» »

Peka v Nerotu

Peka v Nerotu

Olajuwon ::

Torej po dolgem času pečenja CD na nerotu, je kar naenkrat nastal problem, da pri datotekah, ki so malo večje od 700 MB mi jih noče več zapečt. Prej enostavno me je vprašal če kar zapečem in jaz sem dal yes in ni bilo nikakršnih problemov. Sedaj pa enostavno mi reče, da ni prostora in mi vrže CD vn. Ker sem mislu pač da se je softwareu malo sfuzlalo (namreč jaz nism popolnoma nič tikal pri nastavitvah), sem enostavno naložil drugi nero... 7 ultra edition. Ampak glej ga zlomka še vedno mi noče zapečt cd... ? A mi lahko kdo razloži v čem je problem in če ve kjhe se lahko nastavi, da program zapeče cd četudi je malo več kot 700 mb..?

Hvala vnaprej za odgovore0:)
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

mi345 ::

file-options-expert features-enable overburning

Valentin ::

mi345, si mogoče probal ali govoriš napamet ? Ker meni Nero 7 tudi noče zapisovat čez mejo, pa imam vse potrebne opcije vključene.
Dočim z Nerom 6.6 ni bilo nobenih problemov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

ildo ::

V Nero 7.5.7.0 sem nastavil takole in lahko pečem tudi CD večje od 700MB (npr. 800MB):

Najprej:
File-Options-Expert features-Enable Disc-at-once CD Overburning
in nastaviš Absolute maximal overburning size na primerno velikost (recimo za 700MB - 82:00:00; sam imam za 800MB - 89:30:00)
in še
File-Options-Expert features-Enable generation of short leadout

Nastavitve pri peki kompilacije:
1. No Multisession moraš izbrat (v Multisession tab)
2. za malce nad 700MB izbereš Data mode: Mode 1; za večje CD npr. 800MB: Mode 2/XA) (v ISO tab)
3. Finalize disc (No further writing possible!) mora biti odkljukano (v Burn tab)
4. Write method: Disc-at-once (v Burn tab)

Rešitev sem našel tule.

Upam, da bo zdaj šlo.

LP Ildo

Valentin ::

Naredil sem vse točno tako, celo nadgradil sem FW svojega NEC ND-3500A. Brez uspeha, verzija 7.5.7.0 mi ne dela...

Sem za foro inštaliral nazaj verzijo 6.6. Overburning dela brez problemov, tako kot vedno do sedaj. Že to se mi zdi čudno, da me ta star Nero lepo opozarja, da bo zapekel podatke na mojo odgovornost, kadar so čez mejo. Ta pa nič, lepo začne zapisovat, potem pa po kakšni minuti javi napako in izvrže CD (ki je seveda samo še za v smeti).

Skuril sem za ene dva pira CD-jev, dost mi je. Se bom verjetno počasi poslovil od Nerota, kljub dolgim letom sodelovanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

gruntfürmich ::

ne se poslovit od nerota, fini program. ampak vse dobre stvari so na starih verzijah (6). 7 je v p...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Boka_j ::

Za moje težave je tudi nekdo kriv, samo jaz ne!

Ko pečem DVD-je, mi na eni mašini vedno, po preverjanju podatkov, javi 2-3 napake. Če je to DVD film, dela normalno, podatke sem tudi že preverjal, pa je bilo v redu.

Torej, načeloma v redu, samo ni lepo na pogled. Ali pa?

Bi nova namestitev Nerota pomagala? V službi in doma imam NEC 3500, DVDji iz iste škatle - mešano.


Hvala za trud

LPB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boka_j ()

Highlag ::

Če je pri preverjanju peke javi napako lahko kakšne filme pogledaš, obstaja pa precejšna možnost, da takšnega dvd-ja / cd-ja ne boš mogel skopirati.
Never trust a computer you can't throw out a window

Boka_j ::

Predvidevam da res.

Ampak, kaj narediti?
Sem tuđi že vse procese ugasnil, pa isto. Pa 2x hitrost, pa isto. Pa CD, pa isto.

croco ::

zanima me ali se da v nerotu 7.5 preči dvoslojne dvdje ker nikjer ne najdem te funkcije? če ne kateri program to podpira?

gruntfürmich ::

za dvosojne točno ne vem, vem pa da je funkcija kjer spreminjaš možnost pogleda zadedenosti prostora spodaj, in lahko daš desno spodaj na pogled kot za 2 slojni dvd, torej na 8gb
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bastadu ::

IMHO podpira DVD9 že od verzije 7.0 naprej (mogoče še celo prej) in ni druge fore kot da samo zmečeš več kot 4,7GB podatkov gor in kar je več kot to gre na drugi sloj, seveda če so ploščki dvoslojni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zapečti podatke ki presegajo mejo velikosti DVDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
7961 (895) bluefish
»

Nero in zapisovanje na 870mb(99min) CD

Oddelek: Programska oprema
91564 (1458) iskra
»

Kako zapisati 800MB CD v Neru?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141867 (1504) Predator
»

Program za peko CDjev ( overburning )???

Oddelek: Programska oprema
9978 (922) Predator
»

kako zapečt 800MB dokument na cd???

Oddelek: Pomoč in nasveti
311729 (1389) AlienGT

Več podobnih tem