je izredno ostra, LCD matrike pa zaradi majhne pike skoraj ne vidiš več. Lahko bi rekla, da gre za inačico retine. V krogu Mac uporabnikov je zelo priljubljen. Če ga boš uporabljala na Windows platformi, boš morala za pisarniško delo povečati dpi na okrog 150%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

JackOdpirac ::

next3steps je izjavil:

JackOdpirac je izjavil:

Ker se mi zdi ridikulozno zmetati preko tisočaka za 27", 1440p, IPS, G-sync monitor in GTX1070 ob malo nejasni prihodnosti glede adaptive synca, HDR in moje lokacije bivanja, sem se malo ogrel za sledeči monitorja;

Samsung S24F350FHU

in beli grdi z Qi wireless chargningom;

Samsung S24E370DL

Oba imata specifikacije zelo podobne;
24", 1080p, 60Hz, PLS(IPS), FreeSync, navadno stojalo in ceno med 130 in 160EUR kar je nekaj neverjetnega za tak denar.

Načeloma bi se morala tudi naviti na 75Hz, samo ne vem kako. Se komu sanja kako?

Pixel overclock / Custom Resolution Utility
Sam je velika verjetnost, da ne bo 75Hz.
http://www.monitortests.com/forum/Forum...


Si mogoče kje videl karkoli omenjenega glede zgornjih dveh monitorjev na tem linku, ki si ga pripopal? Sam ne najdem nič.

Imaš kakšne izkušnje z omenjenima?

next3steps ::

Nimam izkušenj. Pravijo pa anekdote, da je vse odvisno od sreče. Nekaterim uspe naviti na 65 drugim na 85Hz.
Nadalje spet anekdote pravijo, da večkrat teh 85Hz sploh ni 85Hz.
Nekateri monitorji podpirajo višjo osveževanje ob zmanjšani resoluciji.

Moj predlog je, da že v štartu kupiš nekaj, kar out of the box podpira frekvenco osveževanja, ki jo želiš doseči.

tikitoki ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

antonija ::

Pozna kdo kakšno trgovino (najraje LJ in okolica), kjer bi se dalo videt 32" 4k ekran in bi lahko probaval razlicne scalinge? Enega 34" ultra wide sem ze nasel in mi je sumljivo nizek, pa bi rad videl se sliko na 32" 16:9 ekranu...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tikitoki ::

Kaj si spremenil spol?

Bingbang, harvey norman, comshop imajo se najvec zaslonov razstavljenih. Kar se tice razlicnih nastavitev pa se ponavadi da zmeniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

antonija ::

V bigbang v BTC sem nasel 34" wide. Za 4k so mi pa rekli da tega ne morem videt, ker jih nihce ne kopuje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tikitoki ::

Uvozniki...

antonija ::

tikitoki je izjavil:

Bingbang, harvey norman, comshop imajo se najvec zaslonov razstavljenih.
Pa to ves da imajo tudi kaksen 4k monitor za pogledat, ali samo sklepas da bi se spodobilo da bi ga imeli?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tikitoki ::

antonija je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Bingbang, harvey norman, comshop imajo se najvec zaslonov razstavljenih.
Pa to ves da imajo tudi kaksen 4k monitor za pogledat, ali samo sklepas da bi se spodobilo da bi ga imeli?


Resnici na ljubo, ce ni tam, verjetno ni nikjer. Kot sem ti napisal, poklici uvoznika in se zmeni.

slotech5 ::

Pozdravljeni,

Kupujem 24" monitor do max 150€. Priklopljen bo za ekran prenosnika Toshiba preko HDMI, uporaba bo za brskanje po spletu, filmi, office, občasno programiranje...

V ožjem izboru sta naslednja:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... - 140€
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... 148€

Katerega od teh dveh mi priporočate za nakup?

Najlepša hvala za mnenja in pomoč.

Han ::

Drugega (Dell SE2416H) ali tretjega (Samsung S24D590PLX).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MacGyver141 ::

Evo tukaj ga imaš še 8EUR ceneje, čeprav enaa garantira, da ima nižjo ceno :D
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/za...

Zgodovina sprememb…

Han ::

Tudi Samsung S24D590PLX je v Funtechu cenejši. Sicer ima zunanji napajalnik, a je za naveden namen uporabe najboljši.

slotech5 ::

Najlepša hvala za odgovore. Sedaj bom izbiral med Dell SE2416H in Samsung S24D590PLX, saj mi razlika v ceni 10EUR ne igra vloge.

Trenutno se bolj nagibam k Dellu, ker:
- ima 3 leta garancije (Samsung 2 leti)
- ima večjo gibljivost (5° naprej in 21° nazaj), medtem ko ima Samsung 1° naprej in 15° nazaj) - ker se bo uporabljal tudi za gledanje filmov z razdalje kakšnih 2 metra, sem moral ponavadi te manjše stare ekrane vedo nagibati naprej, da je bila lepša slika.

Predvidevam, da slika je lepša na Samsungu? Katerega od teh dveh bi izbrali vi, ter zakaj?

Kot sem že omenil, priklopljen bo za ekran prenosnika Toshiba preko HDMI, uporaba bo za brskanje po spletu, filmi, office, občasno programiranje...

Hvala za mnenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slotech5 ()
««
112 / 117
»»