» »

Serijska številka procesorja izda njegovo kvaliteto?

Serijska številka procesorja izda njegovo kvaliteto?

Shinobi ::

Pozdravljeni!

Mene zanima ali je to stvarno res ali pa le špekulacija. Tu in tam sem slišal, da bi naj bilo možno iz serijske številke procesorja ugotoviti kako kakovosten je procesor. Ali mogoče kar cela serija. Gre za preprosto logiko: če kupiš core 2 duo E6300 kateri bi lahko bil E6400 pa to ni, ker je bilo povpraševanje preveliko, lahko mirno dušo posežem po E6300 in ga overclockam. Drugače pa lahko igram loterijo, kateri procesor bi bil dober. Imam možnost, da pogledal več procesorjev, ki stanejo isto, mogoče pa niso vsi dovolj dobri. Sam sem probal Core 2 DUO E6300, ki se ga ni dalo naviti niti na 2,5GHZ (FSB 360 x 7), kaj šele na preko 3GHZ, kot so o tem pisali v Jokerju. Ne dvomim, da to ni možno ampak vseeno me zanima, ali ima kdo podatke, kako iz serijske številke procesorja ugotoviti, če je morebiti bolj kvaliteten oz. zmore več?

matjash ::

So sicer nekatere strani ki delajo liste stepingov (serijskih številk) in ugotavljajo kateri se najbolje navijejo, ampak v večini primerov je to še zmeraj loterija.
... bolje pozno kot nikoli.

Shinobi ::

Oj. Dobro, da si omenil. Prej sploh nisem vedel kako se temu reče "Stepping" (Sa dupli p). A poznaš kakšno stran, kjer bi to najdel? Google mi rukne pol milijona zadetkov pa še od tega je večina čeških (dobesedno) ali pa poljaških. Nema veze. Če ima kdo kaki sajt s seznami steppingov ali dobrih ali pa blackliste, naj mirne duše posta, da si malo počekiram.

Feel free to post!
Spank you for the piece of inrofmation!

miwche ::

navijanje ni odvisno samo od procesorja, če ti ni uspelo naviti e6300 kaj dosti so lahko druge komponente krive za kaj takega.
res pa je tako kot je rekel matjash, v večini primerov gre za loterijo in pure luck.
kakorkoli, vedi da strani in revije ki preizkušajo procesorje in jih testno navijajo uporabljajo dobre plošče, ram, napajalce, itd... za svoj test.
poleg tega pa najbrž oskubljene/optimizirane winse (dizejblani servisi, itd...).
~ there are more alpha males than beta testers ~

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miwche ()

AndrewSmith ::

Samo po navadi ni dosti razlike med
istim steppingom.Kakih 100mhz,pa se
to je odvisno od ostalih komponent,
se najbolj pa kot sem pri teh C2D bral,
znanja posameznika saj sem opazu da
imajo te plate nastavitve katere starejse
platforme niso imele.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje grafične

Oddelek: Strojna oprema
463121 (1966) Nwanko
»

Nakup komponent do 110K (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644272 (3465) TOP
»

Conroe procesorji so med nami (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Strojna oprema
205198667 (32535) asus
»

Igracarski racunalnik do nekej cca. 230000?

Oddelek: Kaj kupiti
312514 (1760) falotXP
»

kateri hišni računalnik kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
191781 (1511) AndrewSmith

Več podobnih tem