» »

procesor intel core2duo E6600: vprasanje

procesor intel core2duo E6600: vprasanje

adsadadad ::

lep pozdrav!imam sledec problem!in sicer sem z programom cpu-z preveril kako mi deluje racunalnik in sicer procesor...opazil sem da mi kaze da dela samo eno jedro!pri frendu kaze da ma 2 jedri!zdai nevem a morem kai nastavit al je z windowsi kai narobe al kai!prosim bi za pomoc ce mi lahko prosim pomagate

evo dam vam se link od slike da bote vidli v cem je problem!




in pa a je mogoce mozno da program ne kaze pravilno?
lepo prosim za odgovor!lep pozdrav

adsadadad ::

v biosih pa je tak:

adsadadad ::

se nekaj! z tem intelovim programom mi pa kaze tako:

adsadadad ::

lepo prosim ce mi lahko kdo kako pomaga!

JIM22 ::

Mogoče se cpu-z kej zajeb.. Probi dat gor starejšo verzijo 1.38, če bo prav kazalo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

strumf666 ::

ena možnost je, da imaš winse "nastavljene" na single CPU. A uporabljaš kej modificirane winse? Ker s programi za integracijo driverjev, update-ov,... v winse se da to nastavit. Druga možnost je, da je en core izklopljen v biosu ampak to podpira samo par plat. Tretja, pa da je en core zanč in se izklopi oz. ga plata izklop. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

adsadadad ::

aha! em plato mam ASUS P5W DH Deluxe:\ ! em kje bi tei lahko to pogledav ce je v biosih izkloplen?ce podpira to?windowse mam original :\ kje bi prevero to v windowsih ce mam nastavleno na single CPU?

strumf666 ::

pri tej plati se ne da izklopit enega jedra. Device manager -> computer poglej, če ti piše ACPI multiprocessor PC, Device manager -> processors še poglej, če imaš 2x intel® core™2 CPU 6600 @ 2.4GHz

tako bi moralo bit
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

adsadadad ::

hm torei nekai ni v redu:'( :(

evo slika...tako mi kaze



a torej je mozno da je eno jedro zanic?ne dela?....a to tei reklamiram procesor?a bojo brez problema vzeli?....

zazyay ::

Če vrneš nazaj v 8 dneh od nakupa, ti niti ni treba reči več kot:
Ne ustreza temu, kar sem mislil, da nudi.
In ti MORAJO vrnit denar. Potem pa lahko spet kupiš druzga (pri njih ali kje drugje). Ne se pustit pošiljat na servis itd.

Če pa je več kot 8 dni, potem pa garancija t.j. servis itd.

strumf666 ::

glede na to, da ti v biosu kaže oba jedra, ni nujno, da je kaj narobe s procom. Probaj dobit ene druge winse (xp sp2) pa jih inštalirat, pa boš videl, če bo enako.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

adsadadad ::

stanje v biosih je taksno: mogoce pa niam kai prav nastavljeno?:\ ;(











Primoz78 ::

Virtualizacijo izkljuci ker verjetno je ne rabis...CPU Thermal Control izkljuci...hyper path 3 tudi izkljuc...pa DRAM throttling tudi izkljuci...sicer to ne bo vplivalo na to kar ti kaze ampak je tko boljse ce navijas...

Pomojem je to samo kaj v windowsih narobe...a si probal z Ubuntu Live CD mogoce?...da vidis kaj ti tam kaze...pa se neki...BIOS je samo en zato uporabi ednino...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

adsadadad ::

em kirga to dol potegnem?...polno jih je?:D mislim Ubuntu Live CD

Zgodovina sprememb…

energetik ::

adsadadad ::

jap to sem zdaj dljav pa zapeko kaj pa naj zdaj nalozim?...

energetik ::

- resetiraj kišto
- v biosu naštelaj first boot s CDja
- vstavi Ubuntu CD in uživaj :)
- disk ti bo pustil pri miru, tko da se ne bat za Winse
- ko se bo prikazalo namizje, ne klikaj install, ker potem bojo pa šli winsi >:D

adsadadad ::

lep pozdrav! ugotovil sem da bi morav imeti v biosu nastavljeno hyper threading technology na enable!vendar v biosu te moznosti sploh nimam!nikjer ne pise kai v zvezi hyper threading technology!prosim za pomoc

TechBeats ::

Aja da jo imaš uklopljeno, pa jo hočš izklopt??
K drgač ta core 2 duo sploh ne podpera HT, in bi mogl bit to že po defaultu izkloplen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z CD/DVD pogon-u

Oddelek: Strojna oprema
81372 (1228) Erwin
»

Počasen trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
51019 (961) R33D3M33R
»

Navijanje AMD Athlona 64 3800+ in ASUS M2N-E

Oddelek: Navijanje
231877 (1543) Andrej_ID
»

Ali je razlika v navijanju med dual channel rami in navadnimi?

Oddelek: Navijanje
102080 (1670) msms
»

problemi z računalnikom - restart

Oddelek: Pomoč in nasveti
121039 (777) Djz3l3

Več podobnih tem