» »

Hladni Procesorji

Hladni Procesorji

metalheart ::

Heej.
Torej, pozna kdo kak procesor oz. serijo procesor ki bi se cimmanj grela?8-)

Lahko tudi nekaj starega, vazno da je od 1ghz naprej...

lp, matej

Calligula ::

Vsak AMDjev sistem z Cooln quiet tehnologijo je lahko popolnoma hladen, ker lahko spreminjas voltazo in frekvenco sam ali pa pustis, da to dela sam. A64 3000+ lahko npr dela tudi pri 0.8v in mas pri ugasnjenem ventilatorju temperaturo vglavnem pod 30C. Lahko pac poljubno skaliras frekvenco, voltazo, delovanje ventilatorjev tako kot ti pase. Ce pa kdaj rabis surovo zmogljivost pa je le par klikov stran.

Pesimist ::

frekvence nemores spreminjat pri cool n quiet to dela avtomatsko. Jaz mojga 3500+ nikakor nemorem pod 999Mhz spravit. Govoris o laptopih al desktopih :D

metalheart ::

Heej.

Doma imam 64tico,3000+, uporabla zadeva:D
Iscem nekaj za male pare, po moznosti rabljenega ker se spravljam naredit nek noisless PC :)

tiborrr ::

VIA C3.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Loki ::

Celeron M, dela tudi na desktop
Pentium 3 Tualatin
I left my wallet in El Segundo

Husqvarna ::

Loki celeron M dela na desktopih? A lahko to razložiš? a ni celeron m 479socket, medtem ko so vsi desktopi 478 socket???

dejansan ::

obstaja adapter za to
dejansan

amigo_no1 ::

http://www.hardwaresecrets.com/news/264

Se dobi kaj takega tudi pri nas ?

Husqvarna ::

Vem da obstaja adapter. Ampak kolikor vem samo za asus plošče, pe še to samo za nekatere modele. Drgač pa obstajajo tudi socket 479 plošče, vendar so drage.

amigo_no1 ::

Najmanj se greje Pentium 4 3.8 Ghz EE Frižider Edition™ >:D

`ripper` ::

heh...mene pa samo zanima...a ta Cool'n'Quiet zadeva dejansko dela, kaj vse je treba narest se, poleg tega da jo v BIOSu vklopis? sm neki slisal, da je treba tud neki instalirat, kao driverje.
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

metalheart ::

Hmm, zraven procesorja se itak dobi cd z driverji, try it:D

Kako pa bi se obneslo ce bi kupil,recimo sempron 2800+ in spustil hitrost? bi izgubil nekaj temperature?

lp,matej

Calligula ::

Velik bol k Cooln quiet v biosu uporablat je uporablat program CPUID in sam dolocis vrednosti. a lahk dolocs se nizje voltaze kokr cooln quiet.
Pa mas lahko ,da sam mena frekvence al mu pa sprot dolocas po prednastavitvah. Recimo 3 stopnje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s frekvenco CPUja in FPS droppom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
453697 (3255) Kaj
»

vklop Cool'n'Quiet tehnologije

Oddelek: Strojna oprema
392858 (2019) Azrael
»

AMD Turion64 vs Intel Dothan laptopi

Oddelek: Strojna oprema
191771 (1177) Jan987
»

Pentium M Vs AMD Turion M

Oddelek: Strojna oprema
331787 (1357) CCfly
»

ASUS A8N-SLI Deluxe 3 problemi Pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
171884 (1327) Proximus

Več podobnih tem