» »

Grafična kartica

Grafična kartica

Tammih ::

Spet menjam grafično, zato sm mal prečekirau vaše predloge v sorodnih temah.. Ko kdo koleba med grafičnimi karticami Nvidia 6600gt, RADEON X1650PRO(obe z ddr3) ter 7600gs( ddr2), vas velika večina vztrajno navija za Nvidia 7600gs, čeprav je po vseh karakteristikah (npr. http://www.techarp.com/showarticle.aspx......ceneje.net), najslabša prav 7600gs...:\

6600gt 7600gs X1650PRO
cevovodi 8 12 12
core speed 500 400 600
memore speed 1000 800 1400
ram DDR3 DDR2 GDDR3

Kaj ni RADEON daleč najboljši ter 7600gs najslabša8-O ? Sem jaz kaj spregledau? :P

Lp

BuBBle.D ::

x1650pro je v rangu 7600gt, tako da pomete z 6600gt in 7600gs.
Lp
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Tammih ::

se strinjam s tabo.. zakaj torej eni takooooooo hvaljo 7600gs ddr2...ni mi jasno:\

BuBBle.D ::

Nvidia fanboysi pač.....:)
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

asus ::

x1650pro ni do kolen 7600gt.Prej v rangu 7600gs ,mogoče je malenkost boljša x1650pro,pa še to sam v 3d marku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

BuBBle.D ::

Jaz sem cel čas imel v mislih x1650XT, ki je konkurenca 7600gt. Kot pa je že asus povedal, pa je X1650pro nekako enakovredna 7600gs.
Jaz bi vseeno vrezl x1650pro, edino če hočeš navijat bi ti priporočal GS-ko.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

M-XXXX ::

Kaj pa 7300GT?

Grimlord ::

X1650PRO je po zmogljivosti nekje med 7600GS in 7600GT. Po ceni pa je enaka 7600GS :)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

joker16_7 ::

GeForce je zakon...zapomni si to.....;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

;-) ::

GeForce je zakon...zapomni si to.....;)

Why? ATI pa je Legenda:)

BoLhCa ::

S čim je že ATI legenda ? S kockastimi sencami?

...

asus ::

grimlord nikoli ni vmes med 7600gt in gsJe res da ima 2-4°% več 3d mark pik od gs samo v game testih pa ko naviješ je gs kar opazno bolša od x1650pro ,in sploih pri resoluciji 1280x1024 in dalje.Tukaj je še en review KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

@LOL ::

S čim je že ATI legenda ? S kockastimi sencami?

Verjetno je misliv za starejšo generacijo pravih računalničarjev. Ko je ATI ownal nekaj časa vse (v času 486) z Ati Mach pro turbo s kakimi 2MB vrama in podobno.

frudi ::

X1600 so jajca, ne glede na oznako. podobno velja tudi za X1650Pro.
X1650XT pa je čisto druga pesem in je performančno bolj ali manj izenačen s 7600GT (nekje je boljši eden, drugje drugi).
X1650XT sicer porabi več energije, ti pa z njim vsaj ni treba prenašat govna od nvidiinih gonilnikov.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

AndrewSmith ::

X1650XT sicer porabi več energije, ti pa z njim vsaj ni treba prenašat govna od nvidiinih gonilnikov.

A niso po navadi vsi jamrali za Ati-jevimi gonilniki???
Ceprav sam nikoli nisem imel problemov z njimi....
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

frudi ::

jah, jaz sem tudi skozi vsa leta lastništva Atijevih kartic poslušal, kako zanič gonilnike imajo. sam sicer res nisem imel problemov z njimi, sem pa hitro obupal nad CCCjem in ga zato nisem nikoli inštaliral.
ko sem pred kratkim po dolgem času spet kupil nvidia kartico, sem pričakoval, da bodo gonilniki glede na vse hvale ne vem kako dobri... haha, nateg stoletja. lahko da so prejšnje verzije dejansko bile dobre, ampak 9x.xx so vsi po vrsti ultimativno govno.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

bozicek ::

Tudi meni ne gre v glavo.
Imel sem ze cel kup graf in nikoli nisem razumel te polemike okoli driverjev/panela.

Za moje pojme je panel pri obeh poden. Nvidia ima premajhnega (starejsi model), ta novo cudo katerega sedaj not tlacijo mi je pa povsem mim.
ATI mi je, preden je vtaknil ta CC, bil v redu, sedaj je pa tudi ta cudn.
Kar se tice pa driverjev pa tudi nisem imel nikakrsnih problemov z nevem kaksnim sesuvanjem ali podobnim

PS: no ja, samo en spil. Kjer si zbiral vile in si se boril proti drugim vilam v arenah. Delal je samo na eni verziji ATI driverjev (pa se to nekih prastarih).
Darila letos samo za poredne

DJ MartiNi ::

Nihče ni popoln...
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

joker16_7 ::

