» »

Nov/Star disk in namestitev v WinXP

Nov/Star disk in namestitev v WinXP

mmakivic ::

Pravkar sem nabavil nov/star disk (IBM 40GB 7200 ATA) in težava je v tem, da mi ga računalnik ne zazna oz. ni viden v raziskovalcu, v biosu in "device managerju" je sicer viden, vendar pod nekim čudnim imenom in ne kaže prave velikosti. Ta disk naj bi bil "slave". Da bo težava še večja, imam kar nekaj pomembnih podatkov na njem in seveda ne bi rad formatiral diska, preden ne arhiviram teh podatkov. Prosim za nasvet, kakršnokoli pomoč. Thx!

Oven-2k ::

Poglej, če si pravilno nastavil "jumperje" na zadnji strani diska - zraven priključka za IDE kabel.
Rok

mmakivic ::

thx za pomoč oven-2k. jumperji so pravilno nameščeni in še vedno nič. čudno!

Oven-2k ::

Jaz sem imel enkrat podobno "zabavo" z diskom, kot ti, amapak to že kakih 8 let nazaj. Dokupil sem namreč dodaten disk in na servisu so mi ga vgradili. Vendar so se dogajale čudne reči - datoteke so sčasoma postajale pokvarjene, itd... Sem nesel na servis, so upgradali bios, naredili low-leve format in ne vem kaj še, pa še vedno ni pomagalo. Potem pa sem odprl kišto in sam zrihtal. Zadeva je bila taka - na primarnem IDE kanalu sta bila oba diska, na sekundarnem pa CD-ROM. Pa sem malo premešal zadeve - stari disk je ostal primary master, cd-rom sem preklopil, da je bil primary slave, nov disk pa na secondary master. Od takrat ni bilo več problemov. Izgleda da je bila moja plata alergična na dva trda diska na istem IDE kanalu.
Rok

kixs ::

Kateri imas pa prvi disk?

Ce imas prvi disk Western Digital in je bil edini na kablu, potem je jumper na njem postavljen na Cable Select in ga moras dat na master, ce dodas se en disk na isti kabel.

Drugace pa priklopi tega IBM-a na drugi kabel in ga daj na master. Ce imas CDROM na slave.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako preklopiti dodatni trdi disk na osebni računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
206884 (6567) JanezC
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453194 (2218) Blind
»

Problemi pri inštalaciji linux RH 7.3

Oddelek: Operacijski sistemi
12836 (695) shock
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191875 (1579) Paramedic
»

Drugi disk v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
81235 (1037) Tjulenj

Več podobnih tem