» »

Kontaktne leče

Kontaktne leče

««
26 / 28
»»

uros123 ::

Pri biofinity lečah pazi na BC, ker je na voljo le 8,6 meni ravno zaradi tega niso ustrezale, ker se leča očesa sploh ni prijela dobro. Imam pa BC 8,3. Če imaš tak BC ti potem svetujem https://www.moje-lece.si/miru-6-lec kljub temu da so nekoliko dražje, sploh pa se mi zdi ponudba leč z tem BC-jem zelo okrnjena. Lahko poskusiš tudi kaj drugega glej pa prepustnost zraka in tudi vsebnost vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: uros123 ()

gansta ::

Se da kje naročiti testne od Biofinity ?

slitkx ::

gansta je izjavil:

Se da kje naročiti testne od Biofinity ?

Testni leči sem po pregledu zanje dobil pri optiku, pri Krstiću.
Menim, da nobenemu, ki da kaj nase, ne bo težko dati dveh leč na stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

devlon ::

leče uporabljam (občasno) že več kot 20 let, od nekdaj sem jih nosil težko. Če leče niso dobre, takoj dobim rdeče oči (Johnson katastrofo bi lahko na trgu prepovedali..). Isprobal sem že kar se je dalo (vsaj 25 blagovnih znamk).
Izpostavil bi pa naslednje: Biofinity - zelo zelo dobre leče, vendar, po 12ih urah morda ne več najbolj idealne, vid ni več oster.
Dailies Total 1 (Alcon), odlične so. Edina pomanjkljivost je cena.
Za hec sem poskusil...TOPVUE AIR(mesečne). In izkazale so se za šokantno dobre leče, res. Dejansko so mi boljše kot Biofinity. Cenovno pa precej ugodne.. (opomba: TopVue dnevne leče NISO ok..) topvue leče lahk kupite po en komad (cca 3.5 eur), pa poskusite. Morda vam ne bo žal. Srečno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: devlon ()

slitkx ::

Glede na to, da imajo TopVue AIR manjšo prepustnost kisika kot Biofinity, po enakem časovnem obdobju ni bilo težav s suhimi očmi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Machete ::

Johnson so res sranje, sem enkrat testne probal. Jaz mam Zeiss in nisem nikoli v 15ih letih menjal, ker sem preprosto (zelo) zadovoljen.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gansta ::

devlon je izjavil:

leče uporabljam (občasno) že več kot 20 let, od nekdaj sem jih nosil težko. Če leče niso dobre, takoj dobim rdeče oči (Johnson katastrofo bi lahko na trgu prepovedali..). Isprobal sem že kar se je dalo (vsaj 25 blagovnih znamk).
Izpostavil bi pa naslednje: Biofinity - zelo zelo dobre leče, vendar, po 12ih urah morda ne več najbolj idealne, vid ni več oster.
Dailies Total 1 (Alcon), odlične so. Edina pomanjkljivost je cena.
Za hec sem poskusil...TOPVUE AIR(mesečne). In izkazale so se za šokantno dobre leče, res. Dejansko so mi boljše kot Biofinity. Cenovno pa precej ugodne.. (opomba: TopVue dnevne leče NISO ok..) topvue leče lahk kupite po en komad (cca 3.5 eur), pa poskusite. Morda vam ne bo žal. Srečno


Kje lahko to kupiš ?

OrkAA ::

gansta ::

Ja to vem, kje lahko kupiš po eno lečo da testiraš.. npr torično TOPVUE AIR

nwave ::

Mene pa zanima, če ima tekočina vpliv na udobnost nošenja leče?
Namreč nazadnje sem imel Biofinity z RevitaLens tekočino. Bile so precej neudobne zato sem jih nosil samo nekaj ur dnevno(z Acuvue Oasys in SoloCare AQUA teh problemov nisem imel). Glede na to kako povsod hvalijo Biofinity res nevem ali je neudobno nošenje posledica tekočine ali pa mi Biofinity enostavno ne odgovarjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nwave ()

Lonsarg ::

Tekočina vpliva na prvih nekaj minut ko daš v oko, potem itak vso to tekočino nadomesti tvoja lastno očesna sluz.

slitkx ::

Kaka dva meseca ali nekaj več nisem nosil leč, a jih bom sedaj ponovno.
Na https://www.moje-lece.si/ ter https://www.lecka.net sem preveril ponudbo ter si "dal na stran" sledeče:
- AirOptix Aqua,
- TopVue Air,
- Biofinity (dosedanje),
- PureVision HD,
- AquaView Moist,
- AirView HD Plus in
- Clear All-Day.
Zabeležil sem si tudi ContactAir, a o njih ne najdem kaj dosti informacij.

