» »

Kontaktne leče

Kontaktne leče

««
14 / 28
»»

mirage ::

Mislim, da AR pomeni autorefractor. To je tisti aparat, ki ti zmeri dioptrijo, ko pogledaš not. Je pa manj natančen kot običajen pregled, zato se za pravilnega upošteva slednjega.

PrimozR ::

Ma, navadne leče, če imaš cilinder, so f00. Ravno zdajle šaltam na astigmatism za desno oko (levo še vedno z lečo pride skozi z običajno), pa je pri dnevnih razlike mislim da 3 €. Pri mesečnih je očitno razlika večja.

Razlika med običajno in astigmatism? Zdajle vidim tako, kot se zagre, s prejšnjimi lečami (za levo oko je dioptrija ostala enaka) pa megleno. Zame je torej glavni problem cilindra precej daljši čas dobave.

RejZoR ::

Twix je izjavil:

Živjo :)

No jst sm pred kratkim dobil leče ACUVE OASYS FOR ASTIGMATISM, z dioptrijo:
D:-4.00
CYL/AXIS -1,75 180


in pa:
D:-4.00
CYL/AXIS -1,75 160


Zdj kako naj ločim kera je za desni, kera je za levi, če na papriju, ki sem ga dobil pri okulistu, piše:

AR desno: -4.50 Dsph - 2.25/10 Dcyl (->predvidevam da je tiskarski škrat in bi moralo pisat 180..)
levo: -4.00 Dsph - 1.75/160 Dcyl

Vid desno: -4.25 Dsph -1.75/180=0.9
Vid levo: -4.25 Dsph -1.25/160=0.90

Kaj zdj to pomeni? Ok, mam -4,25 dioptrije, sam kaj je pa AR desno/levo??
Sam ni mi jasno ker mam leče z drugačno dioptrijo kot je na papirju?
Al naj raje pokličem okulista?

Sicer pa kok je pomembno, da veš, da imaš astigmatizem? Ker men ni noben nč povedal..
Sicer so za 15€ dražje od "navadnih" leč, tko da je to kar drag "šport" ratal :/ (me je kar mal glava zabolela :D), sm računal na 20€ na škatlco..

Prosim za kakšn nasvet :)
pa lepe sanje :D


Leč za astigmatizem za 20 EUR na škatlico ne boš dobil. Sam za navadne dajem okoli 35 EUR. Res da pack po 6 leč ampak vseeno. Leče za astigmatizem, 6 pack bo zelo hitro 50 EUR in več, odvisno od Dk/t-ja in drugih lastnosti. Vsaj kakor sem gledal cene nasplošno. Tud dobavni roki so običajno daljši.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tody ::

Twix če imaš več kot 1 cilindra ne boš kaj dobro videl brez leč za astigmatizem.

optometrist ::

Twix je izjavil:

Živjo :)
Sam ni mi jasno ker mam leče z drugačno dioptrijo kot je na papirju?

Sicer pa kok je pomembno, da veš, da imaš astigmatizem? Ker men ni noben nč povedal..
Sicer so za 15€ dražje od "navadnih" leč, tko da je to kar drag "šport" ratal :/ (me je kar mal glava zabolela :D), sm računal na 20€ na škatlco..



Ko so očala dioptrije več kot 4 mora biti dioptrija pri - lečah malo manjša in pri + malo večja... tako da to je normalno.

To da imaš astigmatizem bi ti sicer lahko povedali ampak kaj bistveno pa to ne spremeni. Če misliš stalno nositi leče so torične tako ali tako edina izbira. Sicer jaz vedno povem ker potem so leče tudi malo dražje in tudi malo bolj se čutijo v očesu zaradi fiksacije.

In pa ja leče niso poceni. So drage, še posebej te bolj kvalitetne. Če misliš šparati je bolje da nosiš očala (ceneje in bolj varno).
www.oke.si

Beki ::

Rabil bi nasvet...

Torej na pregledu vida so mi izmerili...
DIA=14,0
BC= 8,4
Dioptrija:Desno in Levo: -1,00

Sedaj nosim 2-tedenske leče Johnson&Johnson Acovue OASYS..

