» »

Proizvajalci grafičnih kartic

Proizvajalci grafičnih kartic

vitamincek ::

Zanima me ali obstajajo razlike pri delovanju grafičnih kartic (hitrost, kakovost) istega modela ( ati, nvidia) od različnih proizvajalcev ( Sappfire, Asus, Club, Leadtek, Peak, ...)?
Sprašujem namreč zato, ker sem opazil en model grafične kartice ( Ati Radeon X1950 PRO 512 MB) proizvajalca PEAK za 65% ceneje od ostalih proizvajalcev pri istem modelu.
Je tukaj kakšna zanka ( kvaliteta, hitrost) ali komercialna poteza ( preboj proizvajalca na tržišče z nizko ceno)?
Je imel že kdo kake izkušnje z grafičnimi karticami proizvajalca PEAK? spletna stran -kje kupiti kartico
Spletna stran proizvajalca8-O
Prosim za vaše mnenje.

P.S. Moja konfiguracija: AMD 64 bit 3500+, Asrock matična AGP in PCI-e stara cca. 8mesecev, 1 GB rama, Nvidia 6600 gt, 2 diska po 200GB, 1 DVD pekač,...
vitaminček

kixs ::

Ce mene vprasas, so vazne specifikacije in to, da so tocne!

Drugace je vse isti smorn.

Z nobeno do zdaj nisem imel problemov (od Name ali NoName).

Tilen ::

Razlike v hitrostih bi naj bile samo takrat, ko razlicni proizvajalci malo navijejo njihove proizvode ali dodajo kaj RAM-a. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mtosev ::

Ce crkne mas garancijo >P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Turtle ::

Garancija v prvi vrsti....razlike pa so minimalne....ponavad je problem z elementi na grafiki ki so različni (irme rama, SMDjev, kondenzatorjev,..)

vitamincek ::

Kaj bi bilo zame bolše kupiti omenjeno kartico za vodilo AGP ali PCI-ekspress glede na to da razpolagam z naslednjo matično ploščo Asrock 939 dual sata 2 :P
Kaj predlagate da kupim kartico bolj znanih proizvajalcev ( Sapphire, Asus, Winfast,...) za 230 - 260€ ali PEAK-ovo za 174€? 8-O
Katero bi vi kupili na mojem mestu? 8-)
vitaminček

Cveto ::

Itak da PCI Express...

Katerokilo naslednjo plato boš kupil bo imela gotov samo PCI-E, AGP je pa zdaj res v zadnjih vzdihljajih. Problem AGP kartic je tudi v tem da imajo poseben čip ki pretvrja podatke v AGP obliko, ta pretvorba pa povzroči ragel upad zmogljivosti. Pa še cenejše so PCI-E kartice...

kixs ::

Cveto:

ne mesat AGP porta na splosno z AGP portom na ASRock platah. AGP graficne nimajo nobenega posebnega cipa za pretvarjanje podatkov. Medtem ko ASRockov AGP port to ima, saj pretvarja AGP signal iz AGP graficne na PCIe vodilo.

Vendar po testih se izkaze celo zelo dober.

Seveda danes kupovat novo ali rabljeno AGP graficno je nesmisel.

lp

Cveto ::

Ko sem par let nazaj kupoval 6600GT je imela AGP verzija dodaten čip ki je pretvarjal signale v AGP obliko. Po testih je bila zato par odstotkov počasnejša od PCIE verzije. Kako je pro ostalih ne vem, domnevam pa da niso šli razvijat posebnih verzij čipov samo za AGP.

kixs ::

To imas prav.

AGP 6600GT pa je bila pocasnejsa od PCIe verzije le zato, ker je imela MEM frekvence nizje od PCIe verzije. Tisti PCIe-AGP bridge ni nic upocasnil delovanja. To je bilo vsaj takrat, danes z novimi npr. ATI X1950 AGP je pa lahko drugace.

Vendar danes kupovat novo AGP, ce ti sistem podpira PCIe, je cist brezveze.

vitamincek ::

Hvala. Sedaj vem da moram kupiti kartico za PCI-ekspress vodilo. :D
Vendar ali kartico Peak za 174€ ali bolj poznanega proizvajalca ( Sapphire, Asus, Club, Winfast,...) za 230-260€? :O
Kaj bi vi kupili? 8-O
vitaminček

Tilen ::

Saj ni taksnih razlik... Sicer pa, dokler imas garancijo sploh ni panike, ali pac?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kixs ::

Naj ti sporocilo specifikacije na koliko dela GPU in na koliko MEM, koliko pixel shaderjev.

Normalno ima GPU 575MHz, MEM 690MHz (1380MHz) in 36 pix.shaderjev. Potem pa primerjaj kaj se bolj splaca.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DirectX10 grafične kartice tudi za AGP in G90 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
537527 (6078) Pšenični
»

Katero grafo kupiti za agp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1169719 (6652) J4CK
»

AGP in PCIe na isti plošči

Oddelek: Strojna oprema
211417 (1023) bmen
»

AGP ni mrtev :P (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
573886 (2694) TheJack
»

6600 Gt ali 6600 ultra

Oddelek: Kaj kupiti
311875 (1007) Caligula

Več podobnih tem