» »

Nova anketa: AGP, PCI, PCI Express, PCI-X?

1
2
»

Luka Percic ::

A ima kdo usb grafično?
Me prav zanima kako se obnese..

LeonV ::

Ma ja ATI 9800Pro AGP. saj itak kaj pametnega ne pridobiš z pci-e. Da mi pa neki 3d mark večjo cifro pljune pa me tudi ne gane dosti

MrStein ::

Sem zdaj bral clanek o onem Asusovem eksternem boxu za PCIe grafe na notebokk priklopiti (je bila tudi novica na ST). Pise da ta hec omeji prenos na nivo AGP 1x, ampak da se to baje na vecini iger niti ne pozna.
Torej zakaj eni kupujejo 8x in 16x vmesnike ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Senitel ::

Današnje high end grafe imajo "vedno" dovolj lokalnega rama, da vanj stlačijo vse kar rabijo današnje igre. Problem pa nastane z malo starejšimi grafičnimi in manj rama, kjer pa začne prihajat do teh "texture swap"-ov iz sistemskega rama v video ram. Druga štorija je feedback iz GPU na CPU stran, ki ga še vedno praktično ni (AGP sucks kar se tega tiče) in tu v bistvu nujno rabiš PCI Express (recimo Fizika na GPU).

krneki0001 ::

Senitel a ni AGP samo malo razširjen navaden PCI?

kixs ::

Razlika med PCI in AGP ze samo ime veliko pove.

AGP = Accelerated Graphic Port

Prednost je ravno v tem, da AGP poveze graficno in procesor direktno. Poleg tega ima lahko teksutre v sistemskem ramu. Koncno pa je tu se razlika v hitrosti. PCI = 133MB/s , AGP 1x = 266MB/s ... 8x = 2GB/s

Graficna se ne rabi kaj veliko "pogovarjat" s sistemom. Zato tudi ni neke prave prednosti med AGPjem in PCI-E. Vsaj glede na grafiko.

AGP je port namenjen samo za graficne kartice. Medtem ko je PCI-E zamenjava za navaden PCI.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV kartica PCI na PCI-E

Oddelek: Strojna oprema
5715 (637) tintorel
»

PCI EXPRESS -> PCI

Oddelek: Zvok in slika
232166 (1893) kixs
»

PCI vodilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
624648 (3868) gavro
»

Nova anketa: AGP, PCI, PCI Express, PCI-X? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
557467 (6284) kixs
»

TVout-pci

Oddelek: Kaj kupiti
61213 (1103) boštjan

Več podobnih tem