Bi se dalo dobiti "Dnevne Leče " z mojimi parametri...
Sem iskal ampak jih nisem našel.. Če kdo ve kje bi se jih dalo dobiti...?

RejZoR ::

Dnevnih z BC 8.4 ne boš dobil. Sicer ne vem zakaj ne ampak so vse preko 8,8...
Še najbližjo dimenzijo imajo B+L BioTrue ONEday, sam jih pri nas še ni za dobit. Bojo pa BC 8.6, DIA 14mm in Dk/t 42.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

Johnsonove Acuvue Moist so 8.5. Bauschove so 8.6. Preverjeno ravno zdaj, na pakungi. So pa premer 14,2, Johnsonove za astimagtism pa 14,5.

optometrist ::

Tudi TruEye se dobi 8,5...
www.oke.si

Beki ::

optometrist je izjavil:

Tudi TruEye se dobi 8,5...


Bom kar te naročil :P

pickle_rick ::

Nimam možnosti naročit prek spleta trenutno, pa me zanima katera optika v LJ (po možnosti v centru ali vič) ima normalne cene, pa da imajo na zalogi?

RejZoR ::

http://www.moje-lece.si/dnevne-lece/17-...
http://najcenejse-lece.si/dnevne-kontak...

Žal ni nič od tega v LJ ampak je bolj proti Kamniku, imajo pa zelo dobre cene, vsaj kakor sem gledal cene nasplošno. Ne moreš naročat prek neta iz tujine al tud doma ne? Verjetno bi se dalo naredit naročilo tud preko telefona.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pickle_rick ::

Problem je bolj dostava. Če katera od spletnih trgovin omogoča osebni prevzem v LJ bi bilo tudi vredu.

ivanuscha ::

Tale BC je kr neki. Meni so izmerili kao 8.9, pa mi paše 8.6 kot ulito.

Tody ::

LOL :) sej to niso zdej neki ful razlike, ko dan in noč. Kot da bi rekel da je 2 mm ful dost. Pri nekaterih stvareh je en mikron preveč pri nekaterih stvareh se pa pol centi ne pozna nič. Recimor tebi bi znal delat probleme če se ti zenica poveča (luč v oči ali adrenalin) in bi mogoče videl potem obrise ali kaj podobnega. Če so pa razmere normalne pa zadeva deluje ok.

RejZoR ::

O pa je še kako pomembno. AirOptix Day&Night Aqua, BC 8.6, DIA 13.80 jih enostavno nisem mogu nosit, ker je bil vid meglen za stvari v daljavi, hitro so ratale zelo neudobne in po kakšnih 2 urah me je začela bolet glava. BC 8.4 pa so delovale perfektno. Sicer mi zgleda sam material ni najbolj odgovarjal ker so ratale po ~10 urah mal neudobne ampak drugih težav ni bilo.

BC in premer sta povezana med sabo, ker samo manjše odstopanje ene vrednosti lahko povsem spremeni obliko leče. In to lahko loči udobno lečo od neudobne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Twix ::

Uh sm pozen.. :/

Aha..
Ja jst sm računal na 20€ za 6leč na oko..

Kaj pa recimo da pri 14-dnevnih lečah recimo nosiš še 2-3 dni dlje? Se moraš strogo držat rokov? 1 teden je pa že preveč..? Sicer vem, da se ti zaradi pomankanja kisika 'okrepijo' žile v očesu, in se lahko poslabša vid, oz. še kej hujšga.

ful hvala vsem za pojasnila :)

Lep večer
Twix
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

PrimozR ::

Kakšna je sploh prednost 14-dnevnih leč pred mesečnimi?

RejZoR ::

Sam to da za njih zapraviš več :P
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amacar ::

Twix je izjavil:

Uh sm pozen.. :/

Aha..
Ja jst sm računal na 20€ za 6leč na oko..

