» »

racunalnik za igre

racunalnik za igre

BozidarB ::

zanima me kateri sistem je boljsi za igranje iger in na sploh kateri sistem je hitrejsi.

1. sistem: amd x2 3800, 7900gs
2. sistem: e6300, 7600gt

lp

Toomy ::

2

AndrewSmith ::

2....ceprav ma 1 boljso grafo.Samo ostalo
pa sepa.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

T-h-o-r ::

Sej grafe se ne sedaj ne splača kupit neke ful dobre.

BozidarB ::

ja kolk se pa pozna v igrah amdx23800 al pa e6300 ce procesorja ne mislim navijat? za office delo in take reci je pa tako ali tako dovlj nek procesor z 1.8ghz .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

joker16_7 ::

Za igre zagotovo boljši drugi sistem, čeprav je grafa slabša, ampak ti bo Core 2 zadevo(7600GT) tako poganjal da bo delalo enako kot 7900GS z Athlonom....tako da........;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

2
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BozidarB ::

kaj pa recimo da bi hotel navijat procesor (e6300). je v unmu sistema maticna primerna za to delo?
lp

joker16_7 ::

V sistemu 2 sploh ne bo problema navijat. Plata kr kul, čeprav ne neka prav za OC-janje, ampak vseeno. Proc je pa itak enede boljših za navijanje........:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

ronaldo ::

Boljsi sistem za igranje iger je 1. Tako kot lahko tle vidis : http://www.anandtech.com/video/showdoc....

Prvi sistem bo hitrejsi v igrah od 20%-40%, kar ni malo.
Nazalost velika vecina ljudi je zelo slabo informiranih na forumu, tak da se ne cudim v odgovore. :\

Ampak niti ena od teh dveh konfiguracij ne bo delala glih dobro pri novejsih igrah kot Crysis/Alan Wake/Unreal 2007, tak je vseeno katero vzames glede na prihodnje igre, ker bos itak moral kupit novo ce bos zelel igrati zadovoljivo na 1024/768 resoluciji in vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ronaldo ()

BozidarB ::

ugotovil sem da na slo-techu ne dobim vec pametnih odgovorov. zdej res nevem komu in zakaj naj verjamem. hvala vseeno. lp

Shegevara ::

ronaldo.. jaz nevidim drugih testov kot za grafično kartico, kar je narobe.

plusi za prvega:
+več placa
+boljša grafa, kar se pa poravna s slabim procesorjom

AndrewSmith ::

Bo pa C2d precej bolje poganjal dx10 grafe.
Za zdaj bo 7600gt dovolj do prihoda iger,viste,kart,..itd.Ce pa hoces cez leto menjat platformo
ker novih iger ne bos mogu poganjat pa si kar 1. kombinacijo umisli.Za trenutne igre je boljsi
od prvega vsekakor.2. sem priporocil le zaradi novejse in boljse arhitekture.
Grafo ni tezko nadgradit....cel sistem pa ni lih kar tako.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

joker16_7 ::

Nekaj vam rečem oz. tebi ronaldo; kako lahko na podlagi grafične kartice sklepaš o celotni zmogljivosti računalnika. Tebi bi dal človek noter 7900GS, 256MB RAM-a, 3.0GHZ Pentium in brez zapisovalnika pa bi rekel da je zadeva boljša od enega Core 2 procesorja, 7600GT in 1GB solidnega RAM-a. Zelo neumno.....;( Poglej koliko jih je napisalo sistem 2 in koliko sistem 1 pa boš morda podvomil v svoje prepričanje (a je nenormalnih in neumnih 15 ljudi ali en cepec, ki misli da ve vse)........

P.S. Pa če zadnji odstavek AndrewSmitha si preber.......
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

BozidarB ::

sam ubistvu se grem men predvsem zaradi cene. sedaj se nekako pristal na amd 3700+ pa neki graficni 7900gs. res da je core2duo boljsim, tega se tudi zavedam, ampak 190 jurjov je kar en kup denarja. se mi splaca recimo vzet amd3700, 7900gs za ene 35-30 tisoc ceneje? koliko pricakujete cene c2d cez recimo 2 leti?

edit: kaj je boljse amd3700 s939 ali amd 3500 am2?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

strumf666 ::

A po novem, če skombiniraš srednje-razredno grafo in c2d potem dobiš rezultate grafe višjega razreda? Približno toliko kot je razlike v performansah med grafam je tudi razlika med gaming performansami obeh procesorjev. Pa da ne govorimo, da lahko spraviš 7600gt in 7900gs na skoraj isto raven, če ne uporabljaš glajenja robov, ne nastaviš anizotropnega fitriranja na max,... če pa to narediš se pa razlika kr poveča v korist 7900gs. Če bi rad imel najboljšo konfiguracijo za igre za svoj denar, potem pri 1. konfiguraciji zamenjaj grafo za gto, pa prideš nekaj čez ceno 2. sistema ampak boš imel bistveno boljše performanse pri igrah.