Izmed naštetih naj bi bile AquaView Moist in Clear All-Day priporočljive za razmere, ko si veliko pred računalnikom (ali kakim drugim zaslonom) ter tam, kjer je veliko prepiha.
Vode imata 55% oz. 57%, vendar pa sta glede kisika slabo prepustni, 33 Dk/t ter 21,59 Dk/t. Ima kdo izkušnje s tema? Imam pomislek, da bi tako majhna prepustnost povzročila občutljivost očesa.

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

mAXTER ::

nwave je izjavil:

Mene pa zanima, če ima tekočina vpliv na udobnost nošenja leče?
Namreč nazadnje sem imel Biofinity z RevitaLens tekočino. Bile so precej neudobne zato sem jih nosil samo nekaj ur dnevno(z Acuvue Oasys in SoloCare AQUA teh problemov nisem imel). Glede na to kako povsod hvalijo Biofinity res nevem ali je neudobno nošenje posledica tekočine ali pa mi Biofinity enostavno ne odgovarjajo.


Iz lastnih izkušenj lahko povem da tekočina kar dosti vpliva na udobnost nošenja leč. Prej sem npr. imel neko italijansko tekočino Azzuro in J&J leče (katastrofa od leč) pa sem imel probleme z daljšim nošenjem leč čez dan, nato sem začel uporabljati Biofinity leče s to isto tekočino in tudi ni bilo to to. Šele ko sem zamenjal tekočino se je tudi udobnost nošenja leč na daljše obdobje dosti popravila.

lojz123 ::

In katero uporabljaš sedaj?

CleanPower ::

Izmed naštetih naj bi bile AquaView Moist in Clear All-Day priporočljive za razmere, ko si veliko pred računalnikom (ali kakim drugim zaslonom) ter tam, kjer je veliko prepiha.


Probaj Clear-all-day, baje so zelo dobre. Jaz bom definitivno probal te naslednje. Zdaj pa imam Zeiss compatic, ki so super, ampak sta bile 2 od 6-ih defektne-enostavno meglene za popizdit in rezale so v oko(nevem kako je to možno).

A je še kdo imel ta problem pri Zeissovih?
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

slitkx ::

Kako se pa pri Clear All-Day pozna nizek količnik prepustnosti kisika?

mAXTER ::

lojz123 je izjavil:

In katero uporabljaš sedaj?


Sedaj uporabljam tole: LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAXTER ()

slitkx ::

*izbris*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Pozdravljeni,



Večjo prepustnost kisika imajo leče, ki so narejene iz novejših (silikon-hidrogelnih) materialov. Na testiranjih, kjer primerjajo leče različnih proizvajalcev, se najbolje odrežejo leče Air optix aqua (poleg Biofinity, ki ima sicer specifično tehnologijo izdelave, saj se poskušajo z materiali približati materialom, ki sestavljajo oko in so posledično leče bolj udobne za uporabnike). Načeloma sta parametra % vode in prepustnost kisika obratno sorazmerna, tako da imajo leče z visokim deležem vode nižjo prepustnost in obratno. Vsak posameznik se iz lastnih izkušenj nauči, katere bolj odgovarjajo njegovim očem, načeloma pa so tiste z visoko prepustnostjo kisika bolj priljubljene.



Med naštetimi lečami so dvoje, ki so iz silikon-hidrogelnih materialov, in sicer Air optix aqua in Purevision 2 hd. Oboje leče so tudi namenjene podaljšanemu nošenju.



Na vašem mestu bi se odločila za leče Air optix aqua, na voljo so tudi manjša pakiranja po 3 leče. Ker smo spletna trgovina, nimamo možnosti pridobiti testnih leč, lahko pa se obrnete na svojega optika in ga prosite za par testnih leč preden se odločite za nakup.



Lep pozdrav,

Lecka.net

Koliko se pa kaj pozna prisotnost UV filtra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Nabavil bom ene izmed teh:

https://www.moje-lece.si/topvue-air-6-l...
https://www.moje-lece.si/avaira-6-lec
https://www.moje-lece.si/contact-compat...

https://www.moje-lece.si/miru-6-lec

Še kak komentar? Osebno dajete prednost UV-ju ali Dk/t, še večjem od 100?
Tisti, ki ste sprobali več leč, ima večji pomen 0,1 odstopanja pri bazni krivini ali premeru?

