» »

Deinštalacija in ponovna inštalacija SP2 v winXP

Deinštalacija in ponovna inštalacija SP2 v winXP

Rokomah ::

Zaradi težav pri priklučitvi winXP HomeEdition v omrežje, kjer so win98 (dogaja se mi identično, kot je navedeno na tejle strani, vendar rešitev ne deluje !!!) bom poskušal reinšatirati Servis pack 2 za winXP.

Kako to naredim, da ni posledic za poslovne aplikacije na računalniku. Format disk in ponovna inštalacija iz nule ni mogoča!

Hvala na odgovoru.

zee ::

napaka ni v računalniku z Windows XP Home Edition, ampak v računalniku, na katerem tečejo Windows 98. Je kakšna možnost, da na slednjo mašino namestiš kaj bolj "spodobnega" (vsaj Windows NT ali 2000).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dark Angel ::

Uporaba mrežnega uporabnika brez gesla je velik varnostni rizik. Kaj pa če nastaviš eno geslo na XP mašini in ga vpišeš v Win98 in daš možnost da se ti ga "zapomni"?

Pa kot so ti že napisali to ni problem XP ampak Win98. Tako da z ponovno namestitvijo SP za XP ne boš čistno nič bolje naredil.

Zgodovina sprememb…

Rokomah ::

Uporaba mrežnega uporabnika brez gesla je velik varnostni rizik. Kaj pa če nastaviš eno geslo na XP mašini in ga vpišeš v Win98 in daš možnost da se ti ga "zapomni"?

Kako se naredi na win98, da si geslo "zapomni" ???

Gre za omrežje in računalnike v manjšem podjetju in imamo kupljene licence tako, da kar tako zamenjava z drugim windosom ni možna.
Tudi formatiranja in ponovne inštalacije so mukotrpno in nevarno delo, ker je veliko poslovnih aplikacij in dokumentov, ki se ne smejo izgubiti.

Jezi me zato, ker bi naj bila načelno povezava med winXP in win98 možna tako, kot je razvidno na zgornji povezavi, vendar sem očitno nekaj narobe naredil.
Povezava je vspostavljena samo winXP želi imeti geslo, če hoče win98 pristopati do njegovih podatkov.

Ostane mi še samo upanje, da je pri inštalaciji SP2 prišlo do kakšne napake in, da bi ob ponovni reinšalaciji bilo bolje.
Kaj mi svetujete????

JamesBond ::

Si že slišal za nadgradnjo? Če mate Win98 licenco jo nadgradite na WInXP/Win2000 pa je!

Hint: Licence za win 3.1 dobiš, mislim, da za 1€. In potem jih lahko poceni nadgradiš na WinXP in maš le-te skoraj za đabe na koncu ^^

zee ::

Rokomah: napaka je v Win98 in NE v WinXP!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinXP v omrežju z win98

Oddelek: Omrežja in internet
101359 (1197) Rokomah
»

Instalacija XP brez disketarja

Oddelek: Pomoč in nasveti
281544 (1134) Easy D
»

internet->Win98 -> WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
61048 (1005) Lith
»

Win Xp mreža

Oddelek: Programska oprema
161368 (1130) ToniT
»

večni problem - MREŽA

Oddelek: Pomoč in nasveti
7931 (790) bigk

Več podobnih tem