» »

Nakup grafične kartice(AGP)

Nakup grafične kartice(AGP)

Netvista ::

Odločam se za nakup nove grafične kartice na AGP vodilu, ker še ne vidim potrebe po menjavi matične plošče z Pci-X vodilom.Torej odločam se med Nvidio Geforce 7600GS in 7600GT?Kateri model se mi splača kupiti?Hvala za odgovore.:)

Čmrlj ::

Odvisno kakšen sistem imaš, čeprav mislim da se 7600 gt bolje izplača, če imaš vsaj kakega bartona 2500+.

Netvista ::

Imam Intel pentium 4 3.06GHZ, 1024MB DDR400 trenutno pa je not GeCUBE Ati Radeon 9600PRO.

Slipi ::

Sam sem imel Geforce 7600 GS, pa sem jo po enem mesecu vrnil v trgovino (AGP vodilo). Kar me je jezilo so bili gonilniki (mogoče prešvod napajalnik-300W), monitor se mi je kar na lepem izklopil in delale so so čudne fore, tako, da nikoli nisem vedel ali bom eno zadevo lahko normalno zaključil ali ne. Ko sem potem računalnik na silo izklopil in takoj vklopil nazaj, je zadeva nekaj časa delovala normalno.
Nato sem v isti trgovini vzel Radeon X1650 doplačal nekaj EUR in imam mir, grafika mi deluje brez kakršnega koli problema takoj od vstavitve kartice in installacije gonilnikov. Tako, da z mojo izkušnjo, teh grafičnih ne bi več nabavljal. K sreči trgovec ni nič kompliciral in mi je brez problema kartico zamenjal.

Shegevara ::

jah slipi, v določenih primerih kupci bolj razglašajo da so ATI slabše. Nekako bolj izstopajo teli nvidia boyi.

netvista.. vsekakor imej 7600GT boš hvaležen in sploh pa so dost poceni. Mislm.. najcenejši jih ma že za bivših 33.300SIT. Kaj še čakaš ;)

cortez ::

pozdravljeni !

Mene pa zanima, katero grafično za dobrih 100 € priporočaste.


Gledak sem med temi modeli (lahko tudi rabljeno, naj bi mela še garancijo) :

- ATI Radeon x1600pro 512 MB
- Nvidia Geforce 6800 GT 256Mb DDR3
- Nvidia Geforce 7600GS 256Mb DDR2

Kaj mi priporočaste in zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Urc ::

Jst bi dal še malenkost več kot 100 € in kupu kar je zgoraj napisano |O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Shegevara ::

samo to ti povem, da se prve kartice izmed teh reh naštetih izogibaj.

priporočam ti ajde recmo 7600GS (čeprav bi bila tudi 6800GT dobra), zaradi boljše tehnologije trenutno

primzx ::

6800GT>ne bo ti žal.:D

i/>n ::

Lep pozdrav vsem...koncno sm se registriru ^^

Pred 1 dnevom sem kupil 7600 GT, ker je 6600GT sla v pm... Sam morm rect, da sm zelo razocaran...mogoce 10 FPSjev vec. Zdej pa me zanima, kaksen procesor naj kupim oz. mam se en problem, imam maticno katero se ne da updejtat! :/ Trenutno imam notri semprona 3000 v biosih mi pise 2000...1g rama, rabte se kako inf?

Hvala za pomoč

jest10 ::

Imaš plato z S754 ali AM2?
Če imaš prvo, potem se ti ne splača nadgrajevati. Navij procesor pa je.

Urc ::

i/>n jaz nebi kar tako posplošu če maš v eni igrci 10 fps več da se 0 ne pozna. Probi kako drugo igro pa višjo resolucijo pa AA vklopit pa to :\ pomoje se neki pozna če ma folk v 3d marku 2x več točk... Tukaj mal poglej KLIK :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

kixs ::

Urc:
sej je napisal, da ima starega Semprona 3000+ , ki dejansko tece na 2000 MHz (to je Socket-A platforma).

Zato pa pravimo, da je 7600GT overkill za te procesorje. Zaradi cene:zmogljivosti se ne splaca vec kot 6600GT.

Res pa je, da bo bolje deloval na visji resoluciji in vklopljen AA.

Na tem linki, ki si ga dal, je testni procesor AMD 64 3800+ , ki je 2x hitrejsi od tega Semprona.

lp

Urc ::

Aha sorry zdej sm pa še jaz v dvomih ker imam AMD Athlona 3000+ @ 2400 Mhz, a se mi splača kupit 7600 GT al je ne bo znau uporabljat in bom imel samo 10 fps več 8-O ? :\

cortez ::

Zakaj predlagaste rajši 6800 GT kot pa 7600 gt?

