» »

4 razlčne Grafe nvida 7600gs katero uzeti?

4 razlčne Grafe nvida 7600gs katero uzeti?

Djz3l3 ::

Ta teden mislim kupit novo grafično kartico kajti v comtornu mi ne morejo zamenati radeon 9600xt in mi bojo povrnili stroške (20-21k).No in sem se odločil da kupim novo ker sedaj imam za silo nvida geforce 2 mx 400:8) :)) .Odločil sem se za Nvida 7600gs samo zadj se poraja vprašanje katero in od katere ferme sicer sem pa tudi slisal da se jo da spravit na rang 7600gt oz da je enako zmožnosti (overlock).Grafična sicer najbi bila čim boljša in sicer more biti na agp vodilu in imet prikljucek za CRT monitor(zato ker sem videl da imajo nekatere po dva dvi priklopa za s-video pa ni tok pene pa hd samo da je grafična čim polša te serije.)
tukaj je še ena slika z 4 različnimi grafičnimi k sem jih jaz našel na spleti strani: http://www.fe-sta.si/index.php



L.P.

Turtle ::

Asus zgleda najhitrej pa tud cenovno OK, pa še ime je priznan....

p.s. se da pa tud cnej dobit....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Turtle ()

Djz3l3 ::

hm samo ima samoo 4 cevovode kajti nVidia Club 3D AGP 7600GS, 128Bit 256MB DDRII, DVI+TV jih ima pa 12 in ta Grafična kartica Club 3D AGP 7600GS jih ima tudi 12.res pa da je da asus lepše zveni kot club 3d samo ali bolše deluje???

Turtle ::

Npaka v tekstu gotovo....ta grafika ima 12 cevovodov

Čmrlj ::

Probaj dobiti xpertvision 7600gs sonic,ki ima ddr3 rame.

Djz3l3 ::

si zihr da je napaka v tisku.k podatki so z splete trgovine kokr vidte na unmu linku.

darth.mikey ::

Kokr jst vem ma tale Asusova grafa ddr1 500 ram ne pa ddr2 1000.

Čmrlj ::

darth.mikey slabo ti to veš:D

darth.mikey ::

http://www.asus.com.tw/products.aspx?l1...

Na uradni strani piše da je ddr1, sem tudi sam kupoval isto grafo in so mi pri funtech-u dejali da je ddr1 zato sem vzel od druge firme.

EDIT: Sem klical na to firmo g&z al kaj je že in so rekli, da bojo popravil podatke. Sej bi blo res fino če bi bil ddr2 1000 ram gor samo žal ni.
EDIT2: Pardon sem dal naroben link, evo tale je pravi: http://www.asus.com/products.aspx?l1=2&...

Zgodovina sprememb…

Djz3l3 ::

seprav nima nuben pojma?nej en napise k je imel graficno in ki se malo bolj spozna na to

Carmack ::

Zdravo!
Ja...jst mam GeForce 7600 GS AGP od Club-3D.Morm takoj rečt de je cela štala okrog ( usaj moje):
1.) mam 400W napajawc...pa mi meta vn opozorila da nima dost "power supply"...jebesh...dam gor popravek od nVidie,zadeva pošlihtana.
2.)še vedno use štekalo pa sm za probat iztaknu kabl za dodatno napajanje...DELA BOLJE BREZ KABLA!!!:\ 8-O ... še zdej mi ni jasno kko...zdej sicer dobim od oka 100 pik manj v 3D Marku 03,ma se ne sekiram preveč

Tud drugač se ljudje še vedno pritožavajo zarad tele kartice...jst ne vzamem nič več od Club-3D...razen če je kdo res naspovprečno zadovoljen...bolj zaupam MSI-ju...

Kar se tiče Gigabytovih kartic mi osebno ni všeč pasivno hlajenje na karticah tko da nevem...če inaš rad tišino in maš obenem prezračeno ohišje,lahko tud to vzameš...to gretju bi pa bolj vedeli povedati (ne)zadovoljni lastniki)

Isto velja za MSI-jevo kartico,ki ima prav tako pasivni hladilnik.

ASUS-ova grafa ima bojda DDR1 rame (250 MHz)...usaj tako sem pred časom prebral na Mimovrste.