Če vzameš am2 sistem in notri ne boš imel DDR800 ramov, potem boš imel počasnejši/manj zmogljiv sistem, kot s 939 z dobrimi rami - pri isti frekvenci procesorja se razume.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

BozidarB ::

na kratko povedano. je boljsi 3700? zame bolj ugoden ker je cenejsi. kaj pa neka maticna za ta proc. s katero bi ga lahko tudi malo navil.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

joker16_7 ::

Poslušaj strumfa. Samo potem lahko čez eno leto vržeš kišto v smeti in si kupiš povsem novo. Če boš pa kupil drugi sistem pa čez eno leto daš noter eno grafo za 50k in je zadeva rešena, ker čez eno leto oz. že zdaj itak nobena od omenjenih graf ne bo poganjala najzahtevnejših iger.....>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

BozidarB ::

nisem zahteven uporabnik. vazno da bo delalo cetude ne na high. drgace pa ne vidim vzroka zakaj ne bi graficna sedaj za 50ttisoc poganjala novijesih iger ki nas cakajo v obdobju dveh let. cez recimo 3 leta bi pa menjal samo procesor.

lp

strumf666 ::

takšne razlike med c2d in x2 pa ni, da bi bil x2 čez eno leto za stran c2d pa bi bil še vedno OK. Folk še vedno igra z računalniki v katerih je Athlon XP, pa jim je glavna ovira, da nimajo PCI-ex slota, da bi zbasali not kakšno spodobno grafično karto in lepo špilali dalje, čeprav karta ne bi bila najbolj izkoriščena.

@smerduh: če boš kupil rabljene proc in ram za s939 (ter mogoče še plato) in jih dobil za neko normalno ceno se splača, drugače pa, po moje, ne. A misliš sistem čez nekaj časa nadgradit ali ga boš teral, dokler bo šlo, potem pa kupil novo kišto? DDR1 je v zatonu, pa tudi procesorje na s 939 bodo zelo v kratkem nehali izdelovati.
Najbolj navijalska plošča za s939 je DFI ultra-d (tudi SLI-d ampak je dražja, pa identična, razen da imaš možnost uporabljat 2 grafe) potem precej cenejše in primerljivo navijaške so BIOSTAR Tforce serije (par modelov).

edit: @smerduh: Če si zelo nezahteven uporabnik bi to mogoče šlo, če boš uspel dobit rabljenega, drugače pa čez tri leta bo zunaj že bogve kakšen ram, procesorji in osnovne plošče, ki ne bo nič združljivo s sedanjimi.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Blue3D ::

Lahko še dobim mnenje za tale konfiguracijo,
da nebom odpiral še ene teme.

PROCESOR INTEL DUAL CORE E6400
ASUS P5B SATA2+DOLBY
RAM SUPER TALENT – 2X512 667MHZ
GRAFIKA-XPERTVISION 7600GT 256MB
DISK-SAEGATE 320GB SATA2 16MB 7200
DVDRW-SONY-NEC 7173-LABEL FLASH-ČRNO!!
OHIŠJE-ČRNO-BLACK EDITION
NAPAJALNIK-LINK-550W

-185.000
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

BozidarB ::

dej mi povej kako si ti tole spacal skupaj za 185 tisoc.

edit: priblizno sem zracunal in pride najman 210 tisoc.

se eno vprasanje. na racunu imam trenutno 150 tisoc in me zanima ce se vam ne zdi malo skoda da bi ves ta denar porabil za racunalnik? (kist dobim 25procenotv cenej). samo to je se vedno drago se meni zdi. kaj vi pravite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

strumf666 ::

@blue3d: mnenje glede na kaj? Napiši, za kaj se bo uporabljal, drugače je težko mnenje podajat.

edit: @smerduh: Mlacom ni najcenejša trgovina (iz kjer si podal svoji konfiguraciji). To se boš moral pa sam odločit, ali ti je comp za 150k preveč.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Blue3D ::

Ja za kako igrco špilat, pa ne poznam te grafike.
Pa kaki CAD CAM program zagnat. To je pa tud vse.
Cena je pa za komplet že sestavljen v eni trgovini tukaj
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue3D ()

BozidarB ::

pa kuko so tak hud komplet sestavl za tako ceno? je to kaka cudna firma ali je akcija?
lp

strumf666 ::

@blue3d: če imaš še kaj denarja na voljo, bi bilo bolje 2x1GB rama; kar se grafe tiče pa odvisno od tvoje zahtevnosti 7600 GT je srednji nižji razred, torej na high detajlih ne bo šlo igrat novejših iger.
@smerduh: lastnik te elektronike.si (djdino) naj bil iz avstrije iz peluge.at vozil stvari, ki jih prodaja, zato take cene.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

BozidarB ::

aha tako torej. a so te graficne point of view zakej?

edit: ker disk na tej strani je najbolsi? ne glede na denar. klik
edit: kaj pomeni pri procesorji da je tray? je to isto kot OEM?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

Shegevara ::

Point of view? Zakej je odvisno na ceno

edit2: najboljši kaj?
najbolj stabilni diski so SCSSI, SCSI (skazi)
najhitrejši pa SATA, SATA II

strumf666 ::

Najhitrejši diski so scsi in najbolj zanesljivi in najdražji in za njih rabi poseben kontroler, ki tudi ni poceni.
Najhitrejši disk na tisti strani je western digital raptor 150GB 10.000
tray pomeni, da je procesor brez hladilnika in da ima krajšo garancijo.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

Prav. Veš nisem vedel smrduh da si tako nezahteven uporabnik. Ker če meni ne dela grafična na ful neke igre, ki jo igram jo zagotovo v roku enega meseca zamenjam.........:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Shegevara ::

point of view ni nč posebnega. Narejene so v tajvanu, glavni sedeš v nizozemskem. Kaj je pa narobe? samo na ceno pazi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se mi splača kupiti X1950 PRO, 512MB, AGP

Oddelek: Kaj kupiti
331776 (974) Melanholija
»

nvidia 8 serija?

Oddelek: Strojna oprema
372289 (1138) macgajver
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199208 (7371) macgajver
»

Dilema glede posodobitve računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
111062 (890) OmegaM
»

nakup racunalnika predlogi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
744525 (3452) msedem

Več podobnih tem