» »

Php....nekaj ne dela

Php....nekaj ne dela

teac ::

Mam en problem:
zdaj sem si inštaliral novi php (4.2.1) zdaj pa mi ne upošteva nič dalje od ? (torej npr. index.php?kaj=nevem). Če potem na neki drugi strani napišem echo $kaj; mi napiše Notice: Undefined variable: kaj in c:inetpubwwwrootindex.php on line 2 (tu pa je to: echo $kaj; ).
Zdaj pa res ne vem, kaj je narobe!?[:\] To se mi je zdaj zgodilo prvič. Sem gledal malo po php.ini, ker je sigurno tam nekaj nastavljeno na 0 ali pa Off, samo ne vem kaj?!
  • spremenilo: teac ()

teac ::

OK, že popravil! :D

Tr0n ::

Od php 4.2.0 naprej so iz varnostnih razlogov odpravili shranjevanje globalnih spremenljivk preko forme (get, post,...) v globalno tabelo.

--------------
In PHP 4.2.0 and later, the default set of predefined variables which are available in the global scope has changed. Individual input and server variables are by default no longer placed directly into the global scope; rather, they are placed into the superglobal arrays.

You can still force the old behaviour by setting register_globals to 'On' in your php.ini file.
--------------

Torej, register_globals na on v php.ini ali pa se boljse, uporabljaj $_POST, $_GET,...

Reso ::

To je tut men neki nagajal pa sm mislu da je apach na winsih kriv.
A pol samo method="$_post" uporabm al kaj? Kako pa je po novem podajanje spremenljivk z ???

darh ::

kak method=$_post ??!?!?!

vse kar je drugač od 4.2.0 naprej je da uporabis namesto $HTTP_POST_VARS globalno spremenjivko $_POST (pa tud $_COOKIES in $_GET)... ccc... če bi kdo kdaj kak manual prebral bi blo tud fino..
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

S tem, da stare predefinirane variable še vedno delajo ...a ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

php - zacetniska tezava

Oddelek: Programiranje
7901 (754) SFfreak
»

Zelo enostavna PHP skripta, ki ne dela - help :(

Oddelek: Izdelava spletišč
131475 (1240) snow
»

PHP mail()

Oddelek: Izdelava spletišč
91213 (1103) darh
»

php in varnost

Oddelek: Izdelava spletišč
191205 (1059) Ziga Dolhar

Več podobnih tem