» »

ohišja in ogenj?!?

ohišja in ogenj?!?

smash ::

ker imam doma računalnik prižgan 24/7, me zanima, če je že kdo imel probleme s tem, da je prišlo do kakšnega požara in podobnih problemov....ali obstajajo kakšna ognjevarna ohišja za te stvari oz. ali je lahko kaj hudega če je računalnik neprestano prižgan?

imate kakšne izkušnje s tem oz kaj se splača narediti, da bi bila zadeva karseda varna...ne bi rad en dan prišel domov pa srečal gasilce

slovenec2 ::

Hja, ko vsaka stvar na štrom... dela varno razen če ne pride do kratkega stika... kar je zelo redko, ampak 100% varnosti ni nikjer in nikoli.

Correct me if i'm wrong.

asus ::

Nič bat, nisem še slišal da bi komu hiša zarad kompa zgorela.Itak če pride do kakega stika oz. pregrevanja se komp sam izklopi.Verjami da imajo proizvajalci to pošlihtano.

Poldy ::

Na nekem angleškem forumu je nekdo zapisal, da je videl pri poročilih, da je hiša zgorela zaradi namiznega PC.

Enkrat se je meni nekaj skurilo - sem bil slučajno poleg. Je bil kar fleten plamenček... ni bilo prahu, pa je takoj ugasnil.

Zato to tudi mene zanima, sem pa že nekaj podobnega vprašal pod temo za UPS...

Azrael ::

Praktično vsi današnji elektronske elementi (upori, kondenzatorji, tramzistorji...)so v negorljivih ali vsaj sanougasljivih ohišjih.

Problem pa predstavlja prah. V primeru okvare se lahko nek element krepko segreje in zakuri okoliški prah, potem pa je hitro s*anje. Marsikatera dnevna soba ali še kaj več je pogorelo, ko so se vneli debeli nanosi prahu v televizorju.

Tam, kjer so uspeli dovolj hitro pogasiti ogenj, se je pogosto izkalzalo, da je bila začetna okvara majhna (prebit kakšen kondi, hladen spoj) in bi bilo vse skupaj, če ne bi bilo prahu samo malo smradu, morebiten dimni signal in nedelujoč aparat.

Zato bi predlagal tako:
- redno izpihavanje prahu (in pri tem pogledati ali je v napravi videti kaj pregreto ali drugače poškodovano in seveda ustrezno sanirati)
- ne v kišto tlačiti lahko vnetljivih materialov
- če že ne gre brez raznih lučk in ostalega okrasja, skrbeti, da je izvedba električno kakovostna in varna, ne pa kot bi jo skopiral iz A je to risank
- skrbeti za normalno hlajenje, saj pregrevanje povečuje možnost za okvaro in s tem povezana tveganja
- redno pregledovati, ali se vtičnice, razdelilci in podobna roba greje in če ni kako mehansko poškodovana.
Nekoč je bil Slo-tech.

miko 55 ::

maš kuhinjske gasilne aparate, kateri so samodejni. plamen stopi ovoj, ven steče tekočina, katera gasi.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prah v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
295583 (4712) dela
»

prah v sobi

Oddelek: Loža
184745 (4409) Alen T 1978
»

počasen, pregret prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7012915 (11911) pobalinka2
»

Laptop in ventilator(vročina)

Oddelek: Pomoč in nasveti
143538 (2156) Neumann
»

Požarna varnost

Oddelek: Loža
91894 (1703) kekz

Več podobnih tem