» »

kateri mail server uporabljate?

kateri mail server uporabljate?

karazz ::

Kot že zgornji naslov pove...
Kateri mail server uporabljate in zakaj? Odločam se med Exchangeom 2003 in Postfixom (kateri pa bi deloval na virtual mašini, pa me skrbi malo glede performanc.)

krho ::

Jaz qmail.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

darkolord ::

Exchange je super, če uporabljaš Outlook in njegove organizatorske feature (koledar, kontakte, taske, ...) ker se vse to lepo sihnronizira... Webmail ima pa najboljši

Gwanaroth ::

Postfix. Za webmail pa Horde+Imp.
Lights often keep secret hypnosis..

b ::

Jaz bi darkolordov nasvet nekoliko obrnil: Če NE rabiš ostalih Exchange-ovih featurjev, razen maila, potem se ga ogni.

Samo za mail pa je postfix + cyrus + horde/imp za webmail super kombinacija. In ne skrbet zaradi performans, gotovo bojo daleč nad exchange-om.

kekz ::

sendmail ;)

meacho ::

Še en glas za Postfix...

jype ::

Postfix (pa zadaj cyrus tudi ni slabo)

ender ::

Exchange je odlična stvar za podjetja, če izkoriščaš vse njegove zmogljivosti. Če pa rabiš samo pošto, boš imel s Postfix+Dovecot kombinacijo verjetno precej manj težav.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

b ::

Jaz imam priložnost po sili razmer biti uporabnik Dovecota in se mi zdi počasen. Prej smo imeli Courier, in zaradi kompatibilnosti z obstoječimi maildiri (ni jih bilo treba konvertirat) in kao boljših performans, se je šlo na Dovecot. Počasen naj bi bil samo prvič, ko odpiraš folder, ker naj bi ga potem poindexiral, ampak meni se zdi še vedno počasen (imam folderje s 5K+ maili, ki jih bolj poredko odpiram, in odpiranje je vedno počasno).

Nisem se pa poglobil vanj, mogoče bi se ga dalo kaj natunat, ampak kot rečeno, v tem primeru sem samo uporabnik.

Sam pa za mail storage najraje uporabljam Cyrus, ker je zelo fleksibilen in hiter. Cena pa je, da če se pokvari, je štala. Najhuje, kar se mi je zgodilo do sedaj, je bila izguba seen state-a (kateri maili so prebrani) pri nekaterih uporabnikih, ko se je zafilala particija z mailom. Sem pa že slišal bolj grozne zgodbe :)

SeTAr ::

Na strežniku za 8500 uporabnikov imam qmail-ldap, za imap courier + clamav in spamassasin

zadeva je zelo stabilna in hitra.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera konfiguracija za strežnik?

Oddelek: Kaj kupiti
101344 (1000) Mr.B
»

[Linux] Best Mail Server

Oddelek: Programska oprema
71175 (1053) krho
»

Poštni strežnik za šolo

Oddelek: Programska oprema
141549 (1105) jype
»

all in one mail server

Oddelek: Omrežja in internet
142518 (2108) r5r
»

Debian Server

Oddelek: Operacijski sistemi
251878 (1541) Matri[X]

Več podobnih tem