» »

Prosim za komentarje.

Prosim za komentarje.

KWAN ::

Sem nekaj časa malo brskal po netu in si bral nekatere teste in se na koncu odločil za nakup naslednjih komponent. Vas pa naprošam da mi svetujete drugače ali pa potrdite moj bodoči nakup! HVALA vam že vsem za komentarje.

OSNOVA PLOŠČA : INTEL Lemont DP965LTCK
tip podnožja: LGA 775
tip procesorja: Intel Celeron/Pentium 4/Pentium D/EE/Core2Duo/Extreme
hitrost zunanjega vodila: 1066/800/533MHz
vezni nabor - severni most: Intel P965
vezni nabor - južni most: Intel ICH8
število podnožij za pomnilnik: 4
DDR standard: DDR-II 800/667/533
maksimalna količina podprtega pomnilnika: 8GB

PROCESOR: INTEL Core 2 Duo E6400 2.13/1066 2MB BOX

GRAFIČNA: SAPPHIRE Radeon X1900GT 256MB PCIe

RAM: 2 X 512MB PC5300 DDR2 (DDR667)

No to je nakak osnova, zato vas prosim, da mi svetujete. Ali je sistem dober ali naj raje kaj zamenjam. Cena za naštete komponente je 179.000 SIT. Za vse ostale kombinacije ki jih boste pradlagali naj cena ostane približno ista.

HVALA

KandazaR ::

Kar vredu samo plato zameni z gigabyte DS4 za 43k. Pa prioročal bi ti nabavo 2x1GB, če pa ni denarja pa 1x1GB tako da boš lahko kasneje ram dokupil.

KWAN ::

A ne dela 2 X 512 v dual chanellu hitreje kot 1GB?

KandazaR ::

Dela, ampak kmalu bo 1GB rama premalo. Ko boš pa hotel dokupiti ram pa ne boš mogel izkoristiti dual chanella.

asus ::

kupi asus plato boš mel lahk dual channel pr vseh štirih ramnikih

nodes ::

pa je enako hitro kot 2x1GB?

pri več jedrnih procesorjih je smiseln nakup 2GB RAMa za izkoristek že danes..če takšnega računalnika ne uporabljate samo za brskanje po internetu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

muzičar ::

Zakaj ne? Saj bo dokupil 2x512 kit tako kot zdaj.

Glede plate pa če ne boš navijal kar tole kupi ki si jo zbral. Edino kar me moti je to da sem jo zasledil samo v Mlacom-u.

@asus kaj ti praviš? Da pri tej plati ne bo imel pri vseh štirih DC??Hah. To pa še nisem slišal. Je pa dobra drugače ja :D

Če imaš denar seveda kupi 2xGB ni pa še nujno. Računaj pa da boš tam Januarja/Februarja "moral" imeti 2GB.

@nodes hmm.... tudi tvoja izjava je nadvse zanimiva in zabavna. Namreč čudi me potem to da vsi OCjaši uporabljajo pri Core2Duo procih GB kit-e. A ni to čudno? Nekako ne gre k tvoji izjavi.

Torej ni res da za dvojedrca rabiš 2GB za popolen izkoristek, dovolj je GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

KWAN ::

Gigabyte DS4 bo preveč zame saj ne mislim navijat. Je pa zanimiva DS3. Zanima me še tole ali naj počakam na NV7900GS ali je ATI1900GT boljša izbira... V vseh compih do sedaj sem imel nvidio, pa mi se nak bolj "lušta", čeprav je na vseh lestvicah tale ATIjeva grafa zelo visoko.

stock ::

A ni brezveze kupovat e6400 kupis e6300 in to je to, man stane naviu bi lahko teoreticno z dobro plato oba do 3500 tko da?

Tud jst ti predlagam 2Gb rama, razlika med duall chanel in brez je zlo mejhna tko da rajs kup 1gb palcko. Pa nujno kup 800mhz rame!

muzičar ::

Pri Intel je razlika med DC in brez nekje do 30% (določena opravila) -> je to morda malo??

DS3 je super plata samo prekleto preveč zbirčna z rami. Tako da če jo kupiš prej še preveri katere rame ti je priporočljivo dati gor. Mogoče bo novi BIOS to popravil a se jaz raje nebi zanašal na to.

KWAN ::

Malo sem spremenil nekatere komponente!

Matična bo sedaj ASUS P5B
Procesor: Intel Core 2 Duo E6400
RAM: še vedno ne vem al naj bo 1GB.. 800mhz ali 667mhz?
Grafična se mi cenovno najbolj ugodna in zelo dobra zdi ATI X1800XT 256MB... TEST po testu sodeč boljša od X1900GT cena pa je 58.000 SIT

BendeR ::

Rama vzami 2 gb dual kit. Npr. tega.

Zadevo mam jaz in je ql pa še boljši cl ma (cl4) kot npr. geil (cl5).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kašn komp naj kupim za 250k

Oddelek: Kaj kupiti
422746 (1647) pavlopavlin
»

Nakup Komponent (skupaj od 150-200k)

Oddelek: Kaj kupiti
151339 (1025) strumf666
»

Nova Kišta

Oddelek: Kaj kupiti
111871 (1489) msms
»

Kaj pravite na tole

Oddelek: Kaj kupiti
231950 (1363) cole-22
»

Core 2 duo sistem

Oddelek: Kaj kupiti
372911 (1709) Cinderela

Več podobnih tem