» »

Dva operacijska sistema na 1 rač (win xp - suse linux)

Dva operacijska sistema na 1 rač (win xp - suse linux)

samy ::

Torej mene zanima kako bi bilo najbolje instalirati dva operacijska sistema na enem računalniku. Instalirane imam win xp rad bi pa poskusil suse linux. Poznam nekaj programov (Parallels Workstation,...), ki omogočajo instalacijo obeh op. sistemov na enkrat. Zanima me če ima že kdo kaj izkušenj in če mi le te lahko sporoči.

Pravkar sem tudi zasledil še neko mešanico operacijskih sistemov linux in xp : Linux XP Desktop ( http://www.linux-xp.com/ ) če je kdo že delal s tem op. sistemom naj mi sporoči izkušnje.

Hvala

LP
Samy

;-) ::

Preprosto z SUSE. Prvo daš winse gor, potem pa SUSE pa zagonski sistem izbereš LILO pa ti tam vse piše katerega daš primarnega itd. Pa kok časa da ti da na izbiro pa vse.

'FireSTORM' ::

nimaš nikakršnih dodatnih programov
maš dva operacijska sistema
samo odločiš se kater boot loader boš uporabljal
in nastaviš v tem bootloaderju dual boot
Those penguins.... They sure aint normal....

samy ::

Hvala FireSTORM, ampak imam še eno vprašanje, sicer se ti bo zdelo malo banalno. Kje pa nastaviš dual boot? Oz. rekel si da si izbereš kateri bootloader boš uporabljal, samo kje si to zberem??

Še kakšno mnenje me zanima o temu mešanemu sistemu Linux XP Desktop??:D
Samy

samy ::

V bistvu, če že imam na rač. win xp in hočem dodat se Linux Suse, kaj morem?? Poskusil sem vstavit inštalacijski DVD od Suse in sledit inštalaciji. Suse mi je sam predlagal, kako bi naredil particije in se inštaliral? A je taka inštalacija uredu.

Hvala za odgovore

LP
Samy

jype ::

Ti samo pazi, da ti ne pobriše Windows particije. Mislim, da je ne bo, ampak vseeno si prej spravi pomembne podatke.

Potem enostavno sledi navodilom na ekranu :)

Na koncu se ti bo namestil GRUB (to je bootloader, ki ti pri zagonu računalnika omogoča, da izbiraš med sistemi, ki jih želiš pognati), kjer boš lahko izbral željeni sistem. Če več uporabljaš Windows, si jih nastavi kot privzeto izbiro.

To je vse.

bluefish ::

ko si že omenjal Parallels Workstation - v Win lahko namestiš VirtualPC ali Vmware Server. Potem pa znotraj tega programa namestiš nek drug OS (v tvojem primeru Suse). Če ti ne ugaja ga enostavno izbrišeš, če pa ti je všeč, ga namestiš po postopku opisanem v zgornjih postih in v GRUB-u izbiraš med XP in Linux-om.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
697689 (4686) Poldi112
»

os x na pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
596026 (4548) bluefish
»

[Vista]Dual boot

Oddelek: Operacijski sistemi
72388 (2198) leftone
»

Linux SUSE-9.1-personal-x86 pomoč!

Oddelek: Operacijski sistemi
481581 (1089) Gandalfar
»

SUSE LINUX 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624602 (3590) Gandalfar

Več podobnih tem