Lp.

uros123 ::

Jaz imam miru in jih lahko samo pohvalim, na začetku sem bil skeptičen ker jih ne nosi prav veliko ljudi ampak sem bil nad njimi prav pozitivno presenečen, so res tanke, težav s suhimi očmi tudi nimam, nosim jih po 15 ur dnevno. Nekajkrat sem tudi zaspal z njimi in tudi ni bilo težav, skratka jih priporočam.

slitkx ::

Naročil sem https://www.moje-lece.si/topvue-air-6-l... in https://www.moje-lece.si/tekocina-gelon.... Manjšo dozo zaradi tega, ker imam še cca tretjino trenutne 360ml.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

deleted ::

@slitkx

Lahko, prosim, pokomentiraš izkušnjo s TopVue Air (in primerjaš z Biofinity, ki si jih nosil prej) ?

slitkx ::

Imajo malenkost večji premer. Lažje jih dajem iz oči, saj hitro zdrsnejo po zrklu.
Nosim jih enako dolgo kot sem Biofinity, torej vsaj 7 ur, pogosto tudi po 11. V zaprtem prostoru ter zunaj, kadar ni zelo vetrovno, ni težav. Ob močnejšem vetru pa zgleda malce "začutim vodo"; prvih nekaj minut mi malce zahladi oko, kot da bi pihalo skozenj. Vendar pa zaradi tega ostrina pogleda ni nič slabša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Aja, pa TopVueAir se manj mečkajo. (Morda se mi samo zdi.) Zato jih je lažje vzeti iz posodice in tudi dati na oko.

kerlc11 ::

uros123 je izjavil:

Jaz imam miru in jih lahko samo pohvalim, na začetku sem bil skeptičen ker jih ne nosi prav veliko ljudi ampak sem bil nad njimi prav pozitivno presenečen, so res tanke, težav s suhimi očmi tudi nimam, nosim jih po 15 ur dnevno. Nekajkrat sem tudi zaspal z njimi in tudi ni bilo težav, skratka jih priporočam.


sem jih tudi jaz probal, pa se bil razočaran. Slabše videl z njimi in čuden občutek pri nošenju

forplan ::

Kakšne imate kaj izkušnje s to tekočino?Klik Je poceni tekočina... Ali je tudi dobra?
da se strinjam

nanoleet ::

Jaz nimam nobene pripombe. Uporabljam jo neprekinjeno že eno leto.

MTB ::

Uporabniki Solo Care Aqua, ali ste mogoče v zadnjega pol leta (lahko tudi malce več) začutili kakšno spremembo ali občutili kakšne težave?

vofra ::

forplan je izjavil:

Kakšne imate kaj izkušnje s to tekočino?Klik Je poceni tekočina... Ali je tudi dobra?


sine takoj dobil rdece oci, je moral takoj menjat

dmok ::

MTB je izjavil:

Uporabniki Solo Care Aqua, ali ste mogoče v zadnjega pol leta (lahko tudi malce več) začutili kakšno spremembo ali občutili kakšne težave?
Nobenih sprememb in težav, pa uporabljam Solo Care Aqua že kar nekaj časa (par let). Kakšne težave imaš ?

d.

globoko grlo ::

Mene pa zanima a se očesni pregled za leče povsod plača, al je to kje vkalkuiliran v ceni leč?

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

anketar ::

vofra je izjavil:

forplan je izjavil:

Kakšne imate kaj izkušnje s to tekočino?Klik Je poceni tekočina... Ali je tudi dobra?


sine takoj dobil rdece oci, je moral takoj menjat


2x (360ml) v letu in pol sm koristu in brez vseh problemov, kupm pa vedno več različnih tekočin tko, da ko z eno končam začnem z drugo (drugi proizvajalec)

čistoča in disciplina sta pomembni pri lečah, ki niso za enkratno uporabo (dnevne)

če ti finance omogočajo so boljše tekočine na trgu, če ne bo pa ta tud opravla svoje delo

vofra ::

anketar je izjavil:

vofra je izjavil:

forplan je izjavil:

Kakšne imate kaj izkušnje s to tekočino?Klik Je poceni tekočina... Ali je tudi dobra?


sine takoj dobil rdece oci, je moral takoj menjat


2x (360ml) v letu in pol sm koristu in brez vseh problemov, kupm pa vedno več različnih tekočin tko, da ko z eno končam začnem z drugo (drugi proizvajalec)

čistoča in disciplina sta pomembni pri lečah, ki niso za enkratno uporabo (dnevne)

če ti finance omogočajo so boljše tekočine na trgu, če ne bo pa ta tud opravla svoje delo


Biotrue pa je v redu, uporablja ze nekaj let brez tezav - niso vse za vse oke

forplan ::

Ima kdo izkušnje z mesečnimi lečami Miru Menicon? Klik

Navadne sem našel na internetu, torične pa ne najdem.... Ve kdo?
da se strinjam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forplan ()

CMpunk ::

A mogoce kdo ve a je mozno da ti gre leca za oko in je ne spravis vec ven? Ker ne vem a sta mi obe ven padle ko sem skocil v vodo al k sta sle..?