Nejcos ::

Vse odgovore boš našel na tej strani (kaj potrebuješ, zakaj in kaj boš pridobil) klik

i/>n ::

Najlepsa hvala za vse odgovore.

Ma sm testiru...sam bo treba procesor menjat. Sam nvm, ce mu bo maticna dovolila delati tako k more...mal sm skepticen.

Maticna -> A7V600 F/ S ...baje je bla za ono firmo Fujitsu-Siemens narejena in ni mogoce bios updejta naredit :/
-----------
Prosim, ce mi lahko priporocate kir procesor naj dam na to plato oz.s katero plato naj menjam.
-----------
NAJLEPSA VAM HVALA...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: i/>n ()

darth.mikey ::

Zakaj predlagaste rajši 6800 GT kot pa 7600 gt?

Nimam pojma sam vem da je 7600gt boljša kartica ...

kixs ::

Najprej preverite kaksen procesor tiktaka v vasem AGP racunalniku. Potem pa nadgrajujte graficno.

Najmocnejse AGP graficne se splacajo samo za najmocnejse procesorje na tej platformi. Torej, AMD 2500+ naprej (se bolje, ce je navit na 2500MHz) in Pentium 3Ghz+

Lahko zaradi mene nabavite tudi ATI X1900 na AGP, samo vedite, da ne boste dobili takih FPS, kot jih vidite na raznih testih.

Ce imas mocen AMD ali Intel, potem se splaca ali 7600GT ali 6800GT (med njima ni velike razlike). Vendar, ce imas se zdaj 9800 PRO ali 6600GT, razlike v hitrosti ne bodo tako ocitne (max 20%). Bo pa razlika vecja v kvaliteti slike, ker bos lahko bolj obremenil graficno (vecji detajli in kaksen AA).

Najbolje je gledat PRICE : PERFORMANCE , lahko das 150€ in vec za graficno, dobis pa 10% vec. To je za nekoga cista neumnost! Zato se najbolj splaca nabavit 6600GT in se to za sprejemljive denarje!

Ne pa pricakovat, da boste zdaj lahko normalno igrali najnovejse igre. Saj so te napisane za trenutno najmocnejse procesorje in graficne (se pravi nekaj Dual Core in 8800GTS), pa se to vcasih ni dovolj!

LP

i/>n ::

Kir je najboljsi procesor k gre na mojo plato? Kaj priporocate...
Ali naj navijem semprona 3000+ ...in na kolk mi lahko rata? hvala

cortez ::

7600 GT 256 MB sem nabavu. Zanimame, ali je obvezno potrebno priključit tista 2 molex konektorjal,ki ju potem povežeš z napajalnikom- za kaj sta sploh potrebna; namreč zmanjkalo mi je molex konektorjev iz samega napajnika, tko da ju nimam kam vtaknt.?

A obstaja tudi kakšna 7600 GT, ki ti ne zavzame 2 pci reži ?

Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Urc ::

8-O 2 molex, 2 pci reži ? Kire znamke pa maš to 7600 GT? Jst mam Leadtek -ovo pa mi onemogoči 1 pci režo pa sam 1 molex morm priklopit v njo :\

kixs ::

cortez:

malo si se zmotil, ane? ;)

Ti imas kartico z enim molex prikljuckom. Zraven pa si dobil molex razdelilec (Y-prikljucek). Ce nimas nobenega molexa fraj. Potem od kaksnega trdega diska izklopi in uporabi tisti razdelilec. Torej, iz napajalnika na molex razdelilec in potem en konec v trdi disk, drugi pa na graficno.

Ne mesat PCI in PCI-E prikljuckov!

Tvoje je mogoce tako siroka, da hladilnik zasede prostor nad sosednjim slotom. Ni pa take kartice, ki bi se vtaknila v 2 slota.

PS:
Lahko pa je vse res :P

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019653 (12718) Janac
»

nvidia 7300gt (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604829 (3356) MEDENA
»

Katero grafo kupiti za agp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1169783 (6716) J4CK
»

Katera grafična kartica je primerna za AMD računalnik.

Oddelek: Kaj kupiti
131195 (1003) mandm1
»

7300GT je med nami

Oddelek: Kaj kupiti
142212 (1556) GrimReaper

Več podobnih tem