Kaj pa recimo da pri 14-dnevnih lečah recimo nosiš še 2-3 dni dlje? Se moraš strogo držat rokov? 1 teden je pa že preveč..? Sicer vem, da se ti zaradi pomankanja kisika 'okrepijo' žile v očesu, in se lahko poslabša vid, oz. še kej hujšga.

ful hvala vsem za pojasnila :)

Lep večer
Twix


Toplo priporočam, da ne nosi čez rok. Sam sem nosil mesečne čez rok, pa me ni čisto nič motilo ali pa kaj takšnega, skos normalni občutek, nato pa sem naenkrat dobil rdeče oči in od takrat mi nobene leče več ne ustrezajo. Tudi na pregledu pri oftamologu niso odkrili nič posebnega, tako da ne vem, kaj je naorbe v glavnem leč ne morem več nositi :(

žana ::

Živijo, tudi jaz imam manjši problem..

slaba 2 meseca uporabljam dnevne leče Dailies Aqua Comfort Plus (http://www.moje-lece.si/dnevne-lece/16-...
Bazna krivina: 8.70
Premer: 14.00
najcenejša škatla pri nas je 22,90€ kar je zelo drago pa čeprav ne nosim leč vsak dan, ampak določene dneve, kar je pa še vseeno prevelik strošek.. sicer preko Ebaya je ceneje za kakšnih 5€ vse skupaj s poštnino kar pa se ne splača, ker itak dolgo čakaš na njih.
ne vem kaj naj naredim, ali lahko si kar naročim 14 - dnevne leče, čeprav niti ne vem katere so najbolj priporočljive, v čem je razlika v primerjavi s temi Dailies, katera tekočina je primerna .. sicer sem že brala kako je potem s čiščenjem vendar vsak pove drugače.

hvala za vse nasvete.
Play music with real instruments.

RejZoR ::

Pack po 30 leč
http://www.welovelenses.com/en/contact-...

Pack po 90 leč
http://www.welovelenses.com/en/contact-...

Poštnina je brezplačna oz nekaj malega če želiš sledit paketu. Je ceneje in če jih skoz nosiš se ti splača vzet paket po 90 ker pride še ceneje na posamezno lečo. Kar pa se tiče zanesljivosti trgovine, sem že parkrat naročal in nikoli ni bilo težav in tud na vpršanja vedno zelo hitro odgovarjajo. Tko da jo priporočam. Slabost je edino da določenih proizvajalcev nimajo, recimo Biofinity, ki sem jih zdej začel kupovat na Moje-lece.

Drugače pa 40 EUR za 90 leč ni tko velik strošek. To je zaloge za 3 mesece, isto kot škatlica 6 mesečnih leč, ki jih uporabljam sam. S to razliko da pri dnevnih ne rabiš kupovat tekočin. Slabost pa je da imajo dnevne slabšo prepustnost kisika. Dailies imajo mislim da pod Dk/t 30, recimo AirOptix Aqua pa ima Dk/t preko 100. Če jih nosiš vsak dan po cel dan je vredno razmislit o mesečnih z visokim Dk/t-jem če nočeš imet problemov z neovaskulizacijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tody ::

RejZor, zakaj ti ne greš na operacijo? Pomoje glede na to koliko te skbi okoli teh leč in koliko težav maš mogoe nebi bila slaba investicija?

žana ::

potem so mesečne boljše kot 14-dnevne? Namreč gre se tudi zaradi zdravja oči in ne samo cene..
za Dailies pa nisem vedela da imajo tako majhno prepustnost kisika.. :S ponavadi pravijo, da so ravno dnevne najbolj higienske in vse.
Play music with real instruments.

forplan ::

Pozdravljeni!

Kje vi kupujete tekočino za leče alcon evermoist? Gledal sem že različne strani nemške,britanske... pa vsepovsod je visoka poštnina ali pa ne pošiljajo v Slovenijo.

Spremenljivo bi bilo še do 5e poštnine + neka normalna cena tekočine.

lp
da se strinjam

RejZoR ::

Tody je izjavil:

RejZor, zakaj ti ne greš na operacijo? Pomoje glede na to koliko te skbi okoli teh leč in koliko težav maš mogoe nebi bila slaba investicija?


