» »

Težave z oddaljeno pomočjo - NUJNO !

Težave z oddaljeno pomočjo - NUJNO !

TOm4 ::

No kot že omenjena oddaljena pomoč mi ne dela. Prijatelj me je prosil za oddaljeno pomoč in mi je poslal povabilo nakar mi je pisalo da se povezuje in po 2 min se mi je prikazalo sporočilo : Remote Assistance connection could not be established because the remote host name could not be resolved. Please try again.
Nato sem ugotovil da zaradi rutarja povezava ne deluje in sem povezal računalnik direktno brez rutarja. Oddaljena pomoč je delovala in vse je bilo v redu. Ugasnila sva oddaljeno pomoč nakar mi je povedal da je na neki pozabil in naj mu pokažem vendar povezava drugič ni delovala in pojavilo se mi je že spet omenjenoo sporočilo zgoraj. Kaj bi bilo narobe?
Hvala, LP.

gkovac ::

Mogoče se je spremenil IP računalnika. Preden zaženeš preveri v CMD, z ukazom ipconfig kakšen je tvoj (njegov) IP in poskusi znova. To je prva rešitev, ki mi je prišla na pamet.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

TOm4 ::

ja ne wem kj bi IP bil narobe saj se IP uporablja pri odaljenem zaslonu ne pa pri oddaljeni pomoči

TOm4 ::

ajaa .. pa ko js pošlem povabilo za oddaljeno pomoč pa dela ... zato mi je čudno :D

TOm4 ::

jooj kaj noben ne we
zdj ne vem na koga se obrnit

Good Guy ::

nasnemi vnc k je enkrat bol u izi narjen...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

TOm4 ::

kje ga dobim ? (vnc mislim)

BoBr ::

Also known as "Intel-aš".

#000000 ::

Tale je še boljši oz. enostavnejši, če snameš dol neinstalacijske fajle pa si sploh zmagu. www.tightvnc.com

TOm4 ::

ja in prijatelj si more tudi pobrat dol program ?

Gwanaroth ::

On rabi met inštaliran VNC server. Dobiš ga na istem naslovu.

Če je on za routerjem, mora na routerju forwardat port naprej na lokalni IP, na katerem teče VNC (default porta sta 5800 in 5900).
Lights often keep secret hypnosis..

TOm4 ::

ja samo fora je u tem da js ne kapiram nič na tem programu tko da
kko se povežem z njim?

Stratus ::

Ne vem zakaj se trudiš pomagat drugim, če sam nimaš pojma o čem govoriš. Raje reci prijatelju naj se obrne na nekoga ki stvar dejansko obvlada. Pa ne me razumet narobe, samo prijatelj bo hitreje prišel do rešitve, pa še možnost da boš kaj zaj... bo manj. Kar se tiče pa uporabe TightVNC programa pa je spisana krasna pomoč, ki pa predpostavlja da veš o čem sploh teče beseda. Vsaka oddaljena pomoč, najsi bo Remote Desktop v Windows ali pa s posebnim programom zahteva določeno znanje o tcp/ip komunikaciji, portih in posredovanju portov na routerjih.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

TOm4 ::

js unih navodil nisem nič razumel.
en primer kako bi se povezal z njim.
kaj morem vpisat da se povežem z njim.
Stratus jaz se spoznam malo na računalništvo vendar je tale VNC zelo zakompliciran

Gwanaroth ::

> Stratus jaz se spoznam malo na računalništvo vendar je tale VNC zelo zakompliciran

Če ti je VNC zakompliciran, potem se, brez zamere, na računalništvo ne spoznaš popolnoma nič.

Upoštevaj Stratusov nasvet..
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddaljeni restart in logon

Oddelek: Pomoč in nasveti
131497 (1261) Tr0n
»

Trenutno naj brezplacen program za povezavo namizja

Oddelek: Omrežja in internet
141768 (1391) Bug
»

Oddaljeni dostop do računovodskega programa

Oddelek: Omrežja in internet
91559 (1367) fiction
»

Povezava dveh računalnikov - VNC različice

Oddelek: Programska oprema
112783 (2409) #000000
»

Napaka na realVNC-ju!

Oddelek: Programska oprema
5997 (898) Lincolin

Več podobnih tem