Če si ne znate naložit (pravih in kvalitetnih) driverjev se vas lahko samo bog usmili:\. Glede grafe pa; res da ni nobena grafa popolna in prekaša drugo v kakšni kategoriji; je pa še vedno in bo tudi še naprej GeForce zagon...;) ...Kar poglejte najnovejšo GeForce 8800GTX...a ima ATI konkurenčno grafikuljo...NIMA. Proti koncu leta bo dal v prodajo kakšno, ki bo vsaj malo lahko konkurirala 8800GTX, čeprav se ji bo v testih približala šele naslednja ATI-jeva grafa. Zakaj? GeForce izumlja....ATI pa kopira nastale zadeve nVidije in jih na vse pretege skuša izboljšati in jim povečati moč. To je z moje strani vse. LP ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

@LOL ::

Ja se strinjam.
Sicer pa Ati ni nekaj izumljal že od 9800pro. Vse ostalo je bilo le nekako konkurenčno Nvidii.
Predvsem pa Ati tare to da niso sposobni izdati ene middle class kartice pravočasno. Denimo Nvidia ima karto tega ranga odzunaj pol leta nakar uleti nekaj od Atija. Nemara ima Nvidia prilagodljivejšo arhitekturo, to je jasno?

frudi ::

Če si ne znate naložit (pravih in kvalitetnih) driverjev se vas lahko samo bog usmili

wau, blazno argumentirano. v stilu 'sej je jasno, da so atijevi gonilniki zanič, nvidiini pa zakon'.
ne, niti približno ni jasno in samoumevno. sam imam v zadnjih dveh mesecih, odkar imam nvidia kartico, več težav z gonilniki, kot sem jih imel z atijevimi v zadnjih dveh letih. pa sem preizkusil že 4 verzije - trojne whql in ene beta. in še moral sem preklopit na angleške regionalne nastavitve, da mi ni treba prebavljat slovenščine v nvidia control panelu.
če pa nvidia rabi eno leto, da postane družina gonilnikov 'prava in kvalitetna' - kar 9x.xx sedaj nikakor niso, pa so stari že več kot pol leta - pa se je lahko samo bog usmili...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

@LOL ::

Kaj imate neke probleme z ATIjevimi driverji. Kaj ne znate Next->NExt->Next v inštalaciji pritiskat. Če pa denimo ne znate si uštimat TVouta se vas pa bog usmili

Shegevara ::

1. Uporabljam nvidio.
2. Atijeva x1650xt ni kaj prida sploh. Še posebej rada crkne.
3. Kaj imate vsi proti ATIju. Sedaj ko ATI ponavlja se vsi zgražate, ko je nvidia pa ne. Kakor vem je pred G80 kraljeval x1950XTX, pa da mi noben ne reče da za mišji prdec, ker je nategnu še nevem kako nvidio. Seveda, kaj hočete vsi na slabih rangih ostat če ati nebi malce ponavljal. Tako bi nvidia spala, vi bi pa meli hudiča drage in zanič karte.

se pravi, bodite veseli da vsaj eden, ko bi jih le bilo več, vsaj eden da malo konkurira nvidii, ker če ne, je lukna; poden.

pa še nekej. Nekdo je rekel da bo r600 vsaj malo konkuriral G80. Kaj res? kako pa to ve? Če bi bilo po moje, bi vam v faco povedu da se boste še jokal ko bo izšel.


Long live Nvidia and ATI, oba sta dobra.

mtosev ::

Long live Nvidia and ATI, oba sta dobra.

I totaly agree.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nsane ::

Ati ni več Ati, ampak New AMD

Belcebub ::

Da še jaz pristavim svoj lonček
Sistem:
AMD Sempron 2800+
1 GB RAM
AIW Radeon 9800se (ne gre v pro ;(( )
ASRock K7VT4A+

Se mi splača menjavat to grafično kartico s katero drugo "močnejšo"? Bo procesor sploh lahko izkoristil kaj močnejšega? V mislih imam 7600GS
Računalnik pa uporabljam predvsem za internet, igre, filme, Word, Excel, tu in tam še kaki AutoCAD.
Naj si torej nabavim kaj novega (7600GS=okoli 30kSIT), ali naj raje nekaj prišparam in si čez čas kupim nov "sodoben" sistem?

PS: Kdaj me bo čas dokončno povozil in bo zamenjava nujno potrebna (če že ni)?
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

Grimlord ::

Dolgo sem bil pri Nvidii, pa sem pred kratkim prešaltal na Ati. Sicer težave z gonilniki so bile pri meni pri obeh. Nov nvdiin control panel je nepregleden (čeprav nekaj delajo na tem da ga izboljšajo), ATijev CCC pa je počasen.