Sej me ne skrbi, samo rabil sem nekaj časa, da sem se res podučil in preizkusil. Zdej se bom držal ali Biofinity ali pa PureVision 2. Pri tekočinah pa itaq prisegam na Alcon EverMoist. Za operacijo sem mal skeptičen. Že res da pol nimaš težav z menjavanjem leč nakoncu dneva in zjutraj ampak ko enkrat greš na operacijo in če gre kaj narobe je praktično nepopravljivo. Pri lečah pa je najhuje kar lahko dobiš infekcija očesa, ampak moraš bit res nemarni pujs imo. Mi je ratala taka rutina, da me niti ne moti in če gre kaj narobe jih še vedno lahko neham nosit. Za vedno ali pa začasno. Jebi ga, sem pač bolj na ziher...

žana je izjavil:

potem so mesečne boljše kot 14-dnevne? Namreč gre se tudi zaradi zdravja oči in ne samo cene..
za Dailies pa nisem vedela da imajo tako majhno prepustnost kisika.. :S ponavadi pravijo, da so ravno dnevne najbolj higienske in vse.


Mislim da so ACUVUE TruEye in B+L BioTrue ONEday edine dnevne leče, ki imajo dovolj visok Dk/t, da ti ni treba skrbet glede dovoda kisika.
Dnevne pa dejansko so najbolj higienske, ker jih nakoncu dneva zavržeš. Naslednji dan bo nov par spet vzet iz sterilne embalaže. Mesečne pa moraš čistit s tekočino, ki ne bo nikoli garantirano očistila vseh proteinov in bakterij. Celo peroksidne rešitve ne. Sploh če samo čiščenje ni trajalo dovolj časa. 4 ure je ponavadi minimum, priporočeno pa je od 6-8 ur v tekočini.

forplan je izjavil:

Pozdravljeni!

Kje vi kupujete tekočino za leče alcon evermoist? Gledal sem že različne strani nemške,britanske... pa vsepovsod je visoka poštnina ali pa ne pošiljajo v Slovenijo.

Spremenljivo bi bilo še do 5e poštnine + neka normalna cena tekočine.

lp


Jezst jo naročam iz angleškega Amazona. Ko sem kontaktiral Alcon Labs Slovenia so mi rekli, da še kar en lep čas (najmanj leto ali dve) ne bo tekočine v naših trgovinah, tko da pač uberem ta način. Nazadnje sem vzel 2 dvojna packa (4 plastenke). Glede na to da roba pride iz anglije je poštnina dokaj majhna napram robi, ki se dostavlja lokalno pa je praktično ista poštnina...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PacificBlue ::

Že res da pol nimaš težav z menjavanjem leč nakoncu dneva in zjutraj ampak ko enkrat greš na operacijo in če gre kaj narobe je praktično nepopravljivo.


To je npr. en primer na sto pacientov. Tako mi je zatrdil dr. Irman.

žana ::

Hvala za nasvete.
A potem moram imeti leče z isto bazno krivino in premerom, kot je na teh dnevnih lečah Dailies Aqua Comfort Plus? Namreč te mi je optik predpisal in a je kakšna razlika potem če ni to dvoje enako?
Play music with real instruments.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: žana ()

RejZoR ::

PacificBlue je izjavil:

Že res da pol nimaš težav z menjavanjem leč nakoncu dneva in zjutraj ampak ko enkrat greš na operacijo in če gre kaj narobe je praktično nepopravljivo.


To je npr. en primer na sto pacientov. Tako mi je zatrdil dr. Irman.


Hudič je če si ravno tisti 1 od stotih. In 100:1 so hudičevo visoke možnosti da gre kaj narobe. Kakor sem gledal statistike za infekcije oči pri nosilcih leč je bila možnost v 5 oz 6 mestnih številkah. Pa še to je vglavnem nekaj kar se da z antibiotiki odpraviti.

žana je izjavil:

Hvala za nasvete.
A potem moram imeti leče z isto bazno krivino in premerom, kot je na teh dnevnih lečah Dailies Aqua Comfort Plus? Namreč te mi je optik predpisal in a je kakšna razlika potem če ni to dvoje enako?


