» »

K7t pro2 al kt7 ??

K7t pro2 al kt7 ??

anxieux ::

kolebam med tema dvema platama pa me zanima kaj kej vi mislte on njiju, kakšne izkušnje mate,...

trenutno bi si raj omisli k7t pro2 k ma še sb integriran pa je itak dost podobna kt7.

amm, pr predlogih bi bil vesel če bi upošteval da je tud 5 tisočakov neki dnarja.

thnx za vse komentarje!:|
~Let The HammerFall~

OldSkul ::

Če ti je bolj všeč plata od MsI-ja pol jo le kup,saj ni tako slaba pa še navijanje omogoča,drgač pa mi gre bolj v glavo Abitka kt7!

Medved ::

QDI plate so fajn za nabijanje procesorja, enostavno soft v biosu, stabilno, sm že dve sprobu brez problema, pa tud fleša se enostavno, imajo tud program za logo itd, res simpl in deluje, pa še pocen so.
Tko sm jz naredu, zapru radiator, naviu procesor in mam toplo sobo, nč kurjave, mal pršparaš pr olju, hehe- pejt na stran (qdigrp.com)

yjj ::

QDI jeva plata je bila zelo pričakovana, a zaman saj ne omogoča spreminjanja faktorja. Osebno ti priporočam MSI, še posebno če rabiš soliden SB

SuperHik ::

Ti kr vzem MSI.

Pršparu boš dvojno: razlika med njo in Abit-ko, pa še SB je gor.

Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

yjj ::

MSI, da ,da ,da

Cveto ::

Jest mam EPOX EP8-kta+ in sem kar zadovoljen.D 600gre na 950 stabilno, multiplier in voltažo se nastavlja z jumperji, cena pa je v Avstriji 35k, oziroma 30 če dobiš MWst nazaj.

birdy ::

no tko ti bom povedal:
svetujem ti ABIT KT7+raid(opcija)
zakaj:
kerj jo sam uporabljam in NIMAM nobene tezave z njo
ker ma moznost on board raid
ker podpira spreminjanje mnozilnika
ker ma 6 pci!!!+1isa(naj kdorkoli rece karkoli jest krvavo nucam dva isa pa mam sam enga....)
pol na plati mas se dodaten usb kontroler
pa zraven ti dajo !!dva!! ATA100 kabla+se en kup drobnarij...(vsaj men so)
veliko prikluckov za ventilatorje(kar !!!stiri!!!)
izredno stabilna pr oc-janju

edini minus k sem ga najdu je
pofi... kondenzatorji so preblizu socketa tko da moras orba brust ce noces po parih menjavah hladilnika menjat se plate0:)

to je to

drgac pa nisem se mel k7t v rokah to je tud res...
sam pravim da se splaca dat tistih 5Ksit za abitko

tle bom pa smeskote sprobu ker jih ne vidim dober
0:)
:D
:))
:|
8-)
:(

>:D
:8)
;((
8-O
:O
:'(
;(:\
:)
|O
:P
;)

to bi naj bli vsi:)
lp
birdy

Brody ::

Vse lepo in prav Birdy:), vendar si se nažalost pri ceni zmotil, namreč razlika v ceni med k7t pro2 in kt7-raid je 12 000 sit, in ne 5000 sit, tako da je to vsaj za moje pojme ogromna razlika, npr. to je dodatnih 64 mb rama, da ne omenjam, da ma msijeva plata še zvočno (za ne preveč zahtevne uporabnike super izbira).
je pa res da nima isa slota, ata100 ter raida, ima pa zato tud 4 usbje, če ti to kej pomen.

mene zanima ta soltek plata, kako se kej navija pa kako voltažo podpira, ker nazadnje k sm nekje bral test te soltekove plate, se je izkazalo v testu da je plata zlo nestabilna in da ne dosega takih navijaških rezultatov kot ostale plate. Bo luni dodal svoje v testu, ko bo nared.

MoDeR ::

A kej veste za MS-6340 (K7TM PRO) ploščo ki jo prodajajo pri Megahitu. Je pocen pa ma sound gor in v testih se je izkazala kot stabilno. Samo nikjer pa nisem zasledil ali se z njo da navijat. Cena je pa 34000 z davkom vred.
Lp,
<br>
MoDeR

birdy ::

nisem reku da je poceni
glede usb-jev
za KT 7 -raid=6xusb na primary kontrolerju
in pa
4x(mislim) na secundarnem

pa sound na plati ovira procesor tko da je externa kartica bolj.....

pa saj ni nujn da kupis raid verzijo

pa to sem ti samo predlagal navsezadnje se bos ti odlocil in ti kupu in ti uporablju(jest pac hvalim mojega konja ki je vreden hvale:))

lp
birdy

luni ::

ja sheet je da ma K7T Pro2 se vecjo omejitev voltaze kot KT7, samo do 1.8V, kar lahko pomeni 50-100MHz razlike v koncni fazi!
Artificial Intelligentia

Luka Percic ::

Ma sej to z voltažo se pa da popravit

Brody ::

luni, se popolnoma strinjam!! Kot sm že prej reku, dejansko je kt7 za najzahtevnejše uporabnike in najbolj zagrete navijalce, k7t pro2 pa za nedeljske navijalce in malce manj zahtevne uporabnike.

V mislih imam predvsem za kok mal, res mal! keša lahko sestaviš spodobno mašino. V bistvu za tok mal keša še nikdar nisi dobil tok velik!

k7tpro-2 --> okol 39k sit
duron 600 ---> okol 19k sit
in še sb maš zravn.

res mal keša, 900 mhz maš pa 100%. Res good buy!!

yjj ::

OK, bom zaključu KUPI MSI IN NE POSLUŠAJ DRUGIH ki hvalijo na vse pretege svoje blago. Lastna hvala se pod mizo vala. ABIT ima proti MSI zgolj- in ne +

luni ::

Luka ja je res... samo kolko folka bo slo to delat :)
Artificial Intelligentia


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plata+procesor

Oddelek: Kaj kupiti
252345 (1233) jest10
»

Kaj kupt (proc., plata, ram)?

Oddelek: Kaj kupiti
382109 (1453) Enzo77
»

Kaj je zdej s temi KT7

Oddelek: Kaj kupiti
291941 (1601) ||_^_||
»

plata za duron???

Oddelek: Kaj kupiti
111186 (1025) borchi
»

SOCKET A mamaplata

Oddelek: Kaj kupiti
101544 (1407) OChack

Več podobnih tem