» »

GCC

GCC

slovencl ::

Ne razumem povsem tega gcc, im me nekaj zanima:
1. Je gcc zbirka samo ena, ali jih je več različnih, ki delajo isto stvar (npr več različnih prevajalnikov za določen procesor).
2. Je so v gcc zbirki vsi kompajreji, kar jih obstaja pod gcc.

Gundolf ::

Gnu Compiler Collection če se ne motim. Že ime dosti pove.
1. Več različnih jih je v tem smislu, da imaš več verzij (od starejših do novejših). Razen tega da se novejšim ponavadi dodaja funkcionalnost, ti vse več ali manj delajo isto stvar.
2. Ne poznam nobenega 'extension'a za gcc. Edino možno je, da lahko inštaliraš okrnjen gcc, tako da nima podpore za vse jezike (kar se rado zgodi pri portanju na Windowse).

Ampak kaj te res zanima? Imaš nek jezik ki naj bi ga gcc bil sposoben prevesti pa tebi ne uspe?

Matako ::

V resnici je kratica GCC začela kot "GNU C-Compiler", ker je bil predvsem mišljen kot prosti nadomestek za "cc", kot ga najdemo na večini komercialnih unix inštalacij.

Ker pa je GCC sestavljen iz več programov - recimo "as" (assembler) in po potrebi različnih "front-end" prevajalnikov za C,C++, Objective-C, FORTRAN itd., je nekdo ugotovil, da GCC pomeni v resnici "GNU Compiler Collection."
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

zos ::

Tukaj je nekaj dobrih online podatkov o GCC, vsaj meni je zelo pomagalo:

link

BluPhenix ::

1. Je gcc zbirka samo ena, ali jih je več različnih, ki delajo isto stvar (npr več različnih prevajalnikov za določen procesor).

Prej bi lahko rekli, da je en prevajalnik za več različnih procesorjev. Ampak ker obstaja gcc izvedenk kar precej se niti tega ne da. Pač še en, skupek prevajalnikov za C, ki so "brezplačeni". Problem je edino to, da ga včasih to pokopa pri performansih in kodi ki jo izpljune. Sploh pri mikrokontrolerskem programiranju.

No v industrijskih aplikacijah zna biti problematičen tudi njegov GNU del, čeprav obstaja več licenc, med katerimi so nekatere uproabne tudi za masovno "zaprto" uporabo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C++] Borland compiler

Oddelek: Programiranje
141743 (1475) Gundolf
»

Fortran

Oddelek: Programiranje
91578 (1318) Stajerc
»

unmergal sem gcc

Oddelek: Operacijski sistemi
421764 (1510) borchi
»

Linux in ukazi...

Oddelek: Programiranje
9905 (774) Nikita H
»

Kateri Linux uporabljajo na FERI

Oddelek: Programiranje
61429 (1186) zoune

Več podobnih tem