Priporočeno je, da se držiš vrednosti, ki so ti jih svetoval.
Je seveda tud možnost da ti bojo leče z rahlo večjo ali manjšo bazno krivino in premerom čist odgovarjale. To je res stvar posameznika, ker niti dve očesi nista enaki kot tud ne občutljivost posameznika na iritacije oči.

Definitivno pa bi v primeru da boš nosila leče po cele dneve, dan za dnem iskal take z visokim Dk/t-jem (visoka prepustnost kisika).

Sam sem bil kar dolgo časa na hydrogelnih mesečnih lečah, ki mi jih je dal oftalmolog, šele ko sem se sam podučil da je tud prepustnost kisika pomembna sem jih šel sam menjat. Sicer je povsod v proizvajalčevi dokumentaciji pisalo, da so primerne za vsakodnevno celodnevno nošenje ampak če imajo Dk/t okoli 30 to nikakor ne more držat. Vsaj ne če kaj ceniš svoje oči. Biofinity, ki jih uporabljam sedaj imajo Dk/t 160 kar je več kot 5x višja prepustnost kisika.

Če te zanima zakaj je to pomembno si preberi par strani nazaj kjer uporabnik "optometrist" razlaga o "neovaskularizaciji roženice" (corneal neovascularization). Sicer kar nekaj brskanja in branja ampak pomoje je vredno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tody ::

No, pomoje je bilo tukaj mišljeno 1:100 da so imeli kake težave (vključujoč dioptrijo, bleščanje,...) in ne da rataš slep ali kaj podobnega. Je bilo pa samo dobronamerno vprašanje :) Vsakemu svoje :)

optometrist ::

Da bi kdo zaradi laserske operacije pri nas oslepel še nisem slišal. Se pa to dogaja ponekod po svetu. Tudi na youtubu je par filmov z ponesrečenimi operacijami.

Sam se za operacijo nebi odločil, ampak to je samo moje mnenje in ne sveta resnica.
www.oke.si

Tody ::

Vse je vrjetno odvisno od izkušenj, ki jih imaš z lečami in tvojimi aktivnostmi v življenju.

krOOokO ::

Do sedaj sem pol leta nosil tele leče http://www.lecka.net/artikel.php?id=100..., ki sem jih dobavljal pri okulistu, vendar ker so res obupne, si nameravam kupiti druge, preko internete, v mislih sem imel te http://www.lecka.net/artikel.php?id=239... ali pa http://www.lecka.net/artikel.php?id=262..., ima kdo kakšne izkušnje z njimi? Se bolj splača vzeti PureVision HD ali normalne glede na to, da je razlika samo 3EUR če jih kupiš za pol 3 mesece? Je sploh opazna kakšna razlika?
Zanima kako je s tem premerom in bazno količino, kot vidim je skoraj pri vseh lečah na voljo samo 1 možnost, in je pri vseh enaka. Je to kaj pomembno, ali je vseeno?
Katere leče priporočate, če zgornje niso v redu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krOOokO ()

RejZoR ::

PureVision 2 imajo višjo prepustnost kisika kot navadne PureVision. Rob leče je lepše oblikovan in naj bi imele boljšo optiko same leče. Definitivno pa vrži uč še na Biofinity. Tud zelo dobre leče.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

žana ::

Sem kar dosti brskala ampak še kar ne vem kaj bi bilo najbolje ko je pa toliko leč na tržišču... naj ostanem pri dnevnih lečah in si nabavim ene druge z večjo prepustnostjo kisika kot pa imajo te Dailies Aqua Comfort Plus.. ali pa naj poskusim z 14-dnevnimi .. kjer me bo pa potem strah glede čiščenja, ali pa da katero poškodujem, saj te dnevne zvečer vzamem ven in zavržem, kar je res enostavno pa že itak se vidi da so znucane.

ja..tudi jaz ne bi tvegala z operacijo..ni govora.
Play music with real instruments.

