» »

[PHP] Undefined index

[PHP] Undefined index

shorvat ::

Lep pozdrav,

inštaliral sem si PHP server in se mi pojavi napaka: Undefined index: str in index.php ....... Na index.php izpišem echo $_GET['str']; in tu je težava, ker spremenljika $_GET['str'] ni nastavljena. Napaka se pojavi tudi če prevejram spremenljivko if($_GET['str'] == '')

zanima me, če se da kje v php.ini nastavit, da se napaka te vrste na strani ne pojavlja več.

Primer, da boste bolje razumeli: Sredino strani vedno inkludam glede na vnešen argument str (index.php?str=izdelki). Ko pride folk na stran, pa se odpre index.php brez spremenljivk in ko ni spremenljivka str določena, se pač inkluda na sredini prva stran.

hvala, sašo

Ziga Dolhar ::

> Napaka se pojavi tudi če prevejram spremenljivko if($_GET['str'] == '')

V tem primeru preverjaš _vsebino_ (materijo) spremenljivke, ne pa njenega _obstoja_ (forme).

isset()
https://dolhar.si/

shorvat ::

Vem da je možno spremenljivko preverjati z isset(), ampak je preveč pisanja. Če mam naprimer obrazec, kjer je 10 polj neobveznih, potem treba 10x preverjati z metodo/funkcijo isset(). Prej sem imel drugo verzijo PHPja inštalirano, in ni javljalo teh napak. Se pravi, da je v php.ini sigurno možno to preverjanje nastavit na off, ampak tega ne najdem.

lp, sašo

Ziga Dolhar ::

Vidš, zarad takih lenih in nedoslednih "programerjev" moram jaz nenehno poslušat očitke čez PHP.

Če res že moraš programirat tako jalovo, lahko posamezne notice utišaš tako, da pred problematičen stavek deneš afno (@print($neobstajam)) ali tako, da izklopiš prikaz noticev: v php.ini oz. z ini_set nastaviš error_reporting (oz. display_errors, ne vem točno katera direktiva) na E_ALL ~E_NOTICE.

Ampak to je narobe. Zlo narobe.
https://dolhar.si/

shorvat ::

Hvala, mi je pomagal tvoj odgovor. Moram reči, da nisem naletel še na noben strežnik, ki bi javljal tako napako. Ni mi jasno, zakaj bi po nepotrebnem morali preverjati vse spremenljivke, ki se prenašajo oz. uporabljajo!?!?

lp, sašo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontakt php

Oddelek: Izdelava spletišč
6983 (844) gnomee
»

PHP cookie problem

Oddelek: Izdelava spletišč
81262 (957) Ziga Dolhar
»

[PHP] napake, napake...

Oddelek: Izdelava spletišč
71015 (864) medobear
»

Spletna stran dela na lokalnem strežniku, a ne na Sinfonikinem

Oddelek: Izdelava spletišč
131336 (1125) CWIZO
»

Php....nekaj ne dela

Oddelek: Izdelava spletišč
5883 (771) cahahopie

Več podobnih tem