» »

Realna cena bartonov

Realna cena bartonov

Mr.Ecko ::

Kakšna je realna cena socket a bartonov. Meni osebno je še 50 € preveč.

dejansan ::

je taku

po drugi strani pa kot pri vsaki stvari ponudba in povpraševanje vplivata na ceno

se mi pa zdi neumno, da bi za bartona dajal 50€ ali več, ko pa za ta denar ali manj dobiš venica 3000+
dejansan

AndrewSmith ::

Se strinjam.Vec kot 35€ ni vreden.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

SepoX ::

Za Bartona v podpisu dobim takoj kupca za 20 jurjev oz kolikor je to že EUR.

dejansan ::

ja odlično, čisti nateg

jaz pa dobim za dobrih 20k venica 3000+ pa nf4 plato, pa tvoj barton nima za burek
dejansan

Mr.Ecko ::

Kje ?:8)

AndrewSmith ::

20 lih ne.30k,pa sigurno.
18k plata in 12k proc;)
Kdo ti bo bartona kupu,ko pa mas cel kup 939 plat in procov na netu za nizjo ceno.Mora bit res mona
uni ki to kupi.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Mr.Ecko ::

Mam 2 plošči viška ...:D
No če kdo ve za kakšnega athlona za normalno ceno ni lahko javi...

AndrewSmith ::

Prodaj in kupi 939;)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

dejansan ::

npr.:
asrock dualsata 11k + venice 3000+ 12k

gigabyte k8nf-9 12k + venice 3000+ 12k

pri asrockovi plati lahko uporabiš še agp grafo, če jo imaš

( pa cene sem našel med oglasi, tako da mogoče bi se dalo še pogajati za jurčka :( )
dejansan

G-man ::

Jaz tudi prodajam Bartona če koga zanima :)

Mr.Ecko ::

Dej bodi realen AMD Athlon 2600+ 60€ nogo.

SepoX ::

Pa kaj se tako pritožujete. Je pač dober Socket A proc zelo zelo redka dobrina. Pa ga dobite v kaki trgovini, tako kot vse s754 al pa939 proce...

G-man ::

Ja, tako pač je kot z vsemi ostalimi komponentami v odmiranju. Dobiš Pentiuma za 30€ čeprav bi bil realno vreden 5€. Anomalije na bolšjem trgu pri računalnikih so že dolgo časa, vsaj v najnižjem razredu.

P.S. Sem že prodal en tak procesor zelo hitro za 50€ se pravi, da si lahko privoščim večjo ceno, če so ljudje pripravljeni zanj odšteti več. Vse je stvar povpraševanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Dr_M ::

novi bartoni/semproni za 462 pridejo po cca 100€.

pa jest mislm, da je en barton mobile 2500 se zmeri moc prodat po 60€ vsaj.

drugo je, pa ce hoce kupit s939. tm pa potegne za sabo se marsikaj, tko da te to kosta mimogrede 300-400€k, pa ksn teden casa. tko da...razmislite malo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DJ MartiNi ::

Seveda ni vreden toliko...samo so eni k so tolko neumni da pa kupjo za tak dnar. U bistvu ne potegne toliko za seboj če greš na drug socket. Mal se je treba znajdt pa je...
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Mr.Ecko ::

@Dr_M

"novi bartoni/semproni za 462 pridejo po cca 100€.

pa jest mislm, da je en barton mobile 2500 se zmeri moc prodat po 60€ vsaj.

drugo je, pa ce hoce kupit s939. tm pa potegne za sabo se marsikaj, tko da te to kosta mimogrede 300-400€k, pa ksn teden casa. tko da...razmislite malo."



Nakup matične in proca. Ram in grafa ...ostanejo isti..

