» »

Zelo čudna težava s bootanjem diska

Zelo čudna težava s bootanjem diska

Doc123 ::

OK, vse kar sem naredil je da sem stari 120GB disk dal ven in dal noter novejšega 200GB, formatiral in na novo naložil iste Winse. Oba diska sta IDE, plata je Assrock ConexFire Sata 2. Disk je na Primary Master, NEC pekač pa na Slave. Bios disk vedno lepo zaznamuje.

Včasih mi Windowse (XP) zažene povsem normalno, včasih zateži da ni boot diska, od česa je to odvisno nimam pojma. Kadar mi winse zažene mi pogosto comp resetira, enkrat mi je celo (pazi to!) sredi povsem navadnega dela v winsih kar iz lepa zatežilo da ne najde diska, (kot da bi ga izklopil) in mi resetiralo...Sedaj bom še probal kako se obnese če dam disk na slave.

Aja, še to. Od novega diska sem izgubil originalni jumper zato sem ga dal gor starega diska. Mislim da nebi smelo imeti to nobene veze, saj so jumperji kot jaz vem vsi isti. V glavnem tudi če ga dam stran mi disk normano zaznamuje v Biosu in ga včasih povsem lepo zboota.

sistem:

Core 2 Duo e6300
Assrock ConexFire Sata 2.
Geforce 6600GT PCIe
1 GB DDR2
Windows XP SP1

Doc ::

Noben neve?

Toomy ::

...kaj pa če bi probal dat gor sp2 ?...

shadeX ::

moja zgodba!
pred 1letom in parimi meseci sem kupil nov pc plata je bila asus p5gd1 pro disk pa maxtor 200gb.
po 1meseci se mi je pojavila ISTA TEŽAVA kot pri tebi.ker je bil pod garancijo sem nosil na servis vendar je tam lepo delal vedno.po pol leta pa so ugotovili da plošča ni bila KOMPATIBILNA z diskom.zato so dali drugo plato in sedaj dela vse vredu.
zelo možno da je pri tebi ista težava.pč sej prej je delalo na tak disk sedaj si kupil drugega in je ista težava nastala.

geforce 6600gt
1gb rama
P5GDC-V Deluxe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov comp ali nove komponente (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786152 (2910) smarty
»

Kaj je narobe z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
403311 (2589) Mesar
»

Hitrost diskov in matična plošča ?

Oddelek: Strojna oprema
334249 (3880) thebaloh
»

Nadgradnja PCja - problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
61394 (1160) solatko
»

Se mi ga splača nadgrajevati?

Oddelek: Kaj kupiti
261831 (1070) cpu

Več podobnih tem