» »

Zaščita XP-ja

Zaščita XP-ja

Gutjerez ::

Mene zanima kako lahko zaščitim windows xp... npr ne želim da kdor koli brska po mojem pcju.
Kako lahko to preprčim. z uporabniški računi nea gre ker se povezave z netom prekine.
Želim da je povezava povezana in da programi vsi delulejo.
Da bi npr preprečo dostop da bi sploh lahko kaj delali na pc.
Oz brskali po netu.

Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

amigo_no1 ::

Ntfs + ustrezne pravice

bosmla ::

To pa je dober odgovor :\ .... sej vidis da revez pojma nima.
witboy007 ti lepo prosi kolega, ki ma malo vec pojma o stvari, da ti lepo razlozi; se bolse pa, da gres v knjiznico (da tudi to se obstaja>:D ) in si sposodi primerno knjigo o osnovah XP.

L.p.

marvin42 ::

za poštene ljudi je dovolj screensaver na password :)
Mostly Harmless

poweroff ::

Firewall, TrueCrypt, antivirus,... mah, pojdi na www.safe.si pa si začni brati osnove.
sudo poweroff

Gutjerez ::

marvin tnx. ta varjanta najbolša.
Za vse ostale ki ste kao nekaj bolj pametni pa vseeno tnx. Knige pa lahko sami berete.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

bosmla xp ni pri meni več v modi. za to imam ubuntoja. brat pa želi meti xpja. pa noče da bi jaz brsko po njegovem pcju,... a ima torent pa si djla filme pa to. zato želi biti povezan in da bi vse normalno delovalo le da jaz nebi mogo na njegov pc. To želi on. zato kdo pa kaj nima pojma nea nekaj na bv.
Za linux sem maher. za xp pa se mi jebe. Zdaj razumeš? c'ya pa taka prijaznost
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

ank ::

Na misel mi pride ona pesem od Don Mentony Band - Gospod sodnik: Letošnjo jesen v modi so...

Od kdaj pa so uporabniki ubuntuja že kr avtomatsko maherji za Linux? 8-O

bosmla ::

Vseeno se vedno predlagam da beres knjige....

Nisi pa napisal ali hoces preprecit dostop clovecku da dala z kompom ali dostop po mrezi - vse se da narediti zelo preprosto sploh ce preberes kaksno knjigo>:D

ank ::

Koliko sem jaz razumel hoče preprečiti, da bi on sam brskal po bratovih xp-jih. Zdaj če sta pc-ja dva je čisto preprosto: brat naj uporablja geslo za prijavo v xp in pa screensaver z geslom. Po mreži verjetno ne dostopa, do njegovega pc-ja. Če pa je pc en pa bo bolj težko. Lahko naredi edino to da ne priklaplja particije z windowsi.

Ali pa še najbolj preprosti način: odloči se pač da ne bo brskal po bratovih stvareh

In pa ja; vedno je dobro prebrati kaj o stvareh, ki jih ne razumeš

Gutjerez ::

žeže. a piše vse mogoče. ato vprašam vas. mogoče bi katero povedo kako tak čist easy varjanto. npr kot ste rekli za screensaver.

xp sem uporablo preveč dolgo. sem mislo da je kaj boljših varjant. meu sem debiane in slackware. 2 leti. zdaj imam ubuntoja. ker mi na kurac grejo virusi pa nwm kaj vse. saj kot pravim

100 ljudi 100 čudi.

Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

samomas ::

Pritisni tipko windows+L. Moras imet pa nastavljeno geslo za uporabnika.

LP, Samo

Gutjerez ::

to sem iskau. hvala ti.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

poweroff ::

Glej, brezveze je, da ti začnemo razlagati o firewallih, spywareu, itd. Na safe.si so vse te informacije pregledno zbrane.

Če pa nočeš brati pa nič.

BTW: tudi v Ubuntuja se da na hitro vdreti - z default nastavitvami.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregledovanje "zanimivega" prometa

Oddelek: Omrežja in internet
487751 (6066) Phantomeye
»

Wifi omrezje

Oddelek: Omrežja in internet
474896 (4170) kunigunda
»

Wireless keyloging

Oddelek: Pomoč in nasveti
253038 (2518) Robi :P
»

Poyabil geslo od administratorja..

Oddelek: Pomoč in nasveti
424269 (3481) hyper x
»

Geslo za dostop do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
122005 (1806) CaqKa

Več podobnih tem