V bistvu me je še najbolj prepričala 7600GS od Leadteka...DDR2 rami,aktivno hlajenje,frekvence 400/800...

Tolk jst vem o tej reči.....pa bod pozoren še na cevovode( jih mora imet 12 in frekvence 400/800)

LP
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

darth.mikey ::

@Carmack kolko pa dobiš pik v 3dmark03 če smem vprašat?

Jst mam od gigabyte-a tisto silent varianto pa moram povedat , da mi zadeva deluje stabilno(beri: se ne pregreva) na 510 mhz jedro in 450 mhz ram(se prav ddr2 900).
Pik pa dobim 10k v 3dmark03(na teh frekvencah). Mam pa kar dobro zračeno ohišje to pa res.


@Djz3l3: Tut jst ti nebi priporočal od club3d kartic , sem imel tudi sam slabe izkušnje z njimi. Na tisto Asus pa kar pozabi ker 100 posto je ddr1 ram gor in je zato počasnejša. Vzami od leadteka ali evga če misliš navijat drugače pa tudi od gigabyte-a silent varianta deluje dobro(vsaj meni).

Carmack ::

V 3D Marku 03 dobim okrog 7700 pik,se pa pomoje kr pozna da mam ful švoh proc ( Athlon XP 1700+ (1.1 GHz) OC @ 1650Mhz) in 768 DDR rama pri 333 MHz.
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Turtle ::

ASUS je tale : 7600gs mal traja k se loada, rami pa se res 500Mhz ... če lahko kej naberš še kupi raje X1950pro 512mb

Carmack ::

Graphics Engine
GeForce 7600GS

Video Memory
256 M DDR

Engine Clock
400MHz

Memory Clock
500MHz(250MHz DDR)

RAMDAC
400MHz

Bus Standard
AGP 8X/4X

Memory Interface
128-bit

Kaj lahko iz tega potegneš? ne kupuj ASUS-ove 7600 GS 8-)
Vse ostale imajo Memory Clock 400 MHz (800 MHz DDR)

LP
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Picero ::

helou, crklna AGP grafa. Kaj se trenutno splaca kupiti, lahko tudi rabljeno, da bo zadeva cimbolj graficno aktualna. Max 75 EUR oz. nekje tam.
P IV, 2,8 GHz, 2 GB RAM...

mesoreznica ::

Bolj malo je graf na AGP zunaj. Trenutno glede na tvojo ceno se ti najbolj splača, rabljena 7600GT.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

DJ MartiNi ::

Imel Club3D 7600GS. Imela take rame k so jih imele 7600GS na AGP (DDR2 800MHz). Težave po dveh mesecih...napajanje. So mi jo zamenjali z novo in zadevo prodal.

ASUS ima 500MHz DDR1 rame (mislim da je bila to verzija z pasivnim hlajenjem). Aktivno hlajene ASUSke so menda imele DDR2 rame na 800MHz. Ne spomnim se zdaj točno. Sem pa že enkrat pisal o tem v eni temi.

Jaz drugače priporočam nakup Saphhire Radeon HD2600pro 512MB DDR2. Ceneje.si. Se mi zdi ena najbolj smiselnih kartic za AGP sisteme, ki nimajo ravno hudo močnih procesorjev. Znajo se pa zgodit težave s podporo kar se tiče gonilnikov. Jaz osebno sem uporabil omega gonilnike na osnovi Catalyst 7.12. S temi je zadeva funkcionirala. Se je pa v nekaterih igrah na nekaterih mestih zmazala slika. Žal nisem spodbaval celega spektra gonilnikov, ker kartica ni bila moja in nisem imel časa na pretek. Če igre niso prioriteta, potem je ta kartica po mojem mnenju dober nakup. Če pa so, potem se pa že skoraj splača prehod na PCIe. Tam je pa izbira večja in podpora večja.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim če daste nasvete katero grafično

Oddelek: Kaj kupiti
81296 (970) koyotee
»

Kero grafično obdržati?

Oddelek: Kaj kupiti
141349 (971) Golnar
»

Katero grafo kupiti za agp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1169783 (6716) J4CK
»

Club-3d 7600gs 256mb AGP frekvenci

Oddelek: Strojna oprema
362827 (1796) abazigal
»

7600GS oc

Oddelek: Navijanje
192002 (1456) asus

Več podobnih tem