Ne dam zanj 60€ .
po tvoji ligiki je socket a plata tudi vredna 60€ ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr.Ecko ()

Dr_M ::

U bistvu ne potegne toliko za seboj če greš na drug socket. Mal se je treba znajdt pa je...

treba je kupit plato. seveda nismo tako bogati, da bi kupovali poceni. torej, spodobna plata cca 100€, cpu 100€ (rabljen pol mn), ponavad ma folk ksne cudne rame, ki po moznosti ne delajo na novi plati na DC, potem je treba zamenjat graficno spet 100€. in ti se ksna stvar ni usec, pa smo tm.
aja, pa treba je namestit OS nanovo. to pa se precej casa uzame.

in pol se se spomnis, da bi rad dual core cpu. pa smo tam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DJ MartiNi ::

Dr_M ti pa maš problemov...Ja za človeka z vsemi temi težavami je morda res najbolje, da kupi enga bartona od nekoga, ki ga bo po domače povedano nategnil (cenovno gledano).

Lahko se pa znajde in kupi boljši procesor za isti denar, proda plato (po možnosti tistemu od katerega je mislil bartona kupit in ga pri tem po možnosti po domače povedano nategne, za ceno seveda). Grafična mu itak noter paša, ker je kupil tako plato, ki ima AGP (tako kot so to imele plate na socket A). Če je bil ta človek že prej iznajdljiv, ko je kupoval rame za na socket A plato, je kupil ene normalne rame (recimo twinmos, ki so zelo kvalitetni pomnilniški moduli-cena pa je bila le rahlo višja ali pa še to ne v primerjavi z ostalimi moduli, ki niso toliko priznani oz. poznani). Tisti OS bo že naložil gor, ga ne bo pobralo s tega sveta zaradi tega...ni tak napor.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

AngelOfDeath ::

@dejansan

v katerih oglasih pa si ti to videl ?
edit: Slovnica

Dr_M ::

eh, vecini se vam vidi, da ste bolj "mladi" v racunalnistvu.

ce prevec kompliciras, te to stane lohk 5x vec. in tko nategnes sam sebe.
vi kr, jest ne delam vec tega :)


sploh pa nevem, zakaj je to nateg, ce nekdo proda bartona za 60€. sej nihce nikogar ne sili, da ga kupi. nov je 100€, rabljen tok, ce hoces ga kupi, ce ne pa pac ne.

torej, bodo tut mene nategnil za 50 jurjev, ko bom su kupt opterona 170 za "zastarel" s939 (mimogrede, x2 3800 nov se dobi ze za 37k)?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

EvilDare ::

Za tako ceno dobiš venice. Prijatelj je za okoli 100€ dobil 64 3500+ in pcix osnovno. Jaz sigurno za isto ceno nebi kupil bartona. Ker je bolj enostaven uporabnik ni šel kupiti za 200€ plate ampak je vzel eno poceni osnovno ki mu bo čisto enako služila za njegove potrebe. Tisti ki pa kupi osnovno za toliko denarja ima pa upam da toliko soli da naredi prehod na C2D.

dejansan ::

ne dr. M, v tem primeru se boš pa sam nategnil :D
dejansan

AngelOfDeath ::

Problem je bolj v tem da če hočeš iti v nadgradnjo to potegne poleg še minimalno grafično kartico...

Torej osnovna plošča + procesor + grafična

Se mi zdi da tole malo dražje pride kot pa če kupiš samo procesor...
edit: Slovnica

dejansan ::

eden od dveh mojih primerov je ravno zaradi grafike vseboval asrock dualsata

tako da za 100€ dobiš spodobno plato in proc
dejansan

SepoX ::

No in ti si odkril en tak primer. Kaj pa za 53 ostalih, ki iščejo?

dejansan ::

sepox ne vem kaj ti ni jasno, a rabiš narisano?