Vsak ma svoje hibe. In nimam nič proti nobeni firmi. Vsak je na svoj način dober in edinstven ;) In če kupiš grafično v določenem rangu, ki ti dobro služi, se nimaš sploh zakaj pritoževati (razen če te zajebava in je defektna ali karkoli).
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

joker16_7 ::

Popolnoma neumesna Belcebub. Mi razglabljamo kdo je boljši; Nvidia al ATI, ti pa začneš mešat noter svoj problem. Odpri novo temo ali pa pobrskaj po starih.
Res je mtosev. Obe firmi sta dobri. Kaj si mislim o obeh pa nekaj sporočil nazaj preberi....;)

P.S. Pa še nekaj; Grimlord je povedal zelo dobro (prevsem zadnji odstavek).
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

BozidarB ::

kera pa je recimo najbolsa glede na price/performance v rangu 28-31 tisoc, kar je visje vem da kraljuje 7600gt ki se zacne tam nekje 33 in gre do 45 (odvisno od firme). in ne glejte na firmo ker smo ugotovili da je isti shit8-)

M-XXXX ::

7300 ali 6600

krneki0001 ::

Nekoč sta bila Matrox in Diamond to kar sta danes Nvidia in ATI. Obe firmi sta si konkurenčni, vendar kakor jaz vem je ATI za 3x manjša firma od Nvidie. Sedaj ko so se združili z AMD-jem sicer ne več, vendar včasih je bila.

@LOL ::

Nekoč sta bila Matrox in Diamond to kar sta danes Nvidia in ATI

Niti ne. Diamond -> recimo Daimond Stealth 64 in ostale karte niso imele njihovega procesorja ampak so jih samo lepo zapakirali. Bolj drži kaki S3 ali pa TRIDENT ki je bil majka

Senitel ::

ATI ni bil nikoli manjši od NVIDI-je...

jimyboy ::

Tist ko ma probleme z gonilniki ni važn al so ATI ali NVIDIA je DEBIL.:D Sam v 10 letih nikoli nisem imel problemov kar se tega tiče.

;-) ::

Tist ko ma probleme z gonilniki ni važn al so ATI ali NVIDIA je DEBIL.:D Sam v 10 letih nikoli nisem imel problemov kar se tega tiče.


Ja ponavadi imajo le extremi probleme z driverji.

Shegevara ::

zanimivo, tudi v mojem štabu ni bilo nobenih problemov do sedaj z driverji. Še en žebelj v krsto več.


Aja, Senitel, upam da je trdna tvoja izjava kajne?

Senitel ::

Ja malo težko je garantirat za pri izjavah o velikosti. NVIDIA je še dobro leto nazaj imela tam 2400 zaposlenih, medtem ko se je ATI kolikor vem že dolgo vrtel okrog 2700. Danes jih pa ima NVIDIA že krepko čez 3000, pričakuje se da bodo prišli do konca leta že čez 4000... ATI se je pa z AMD-jem združil in je sedaj torej tam 2700 + 12000 ljudi. Ko greš gledat pa finančno stanje je pa NVIDIA trenutno v boljšem stanju (okrog 13 milijard dolarjev), kot AMD (okrog 12 milijard dolarjev, ampak to bi moral it gor)... Za primerjavo Intel ima skoraj 100000 zaposlenih in je vreden okrog 123 milijard... :D

rdecaluc ::

jz ze od kar imam grafične kartice posebaj v računalniku ( pcie /agp reže) nisem imel problemov z driverji. Edino kar se je zdej pojavlo je nek bug v ATI CCC drugace pa nic.
Pred kratkim mi je sam od sebe crknu asus eax1300 in je zdej na popravilu . vzrok za nezgodo je bil električni sunek oz neki podobnega . Trenutno pa imam 6600 za zamenjavo in sem tud zadovoljen.

men je ubistvu useen kero grafo mam ... sam da dela
Est modus in rebus. ,typos

krneki0001 ::

@LOL - S3 ni bil razen z virge kartico nič posebnega. Virge pa je bil za tiste čase nekaj več. Vendar je Martox imel in kar nekaj časa vodil v 2D sliki. Sicer so potem zaspali, pa so se potem preusmerili samo na PRO zadeve.

Futsal ::

da ne bom odpiral nove teme me zanima za grafično kartico ...do 20.jurjev....kaj mi pripoočate...katero grafična je najbolša za ta denar.....

Hvala
Janko in Metka

Izi ::

grafično kartico ...do 20.jurjev....kaj mi pripoočate...katero grafična je najbolša za ta denar.....

Do 20k pa kakšne blazne izbire nimaš in izbira verjetno ne bo težka.

Pri nVidii imaš 7300GS za 17k SIT in 7300GT za 20k SIT
Pri ATIju pa X1300 za 15k SIT in X1300PRO za 20k SIT

Po moje bo najbojša izmed teh 7300GT

Lahko pa pogledaš še po oglasnikih za kakšno staro rabljeno kartico.

asus ::

samo neki bi dodal imel sem veliko ati in nvidia kart oboje je cool,sm pa opazil da ima folk probleme z ati driverji( jst osebno nikoli nisem imel niti z catalyst niti z forceware).Me pa zanima,če sploh ta folk odstrani stare driverje ali samo prepišejo čez stare?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
141738 (1481) mmezgec2
»

grafična na agp do 20k-nujno še danes

Oddelek: Zvok in slika
231487 (1102) ;-)
»

svetujte glede nakupa proc, in grafike

Oddelek: Strojna oprema
61009 (864) SavoKovac
»

7600GS ali X1650pro

Oddelek: Kaj kupiti
231926 (1306) joker16_7
»

Katero grafično kartico naj kupim? Ne kupovat Nvidie 7600gs!

Oddelek: Kaj kupiti
412387 (1601) Raffaello

Več podobnih tem