RejZoR ::

Če se nočeš odpovedat dnevnim lečam in njihovi enostavnosti vzdrževanja, potem preklopi na ACUVUE TruEye, ki imajo Dk/t 55, kar se že smatra za dovolj visoko, da ne bi smelo povzročati neovaskularizacije roženice tud pri vsakodnevnem celodnevnem nošenju. Ali pa nove Bausch+Lomb BioTrue ONEday, ki pa se jih vsaj zaenkrat še ne da dobit pri nas ker so tolk nove. Imajo pa Dk/t okoli 60. Tolk da boš vedela kako se imenujejo ko bojo na voljo pri nas.

14 dnevne so mislim da samo ACUVUE, vsi drugi proizvajalci imajo vglavnem mesečne (30 dni).

Drugače je tud mene presenetilo, da imajo Dailies tolk slabo prepustnost kisika ko pa imajo leče istega proizvajalca iz serije AirOptix enega najvišjih Dk/t na trgu. Še vedno so kul opcija, če jih rabiš recimo za poleti na dopustu, od recimo 2 tednov dnevnega nošenja se ne bo nikjer poznalo na očesu. Če pa to počneš leto za letom pa pomoje ne bo kul.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

optometrist ::

Težko bi si upal trditi da so katere leče najboljše. Morda bi bile to tiste ki odgovarjajo največ ljudem vendar to ne pomeni še nič če sami ne spadate med to večino. Svetujem torej pregled pri strokovnjaku ki bo glede na vaše potrebe določil lečo ki bo vam najbolj ustrezala in vam tudi omogočil njihov preizkus.
Tudi o tem ali se splača zamenjati dnevne leče za 14dnevne ali mesečne naj vam svetuje očesni strokovnjak na podlagi stanja vašega očesa. Na pamet je težko reči.

Kar se tiče prepustnosti kisika je popolnoma vseeno če je Dk/t 120 ali 170 ker potrebe roženice niso take. Seveda pa je občutna razlika med 40 ali 120. Kar je nad 120 je s tega vidika odlično.

TruEye ima Dk/t 118 in ne 55.
www.oke.si

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Katere leče je najbolje uporabljati na letalu? Tam je zelo suh zrak in leče čez čas postanejo precej neudobne.
Če prav razumem, je dobro izbrati leče s čimvišjim Dk/t, pri čemer pa dnevne leče zaostajajo.

In če imam na voljo npr. 14-dnevne Acuvue Oasys in dnevne TruEye, so potem 14-dnevne za letalo boljša izbira?

Tody ::

Žana, glede čiščenja ni tako kot je bilo včasih te samo potopiš v raztopino v škatlici in se same čistijo. Poškodovat jih pa tudi ne moreš v smislu da bi jih strla ali kaj podobnega. Pomoje jih tudi z nohtom težko prebodeš.

žana ::

hvala RejZoR... bom upoštevala nasvete in preklopila na neke druge.. a pa drži dejstvo, da se naj bi vid zboljšal z nošenjem leč? vem da je čisto odvisno od starosti tudi, pri meni se še po malem slabša, čeprav prihaja obdobje ko se naj bi dioptrija umirila.
Tody: strah me je da bi jo raztegnila ali karkoli podobnega, pa da se mi ne bi očistila, ker nekateri pravijo da jo le potopiš v tekočino za nekaj ur pa je vredu..drugi pa da je potrebno še prej posebej očistiti z nečem..
Play music with real instruments.

Tody ::

Žana, jaz imam že eno leto mesečne leče in še nikoli mi jih ni bilo treba očistiti razen teh 4-6 ur ki naj bi bile v tekočini.

Včasih si imel leče, kjer si imel 3 tekočine. Imel si šampon, imel si tekočnino za splahnit in imel si tekočino za shranjevanje. Ampak to pri teh novih (razen če imaš kake posebne trde leče) NI VEČ.

