» »

VPN (nastavitev IPjev)

VPN (nastavitev IPjev)

Zurbum ::

Ker nisem našel podobnega vprašanja, ga bom kar tule zastavil.
Poskušal sem vzpostaviti VPN med mojim omrežjem doma in v službi. Stvar je sledeča, doma imam 192.168.2.1-192.168.2.5, prenosnik ima 192.168.2.3 in ga nosim v službo, kjer imamo isti subnet (s tem, da so tukaj mašine na 192.168.2.15 in naprej). Ali je možno, da imam doma in v službi enak subnet in vzpostavim povezavo?

Poskušal sem z Windows XP VPN (na obeh straneh namreč imamo XPje).
Uspelo se mi je povezati, vendar iz ene strani ne morem pingat nobenega na drugi strani in obratno. Poskušal sem tudi doma spremeniti subnet na 192.168.3.X pa ni pomagalo.

Kje ga lomim?
  • spremenil: Zurbum ()

amigo_no1 ::

doma:
http://www.onecomputerguy.com/networkin...

v službi:
http://www.onecomputerguy.com/networkin...



Jaz imam VPNja čez glavo.

Doma sem namestil copSSH , forwardal port 22 in 3389 v routerju in omogočil port 22 v firewallu.
Zdaj lahko čisto enostavno dostopam do domačega računalnika preko RDPja (+ Putty za SSH povezavo).
V Putty Configuration sem vpisal v Destination: 192.168.x.y:PORT lokalni ip naslov

tole mi je zelo pomagalo:
http://theillustratednetwork.mvps.org/S...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Zurbum ::

Hvala za informacijo, uporabljam tudi RDP ampak, potrebujem dostope na različne SQL serverje iz prenosnika, tako da si z samim RDPjem ne morem dosti pomagati.

Vrhnja dva linka ne pomagata kaj dosti, ker ne piše nič o nastavitvah lokalnih IPjev, kar je po mojem problem, da mi ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zurbum ()

amigo_no1 ::

Meni dela , čeprav imam 2 z VPN povezana računalnika , kjer imam isti subnet.

Si forwardal port 1723 na routerju za računalnik, kamor želiš sprejemati VPN povezave..?

Jaz sem nastavil tako kot na tej sliki, s tem da sem vpisal 2 nezasedena IPja.



Zakaj naj bi bil problem v dostopanju na različne SQL serverje z RDP ?

Zurbum ::

Tudi sam imam tako nastavljeno, ampak kot sem rekel, VPN se lepo poveže, pingat računalnika na drugi strani pa ne morem.
Ali si ti dodatno dodajal kakšne route?

Jaz moram do SQL strežnikov dostopati iz aplikacij, ki tečejo na mojem prenosniku, zato se moram connectat na IPje v mreži na drugi strani.

amigo_no1 ::

Imaš v firewallu "odprt" port 1723 ?

Katere modeme, routerje imaš ?

Zgodovina sprememb…

Zurbum ::

Doma imam Siolov Sagem in navaden switch, nimam routerja.
Če bi bilo karkoli narobe s porti, se po mojem VPN ne bi niti connectal. Pa se mi, preveri password,... vse OK. Če pa recimo hočem pingat ne gre, pravtako ne morem dostopati do šeranih datotek,... verjetno je tudi DNS težava, saj mi ne resolva hostname računalnikov na drugi strani.

Ti praviš, da ti je uspelo povezati dve omrežji z enakim subnetom in z Windows XP VPNjem? Ali si mogoče ročno vpisoval kakšne route? Če ti je uspelo, moram jaz očitno nekaj delati narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zurbum ()

amigo_no1 ::

Jaz sem nastavil tako kot na tej sliki, s tem da sem vpisal 2 nezasedena IPja.


Povezal sem se , vendar potem nisem vedel kako naj naredim potem ko sta računalnika povezana preko VPNja.
VPN med 2x WinXP?

Kaj naj bi bil route ?

Zgodovina sprememb…

Zurbum ::

Pa lahko pingaš računalnike na drugi strani, lahko dostopaš do njih (recimo kopiraš file,..)?
Start->run->cmd pa napiši route print, pa boš videl tvoje route, tu lahko tudi kakšno dodaš z add. Se pravi, da se ve, preko katerega gatewaya je potrebno kam kakšen paket poslati.

Orchestra ::

Mene pa zanima, če poznate kak kul program, omogoča postavitev VPN omrežja:
-po možnosti ločeni server in client fajli
-server fajli delujoči na Linuxu
-client fajli user friendly
-povezava med srv in client mora biti direktna
-kontrola nad uporabniki (account,kick,....)

HAMACHI mi ne ustreza, OPENVPN je prevec zapleten za cliente, NATNIX je počasen pa še za platit je, IPIG-super, samo škoda ker ni za Linux, pa samo 5 clientov mas lohk

Neki sm gledov KERIO VPN - client fajli so super, easy to use pa to, za server je pa cela zgaga

SasoS ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenWRT in OpenVPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7910130 (7990) BivšiUser2
»

Domači Proxy?

Oddelek: Omrežja in internet
355198 (4230) wungad
»

Openvpn (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514350 (5917) Blisk
»

VPN med 2x WinXP?

Oddelek: Omrežja in internet
172066 (1744) luciby
»

vzpostavitev lan-a preko kabla-adsl-a

Oddelek: Omrežja in internet
51384 (1280) plavko61

Več podobnih tem