» »

Problem z zagonom laptopa

Problem z zagonom laptopa

ynos ::

Imam laptop HP nx6125 in točno na zadnji dan garancije(11.11. 2005 kupil), so se mi v soboto 11.11. 2006 začeli problemi.



Testiral sem ram in je vse ok. Vsaj pol ure v memtestu pravi tako. BOm pa probal dat še stari ram not, ker sem ga pred par meseci menjal.


No, ko sem testiral pa bootal sem opazoval kaj pa kako:

-ko ga zaženem se pržgejo lučke od HD in DVD enote in po treh sekundah se boota. In ko se prvič boota, se mi potem začne kar sam od sebe bootat na slabo sekundo. Zalaufa se ventilator, lučki od HD in DVD utripneta 2x in se znova boota. Tako ponavlja, ponavlja.... potem se zažene vse skupaj a se ne prižge monitror. Se pravi neha se bootat, kot da bi blo vse ok a monitor ostane črn.

-Ko mu uspe normalno bootat, opazim da posvetita lučki za HD in DVD, potem osvetli še lučki za caps-lock in wifi in samo takrat se vse zažene normalno. Ko se boota z blanck screenom, se ne zasvetita lučki za caps-lock in wifi.


Prejle mi ga ni uspelo 10 minutu zagnat normalno pa sem ga izklopil iz štroma in dal baterijo ven za 1 uro. Priklopil nazaj vse in je zalaulalo brez problema iz prve.


Ko je zalaufan mi dela brez problema tudi ob max. obremenitvi.



Sistem winXP SP2 je že 1 leto neobnovljen, tako da bi bil zadnji čas, da obnovim vse, vendar mislim da SW tukaj ni kriv. :(


Vse se je začelo, ko sem inštaliral Kaspersky, naredil update in je zahtevalo restart. Stisnil restart in mi je zaprlo programe, potem pa nastal blank screen in nič....ugasnem na knof in potem so se začele prvič pojavljat te težave. Kaspersky je bil trial 30 dni in sem ga že odstranil.


Če ima kdo kakšno idejo, bi lepo prosil.


Mislite, da mi bo uveljavili garancijo, glede na to, da se mi je napaka pojavila na zadnji dan garancije v soboto, ko pač nisem mogel nest na servis. Verjetno ne...



Hvala.

joza20 ::

Če nisi dal original rama, je lahko to vzrok. Probaj z originalnimi rami , brez dokupljenih. Programska oprema po moje nebi smela biti tu problem. Z garancijo pa bo težko.
LP

zee ::

a je dodatni ram, o katerem govoriš, znamke HP? enkrat sem zasledil, da so HPjevi prenosniki zelo občutljivi na to.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ynos ::

Ram je 512MB kingstone, poleg njega pa je še 256MB od HPja. Iste preference rama.


Samo je brez problema delalo kakih 4 mesece.

joza20 ::

Kolega ima hp-ja, po nadgradnji rama mu ni več delalo. Pod garancijo so mu menjali vezno ploščo pa še kup stvari. Pomagalo je , da je kupil original rame, ki pa so dražji.
LP

ynos ::

Ja saj men je tud šele po tretjem različnem ramu, uspelo zagnat mašino. In je delalo 4 mesece, tako da nekako dvomim. Bom pa poskusil.

ynos ::

Dal stare rame notri in uspešno bootal kakih 15x.


Mogoče je res to krivec. Bolje kot matična plošča. :) Jutri še parkrat stestiram, potem pa poročam.


Mi je pa čudno, ker je prej 4 mesece delalo BP. :\

joza20 ::

To pa je hp.
Saj ne da so slabi ampak znajo zajebavati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudna okvara prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
111185 (668) hojnikb
»

Tipkovnice ne zazna ob boot-anju

Oddelek: Pomoč in nasveti
111037 (920) SloBiscuit
»

compaq 6735s

Oddelek: Strojna oprema
91418 (1314) meganboj
»

računalnik ne vžge (črn ekran)

Oddelek: Pomoč in nasveti
183110 (2852) janali
»

HP 6735b odpovedal

Oddelek: Strojna oprema
51083 (1000) __X__

Več podobnih tem