Lonsarg ::

Je možno seveda, enkrat sm mel skoraj cel dan jo zataknjeno, predno mi je ratalo ven spravit. Ampak če nič ne čustiš potem je najbrž vn padla.

deleted ::

Seveda ne more it za oko. Je nekje na očesni veznici (če je seveda ostala noter).
Prosi nekoga, da ti pod dobro lučjo pregleda oko: privzdigne s prsti zgornjo veko in pregleda, povleče dol spodnjo in pregleda, ti pri tem obračaš zrklo, on pa pregleda vse kotičke, leča je rahlo obarvana in se jo vidi ...
Če jo najde, naj jo nežno odstrani z vatirano palčko.

OrkAA ::

Ce jih ne cutis sta 99,99% padle ven. :)

zuz3k ::

kere enodnevne leče priporočate za čez cel dan, da ne sušijo oči in dobru dihajo

lp
Life is a psychological game.

CMpunk ::

je kdo sprobal mesecne lece aquaview moist?

slitkx ::

VISIOMAX mesečne kontaktne leče

Naj bi stale 5 evrov. Lahko kdo potrdi?

mikko ::

Ali ima kdo izkušnje z Biomedics 1 Day Extra Toric? Kako se obnesejo v primerjavi z Avaira Toric (Z Avairo sem bolj zadovoljen kot z Biofinity)?
Link: https://www.moje-lece.si/biomedics-1-da...

slitkx ::

Katere mesečne leče imajo Dk/t (in vsaj tolikšno prepustnost vode) kot https://www.moje-lece.si/biofinity-6-lec ter obenem imajo UA in UVB filter?
Biofinity so bile prve, trenutno sem ponucal https://www.moje-lece.si/topvue-air-6-l..., pa pogledujem za čem novim.

* Sem si pa zdajle ogledal že videne https://www.moje-lece.si/miru-6-lec, a imam pomislek zaradi odsotnosti UVA in UVB filtra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

uros123 ::

Za miru ti lahko potrdim da so zelo dobre, jih uporabljam že več kot leto dni. Kar se pa tiče dodatnih filtrov pa pravijo takole:
Warning: UV-absorbing contact lenses are not substitutes for protective UV-absorbing eyewear, such as UV-absorbing goggles or sunglasses, because they do not completely cover the eye and surrounding area. Patients should continue to use UV-absorbing eyewear as directed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: uros123 ()

slitkx ::

Ni bilo mišljeno, da bi jih uporabljal namesto očal. Ampak če že imam možnost UV, why not?

slitkx ::

Dnevne leče so v tekočini tudi pakirane posamezno?
Odpiranje vsake pakunge posebej?

Tody ::

ja vsaka leča v svoji embalaži

OttoParts ::

Po dolgem času spet razmišljam, da bi si nabavil kontaktne leče.
V preteklosti sem uporabljal neke tedenske leče Acuvue (ali nekaj takega) in tekočino Bausch&Lomb. Bil sem zadovoljen, problemov ni bilo, čeprav sem leče nosil, dokler niso bile čisto "kosmate" (vsaj po občutku v očesu).
Nekateri tukaj ne marate J&J leč - je tehnika od takrat tako napredovala ali pa so bile te leče že od nekdaj slabe (in jaz pač nisem vedel, ker so bile edine, kar sem jih poznal - nobenega naročanja po internetu še takrat ni bilo)?
Kakšne bi priporočali za delo za računalnikom (službena pisarna, poleti klima, 8+ ur dnevno)? Kako se leče obnesejo pri vožnji s kolesom, brez sončnih očal (normalno kolesarjenje v službo, ob sedaj še mrzlih jutrih, ne neka downhill extravaganza...)?

CMpunk ::

JJ jaz nisem maral osebno mi niso odgovarjale, ampak eni jih nosijo bp.
glede kolesa ni problema.

pri dolgotrajnem delu za računalnikom pa pri meni nobene ne zdržijo. pri vseh dobim suhe oči.

lp
««
26 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leče preko interneta - kje kupujete?

Oddelek: Loža
122215 (1855) Kleemen
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
161643 (1128) buttcrack
»

Kontaktne leče pozno v noč!

Oddelek: Loža
61405 (1151) chort
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717159 (14315) BigWhale
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
205015 (4283) JanK

Več podobnih tem