» »

checksum bios error

checksum bios error

detroit ::

Tole mi napiše na enmu compu in zamenjam baterijo nič, reset bios (clear cmos al kva je ze ) jumper gor dol nič, probam flashat bios ker mi zahteva disketnik ipd pa pol še zažene ne disketnika...ima kdo kako idejo kako resit to zadevo al bom rabu novo plato

lp
Skero

Brudol ::

------------------------------------------------------------------------
Award BootBlock BIOS v1.0
Copyright © 2000, Award Software, Inc.


BIOS ROM CHECKSUM ERROR

Detecting floppy drive A media ...

Drive media is : 1.44 MB

Odstranite disk ali medij.
Pritisnite karkoli za zagon.

Disk boot failure, insert system disk and press enter.
------------------------------------------------------------------------

Taka situacija ne .... ja tud men pred enim tednom je to kazal. Prebrau use na Slo-Techu kar je obstajalo od tega in pou Googla sam nej nč pomagalo. Pelu v LJ na programator za BIOS sam tud tam niso mogli nč. Zdej išem novo plato in mam en rezerven komp od frenda:

Celeron 433 MHZ
64 MB RAM
Voodoo 3
:D

Kle na Slo-Techu pejdi pod iskanje in napiši checksum error in maš par tem ko majo odgovore. Probi sam jst nisem dost uspel narest. Eni pravjo da bi lahk kr na kateremkol prižganem računalniku zamenju BIOS in ga zflashu iz Windowsu, sam kolkor sem jst slišu nej mogoče ali pa. Probi če ti rata sporoči in veliko sreče ;) .
LP Brudol

detroit ::

hm...če bi men napisal insert system disk bi predvidevu neki druzga;)


but thx bom mau pogledu
Skero

tolar ::

tud jaz imam enak problem.
samo ko dam not disketo z dosom in programčom za flešat ter nov bios se mi dos zažene samo do pol (zamrzne com).
a ima kdo kakšn predlog

Spajky ::

@ tolar : hardverska napaka : ram, chipset, napajalnik, oksidirani spoji etc ... preveri !

@ detroit91 : za avtomatsko flešanje plate si moraš prednapravit disketo prej! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Azrael ::

>samo ko dam not disketo z dosom in programčom za flešat ter nov bios se mi dos zažene samo do pol (zamrzne com).

Mogoče zanič ali narobe pripravljena disketa? Ali lahko malo bolj razloziš, kaj si hotel povedati z zadnjim stavkom?
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
274358 (4161) jackorsen88
»

Napaka pri zagonu računalnika!

Oddelek: Strojna oprema
71134 (1086) Type-R
»

Bios problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8976 (842) sale
»

Bios rom checksum error!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51358 (1268) boštjan
»

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

Oddelek: Pomoč in nasveti
191302 (1019) Duhec

Več podobnih tem