80€ za bartona je zame osebno čisti nateg, če ti pa kdo, da toliko pa je kar se mene tiče prav

sam bi raje kupil že 1001x omenjeni venice pa plato, pa tudi, če ne dobiš dual sata še zmeraj raje kupim z nf4 čipsetom in pci-e, konec koncev, če imaš spodobno grafiko na agp-ju jo lahko še zmeraj prodaš za spodoben denar in kupiš za isti denar največkrat boljšo in novejšo grafiko na pci-e

res je, da moraš vložiti nekaj truda in časa ( niti ni nujno na novo winsow nalagati ) ampak na koncu si definitivno profitiral
dejansan

SepoX ::

Ja in kaj tebi ni jasno. Seveda je cena pretirana. Ampak poglej - navaden bartonček je res vreden nekje okoli 10 jurjev, ampak če človk kupuje za tist sistem, bo verjetno kupil najboljše kar se za TISTI sistem kupiti. Torej je cena zelo redkega dobrega navijalskega bartončka (mobilnega) višja in seveda pretirana. Čist lep prikaz trga.

Jst sem ti samo hotel povedat, da če slučajno najdeš dva, ki prodajata za 12 jurjev venica (ki je drugače enak bartonu, če bartona naviješ za ene 150-200 mhz več), ne rabiš računat, da bo teh zdej na trgu dost za vse, ki hočejo malo nadgradit sistem. Prva dva ga bosta dobila, ostali bodo pač morali najt drugo rešitev.

Sploh pa nisi računal v postavko ene spodobne navijalske plate za venica...

dejansan ::

še vedno pravim, da si v zmoti

to tvoje bi držalo kakšno leto ali več nazaj, še mlacom je na kocu mobilne bartone prodajal za 19000, pa so se ravno tako navijali

kar se pa spodobne plate tiče, na asrockovi mi je šel venice na 2500 na gigabytki pa na 2600 pa nisem kakšen OC, tako da bi nekdo, ki ga to malo bolj veseli iztisnil še več

kar se pa pomanjkanja tiče se pa tudi ni bati, saj ne bodo vsi naenkrat menjali

sploh pa kot sem že napisal, na postavljeno ? v temi sem napisal, da je sprejemljiva cena za bartona okrog 40€, tebi sem tudi povedal, da je 80€ kar se mene tiče čisti nateg, ampak, če pa najdeš loleka, ki bo za toliko kupil pa tudi prav
dejansan

SepoX ::

Za 40EUR prodajajo 2ghz+ celerone na 478 socketu, za 20-25 pa celerone 1,2 in p3. Go figure!

In potem bo neumnež prodajal za 40 enga 2500 bartona, ki dela že po defaultu na 3200:\

EDIT - sicer pa sploh več ne vem čemu je namenjena debata. Če folk lahko za take cene lahko proda te proce, jih pač naj, kdo smo mi, da bi temu oporekali:D
Vem pa da je veliko takih, ki bi jih imeli za male pare, ker še zmeraj lahko igraš z njimi najnovejše špile, za win aplikacije so pa sploh super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SepoX ()

Gogo ::

Ravnokar sem pogledal na ebay.it kolikšna je cena bartona 2500. In veste kaj? čez 50 € za kos gre. tule pritisni
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

SepoX ::

Evo, še moj proc - klik

Torej živimo v svetu nategovalcev:D

AndrewSmith ::

Torej živimo v svetu nategovalcev

Si pa hiter:D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

ČIP 008 ::

Realna cena bartona je taka kot je. Določa jo trg, nateg je 939.

Husqvarna ::

Realna cena je toliko kot je folk pripravljen plačati. Osnove ekonomije, ponudba/povpraševenje. Ne vem kaj tukaj ni jasno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena rabljenih bartonov

Oddelek: Kaj kupiti
131071 (925) Jan987
»

Cena Abit NF7 in TB 1700+(@2100, na 1.5V)

Oddelek: Kaj kupiti
141031 (781) Shark-357
»

barton proti sempronu

Oddelek: Kaj kupiti
352415 (1436) Jan987
»

Presedlanje iz barton2500 na 939 zarabi grafe?

Oddelek: Kaj kupiti
171437 (1252) mtosev
»

sempron 3000 in epox 8rda3+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644089 (3513) mtosev

Več podobnih tem