» »

Motorola 56k PCI se mi zelo slabo connecta (cca. 19Kbps)

Motorola 56k PCI se mi zelo slabo connecta (cca. 19Kbps)

Alkoman ::

Pozdravljeni!

Upam,da mi lahko kdo pomaga, imam W2k in interni modem Motorolo 56k PCI, že kot prvo je to, da imam v biosu plate izključen COM2 port, tak da mi W2k zaznajo samo COM1, modem pa se instalira na COM3 (sicer sta COM1 in COM3 povezana, pa vseeno). Glavno pa je to, da se mi vedno connecta z najvec 19Kbps. Nastaljeno pa imam na COM1 portu na 115k pa na nastavitvah na modemu isto tako...

Mislim, da linija ni tako slaba, da ne bi zdržala več kot 19Kbps! Driverje imam dokaj nove, tak da mislim, da to ni odvisno od driverjev...

Lepo prosim za odgovor!
Aleš
puksic@email.si

cekr ::

Najprej preveri kakšen telefonski proključek imaš. Možno je da vas je več na eni žici, ker je Telekom zelo rad počel v preteklosti, da je zaradi pomanjkanja priključke delil na več številk.

Samson ::

Zmanjsaj na 57600, ne imet na 115.200...Boljsi bojo prenosi ce drugo ne.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Koci ::

Vsi notranji modemi se priključijo na COM3 ali COM4. Na COM1 ali COM 2 ni šans, da ti bo delal (vsaj takšne so moje izkušnje). Kar se pa tiče hitrosti pa malo poglej po nastavitvah, predvsem pa port speed, ker je možno, da maš omejeno hitrost porta . Aja najdeš jo pod setting/modem/advanced/
change default preferences
Panta rei!!

Alkoman ::

Ja saj sem imel nastavljeno na 115k, potem pa spremenil na 56k pa se mi connecta vedno enako, okoli 19k. Ne vem pa, če imam modem na COM3, kje bi lahko nastavil hitrost COM3 porta, ker ga ni med vsemi porti (windowsi mi kazejo samo COM1 ker sem COM2 disable-al)

Koci ::

Tu jo lahko spremeniš: control panel/modem/advanced/
change default preferences/port speed
Panta rei!!

ToniT ::

19kbps je max. hitrost, ki se doseže, če si priklopljen na PCM. Jaz bi preveril na telekomu!

Samson ::

Koci: Pri XP-jih nimas velikega vpliva in se naserje na com3 oz. 4 pod 9X se pa da nastimas na com 2 brez blema...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

AngelOfDeath ::

Preveri nastavitve v biosu
Ce ne gre drugac pa si sposodi us-roboticsa in provaj kak gre z njim
BTW us -robotics modemi so znani po tem da najbolje izkoristijo linijo ce tudi z njim ne dosezes vecje hitrosti potem je kriva linija ali pa ponudnik interneta lahk pa tud tvoje nastavitve.

minimetro ::

Pod nastavitve poglej, katero državo imaš nastavljeno. Pri starejših verzijah je moglo bit Na ameriki al pa Nemčiji. Pri novih je pa že slovenija not. Probej še tanove driverje naložit.
Gone whit the wind


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z modemom in faxom

Oddelek: Pomoč in nasveti
5861 (817) peter1977
»

Modem motorola

Oddelek: Pomoč in nasveti
422812 (2192) joco
»

Linux RH 7.2 in konfiguriranje PCI modema!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
61156 (1027) pin29
»

ISDN disconnect problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
81346 (1172) Hux
»

PROBLEM Z MODEMOM !!!!!!!help

Oddelek: Pomoč in nasveti
10943 (827) Paramedic

Več podobnih tem