» »

Zelooooooo počasno branje medijev...

Zelooooooo počasno branje medijev...

Michaelosz ::

Danes sem v moj NEC ND3520 pogon vstavil DVD. Ko sem hotel vsebino DVD-ja skopirati na particijo C (FAT32), mi je pokazalo, da je do konca še 193min. Čez 5 min sem pa ugotovil, da se odštevanje ni zmanjšalo na kakih 10min, ampak je bilo na 188min. Potem sem igro hotel, direktno inštalirat in je pravtako inštalacija potekala z ultra počasno hitrostjo. Probal sem še drugo igro... Zgodba je bila enaka. Sem pa pred kakšnima 2 tednoma inštaliral Fifo. Inštalacija je bila enaka kot tu, vendar je potem vsaj skopiralo, tako hitro kot ponavadi. Zdaj pa niti to ne več. Naj pa povem, da mi musko predvaja normalno, pa tudi DVD-je in CD-je normalno peče.
KAJ BI LAHKO BILO NAROBE?

lp,hvala

amigo_no1 ::

Lahko da si namestil kakšen program (npr. cd audio ripper), ki je "povozil" originalen ASPI Layer driver.

Michaelosz ::

a-a

>>><<< ::

Mislim, da imaš pekač v PIO mode, poglej v Control Panel --> System --> zavihek Hardware --> Device Manager --> IDE ATA/ATAPI controllers in poišči na katerem imaš priklopjen DVD pogon in poglej, da je vse v Ultra Dma Mode.

Michaelosz ::

Kaj bi moglo pod IDE ATA/ATAPI controllers kje pisat NEC ND3520? Ker nimam niti pod Primary niti pod secondary nimam DVD-ja.

>>><<< ::

Tam malo poglej po vseh primary, secondary in seriall ata in oba chanella.

Volk| ::

Jaz mam isti problem. Toda nimam nastavljeno na PIO ampak na DMA pa vseeno dela pocasi. Kaj bi to blo?
kaj če je dvd pogon pa trdi disk na istem kablu se zelo zmanjša prenos pri kopiranju? V prenosniku zal ni mogoče dat na drug kabel.

Engineer_SLO ::

probaj zamenjati master in slave pogon....

velikokrat pomaga...

drugače pa novejši bios matične in bios pogona nikoli ne škoduje...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Michaelosz ::

Mam glih novo matično pa BIOS. Te v biosu nastavim DVD na primary master?

dzinks63 ::

:)) A je CD čist in brez risov , če ni ga spoliraj.
Če pa še to ne pomaga, si dobi drugi cd.

lp jani

Michaelosz ::

Mislim, da sta bila kriva DVDja, ker mi je zdaj par DVDjev bralo brez problema. Mogoče ma kolega ki mi jih je pekel s*uka* DVD ROM.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s DVD-ROM

Oddelek: Strojna oprema
81121 (1041) Vuli
»

Hw konflikt!?

Oddelek: Strojna oprema
6846 (776) muzičar
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211336 (1053) Hana
»

Enkrat pocasnejsi disk na novi plosci (ABIT IC7)

Oddelek: Strojna oprema
15872 (713) boštjan
»

Win 2000 mi ne zaznajo cd-roma.

Oddelek: Pomoč in nasveti
11976 (884) Han

Več podobnih tem