» »

Intel ali tajvanska matična za C2D

Intel ali tajvanska matična za C2D

Highlander ::

Katero ploščo za C2D (najverjetneje E4400) s P965 čipsetom priporočate bolj: Intel Lemont DP965LTCK ali kaj tajvanskega, recimo Gigabyte ali Asus z "all solid-state" kondenzatorji? Navijal ne bom nič, daleč najbolj pomembna stvar pa je zivljenjska doba, ki naj bo vsaj 5+ let. Intela ni sram povedati, da je MTBF za Lemonta 115.000 ur, tajvanci pa se na vse pretege hvalijo s temi "solid" kondiji. Kaksno mnenje, izkušnje, ...? Hvala!

mtosev ::

Intel BadAxe pa BadAxe 2 so vredu drugo je bolj tak ce hoces Intel kupi npr BadAxe 2 al kakega ASUSa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jan01 ::

Sedaje matične zagotovo ne bodo zdržale 5 let, ker so pač narejene tako kot je pričakovana doba.
Da bo dlje delovala, kupi dober(pa ne za 50€!) napajalnik in ups.

Highlander ::

Hvala obema za odgovor!

mtosev: Ne vidim razloga, zakaj bi dajal 100 eur vec za Bad Axe, ce lahko vse kar rabim in se vec dobim v Lemontu. Mogoce sem pozabil omenit, da racunalnika ne mislim nadgrajevati...

Jan01: seveda sem kupil dober napajac (vsaj upam) - Nexus, o UPS pa se nisem razmisljal. Res blagodejno vpliva na zivljenjsko dobo plate? Ne vem, zakaj stvar ne bi zdrzala vsaj 5 let. Intelovih 115.000 MTBF pomeni nad 10 let povprecnega casa med napako pri uporabi 24/7....

Hockey ::

Vi se tak malo šalite?

pinx ::

Kakšen P5B bo zadostoval, res ne vem, zakaj bi potreboval BadAxe.

Turtle ::

Its all made in Taiwan.....

pinx ::

Highlander, UPS je super zadeva.

V moji sobi električni tok precej niha, luč utripne, radia nihaj ne gane, računalnik pa se je takoj rebootal.
Zato sem se pred kakima dvema letoma spravil v nakup brezprekinitvenega napajanja. Nihanja do napajalnika ne pridejo, pa tudi bolj varno se počutim med nevihto. In vem, UPS primarno ni namenjen temu, ampak napajanju računala ob izpadu toka :D

Highlander ::

Hm, ocitno bom res moral razmislit o tem UPS... :)

pinx: Ker vidim, da imas plosco P5B-E plus, za katero se tudi sam precej zanimam bi te vprasal, kako visoki so kondenzatorji okoli CPU-ja - so visji od namescenega C2D ali ne? Zanima me, ker imam en Silverstoneov hladilnik, ki pa nima zraven teh C-sponk...

pinx ::

Niso veliko višji od samega socketa, Scythe Infinity lepo leže.

trek@s ::

Zdaj bi dal 200€ več za plato + napajalnik, da bi ti zdržala 5 let?? 8-O Kupi zdaj nekaj povprečnega - poceni, pa čez 3 leta novo s tem denarjem, ki ga boš prihranil, pa še za pivo bo ostalo.:D

Highlander ::

trek@s: Ne, ne. Za plato bi dal ene 100 - 150 eur, tolk kolkr stanejo povprecne s P965. Vprasanje je bilo glede znamke oz. proizvajalca in ne odlik (ang. featurjev) - ker se mi zdi, da drazje plate bolj temelijo na slednjih in ne na kvalitetnejsi izdelavi. Mogoce prej obratno, glede na ciljno skupino kupcev...? Menjal pa je ne bi rad, ker se mi ne da in se mi ne bo vec dalo sarit po masini in se spet pozanimovat, kaj naj kupim. Niti ne mislim nadgrajevat sistema.

Zal imam obcutek da tole ni pravi forum za take ideje... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

E4300 BOX + Intel matična plošča DP965LTCK

Oddelek: Kaj kupiti
101243 (1141) jan01
»

Conroe procesorji so med nami (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Strojna oprema
205198468 (32336) asus
»

Intel vs AMD konfiguracija (sem iskal!)

Oddelek: Kaj kupiti
112094 (1609) OrlyTM
»

Nov računalnik (še bo), nove dileme (že so)...

Oddelek: Kaj kupiti
111830 (1449) Guardian
»

Za vse navijalce CPU Pentium 4 (3.0 GHz)

Oddelek: Navijanje
361863 (1496) Good Guy

Več podobnih tem