Če te je pa strah da bi jo raztegnila ali kaj podobnega si vzemi 10 sekund časa in probaj eno dnevno lečo po koncu dneva raztegnit in prebost, sploh če je mokra boš pomoje imela kar nekaj težav. Jaz sem štor pa so bile leče iz dveh metrov na tleh, premetavale so se sem in tja, letele sem in tja in še zmeri so OK :)

žana ::

potem pa super :D hehe saj tudi jaz znam bit štorasta, enkrat mi je isto na tla padla pa sem jo nazaj dala v tekočino in je bila vredu.

zdaj sem se osredotočila na tele leče, če bi bile vredu: http://www.moje-lece.si/stirinajst-dnev...
Acuvue Advance 14-dnevne..imajo isti premer in bazno krivino kot te moje dnevne, da res slučajno ne bi bil potem zaradi tega problem.. vsaj navedeno je, da prepuščajo dovolj kisika... ampak vseeno, jih je že kdo uporabljal? na eni spletni strani imajo kar dobre ocene.
Play music with real instruments.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: žana ()

RejZoR ::

Acuvue Advance so iz mal starejšega materiala in imajo mal nižji Dk/t čeprav še vedno tolk visok, da ne bo nobenih težav. Acuvue Oasys pa so čist tazadnja generacija. Verjetno se bo zaradi tega poznalo pri ceni.

@Optometrist
Ali imajo JJ leče res tolk superiorno UVA in UVB blokiranje? Sem ravnokar videl neke grafe od JJ kjer imajo Acuvue leče blokiranje preko 95%, vse ostale top znamke pa še 20% ne dosegajo (AirOptix, PureVision, Biofinity). Vem da leče ne morejo nadomeščat sončnih očal ampak če pa ves čas ponujajo zaščito dela očesa pa tud ne more škodit ne?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

optometrist ::


In če imam na voljo npr. 14-dnevne Acuvue Oasys in dnevne TruEye, so potem 14-dnevne za letalo boljša izbira?
NE! Prej bi rekel da obratno.


Žana, jaz imam že eno leto mesečne leče in še nikoli mi jih ni bilo treba očistiti razen teh 4-6 ur ki naj bi bile v tekočini.
Prav vsi proizvajalci priporočajo mehanično čiščenje leč. Z mehaničnim čiščenjem odstranimo do 90% nečistoč.


a pa drži dejstvo, da se naj bi vid zboljšal z nošenjem leč?
NE!


@Rejzor pravilno sklepaš glede UV zaščite. Na tem področju so JJ leče res superiorne napram ostalim. To pa ne pomeni da je zaradi tega potrebno menjati leče ki ti odgovarjajo oz. da z uporabo JJ leč ne rabiš sončnih očal tako kot si sklepal že sam. Seveda pa je pa dobro če imajo leče UV zaščito saj je tako oko še dodatno ščiteno.
www.oke.si

RejZoR ::

Sej to je tisto, Biofinity (in tud PureVision 2) so mi res feonmenalne kar se tiče udobja. Lahko jih nosim po cel dan, po 10 ur za računalnikom, pa sploh ne vem da jih nosim. Če bi imele še UV zaščito potem bi bile čista perfekcija. Sem pol gledal in Avaira pa recimo ima UV zaščito, ampak so 14 dnevne kar mi ne diši preveč. Upam, da bojo kdaj uvedli UV filter tud pri Biofinity rangeu leč...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

žana ::

RejZoR, pri Oasys ni točno takšne bazne krivine in premera, pa res da so dražje, zato upam da bojo Advance vredu. Predlagal si mi tudi eno tekočino, vendar se je v Sloveniji ne dobi, torej a je katera druga tudi ustrezna? sem brala navodila za čiščenje in potem potrebujem dve tekočini, eno za ročno čiščenje pred shranjevanjem in eno ki jo nalijem potem v posodico kjer se bodo namakale več ur... ?
Play music with real instruments.

RejZoR ::

Alcon PureMoist (oz EverMoist če kje najdeš malo starejšo embalažo)je tekočina, ki sem jo omenjal in se je pri nas še ne da dobit. Se pa da v precej trgovinah dobit tekočino iste firme in sicer Alcon RepleniSH. Mal starejša, v osnovi ima praktično enake sestavine, edino sredstvo za lubrikacijo ima PureMoist malce boljši ampak ni neke grozno velike razlike imo.

Tud sedaj že dolgo ni večih tekočin. Te, ki jih večina uporablja so MPS ali Multi-Purpose Solution, ki vsebuje razkužilo, odstranjevalec proteinov in tekočino za shranjevanje v enem. Daš leče v posodico, napolniš tekočino, da jih povsem prekrije in to je to.

Sam jih pred pospravljanjem v posodico nič ne čistim mehanično. To storim preden jih dam v oči naslednji dan. Leče poberem s prstom in jih mal premikam po konici prsta, da groba koža mehanično postrga preostale nečistoče. Pol potegnem s prstom navzven proti robu leče, jih obrnem, da je v obliki šalčke in dam v oko.

Ne bom rekel, da je tak način v celoti po pravilih, ampak ga uporabljam že leta in se je obnesel še najbolje.
Sam se namesto skorajda paranoičnega drgnjenja leč po rokah, še posebej v dlani kot opisuje večina navodil kako jih čistit, raje držim lastnega pravila, da imaš z lečami čim manj stika. Ker če z njimi nimaš veliko stika je tud verjetnost da not zaneseš kakšno svinjarijo krepko manjša.

Aja pa še en nasvet pri lečah, preden jih greš prekladat ali iz oči v posodico ali pa dajat v oči je pametno prej pomislit kaj si oz kaj še boš delala. Če imaš namen v kuhinji kaj delat s čebulo al pa kakšnim čilijem je bolje dat prej leče not ker drugače se ne bo končalo dobro (mislim da razalga ni potrebna zakaj je tko ;) ). Kot tud če si kaj takega počela pred jemanjen leč iz oči. V tem primeru si raje temeljito umij roke in počakaj kakšno uro ali dve, da se snov sama očisti iz kože.

In ker si ženska se verjetno tud ličiš (vsaj bolj kot večina moških če ne druega hehe), v tem primeru je pametno najprej vstavit leče in šele potem nanašat ličila. Kot tud pri jemanju leč iz oči, prej očisti vsa ličila šele nato jemlji leče iz oči. Pri tem pa spet pazi, da prsti niso bili deležni stika z acetonom al pa čem podobno agresivnim. Pri lečah je fino skrbet za zaporedje dela z njimi. Sicer se zdele sliši kot da moraš bit obseden z njimi ampak to s časom rata čista dnevna rutina na katero skoraj pozabiš in je vse stvar sekunde premisleka kaj si oz kaj boš počel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

žana ::

hvala. potem bom imela to tekočino Alcon RepleniSH in pa posodice za leče še potrebujem, kar pa tako ni nekih razlik med njimi. Leče bom pa naročila iz moje-lece.si ker imajo še brezplačno dostavo, poleg tega nikjer ne najdem bolj ugodne cene leč.

se popolnoma strinjam s tem.. manj kot se dotikaš leče, bolje je..ker vseeno ko si umiješ roke še lahko kakšen tujek gor ostane ko ga še videl ne boš.. kako je pa potem s čiščenjem posodic, nekje piše da potrebuješ še posebno tekočino zanje, potem pa se posodica posuši na zraku.

glede ličenja pa ni nekega problema... krema za obraz pa malo maskare in sem gotova.. pri čemer je pa tudi treba paziti =) sploh ni obsedenost, ampak oči so le ene in kakor se navadiš, tako potem je.
Play music with real instruments.

Tody ::

Žana posodice dobiš z vsako tekočino zastojn in jih je priporočjivo menjavat, ko zamenjaš tekočino. Mislim da je ta tekočina za leče čisto zadosti tudi za posodice, ni pa fajn posodice spirati z navadno vodo, ker se lahko nabere vodni kamen notri.

žana ::

seveda, to pa povsod odsvetujejo z vodo spirat.. aha potem čistim leče in posodico hkrati z eno tekočino. razumem zdaj..sem že naročila :)
Play music with real instruments.
««
14 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leče preko interneta - kje kupujete?

Oddelek: Loža
122246 (1886) Kleemen
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
161659 (1144) buttcrack
»

Kontaktne leče pozno v noč!

Oddelek: Loža
61416 (1162) chort
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717257 (14413) BigWhale
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
205029 (4297) JanK

Več podobnih tem