» »

HDD na PCI ne dela

HDD na PCI ne dela

krneki.biz ::

Zdravo!

No, naj začnem s svojim problemom, če bi kdo slučajno vedel rešitev:

V sistemu imam trenutno dva HDD diska, ter 2 CD/DVD pogona. Sedaj sem si kupil še tale HDDter tole PCI kartico. Sedaj je pa sledeč problem: ko sem vstavil PCI kartico, ter nanjo povezal novi HDD, se mi sistem ne požene, in ostane pri bootanju tam, kjer bi se moral prižzgati windows boot up logo znak. Od tam naprej je čista tema. Če kartico izklopim, sistem deluje normalno (kot prej). Torej radi bi če lahko poveste kaj moram storiti da bi zadeva delovala, saj sem že skorajda na koncu z živci. Je mogoče kriv samo kak jumper, ali moram naložiti kakšne extra gonilnike? Ker imam CD ki sem ga dobil zraven, vendar če imam kartico notri sploh ne pridem v windowse, če pa kartice nimam notri p ne morem inštalirati gonilnikov, saj ne zazna kartice. Spodaj prilagam nekaj slik ki sem jih naredil s telefonom :\

Je mogoče treba posodobiti bios? Če je potrebno bi prosil če mi kdo razloži kako, saj tega še nisem počel: mat.plošča = Gigabyte GA-7VAXP.

Aja, jaz ne bi rad ustvaril nekega raid polja ali karkoli, rad bi imel samo še en standarden disk več.

Za vse nasvete se že vnaprej najlepše zahvaljujem!

Slikice:

Slika 1

Slika 2

P.S: Tudi ko tam kliknem F5 da bi konfal, se potem ne zgodi nič.

luli ::

V Biosu so se verjetno spremenile prioritete boot-a. Poglej tja!

krneki.biz ::

Sem preizkusil sedaj tudi to, vendar je isto, razen ko iz boot up HDD-0 spremenim na HDD-1 mi namesto black screena spodaj napiše GRUB, pri ostalih opcijah HDD-2 HDD-3 je pa isto črn zaslon.

Any more ideas? :(

krneki.biz ::

No sedaj sem prišel nekam. Posodobil sem BIOS, saj je ravno v tej verziji bila neka sprememba ki podpira Ultra mode način. :\

Sedaj zazna PCI kartico, (sem v Windowsih) zazna tudi HDD, ki je nanj priklučen, vendar sedaj ne vem kaj bi naredil da bi ga zaznalo pod My Computer ter tako da bi ga lahko sformatiral.. :\

amigo_no1 ::

CD ki si ga dobil zraven bi lahko pomagal.

Jakka ::

Pojdi v "computer management" (control panel, administative tools), nato odpri "disk management", kjer se ti bojo pojavili vsi trdi diski in cd enote. Tudi nov. Ga aktiviraš, narediš particije, ter jih formatiraš. In uporabljaš. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AM2 matična plošča

Oddelek: Kaj kupiti
101498 (1330) asus
»

restarti pc-ja!! zakaj?? zaenkrat nimam pojma....

Oddelek: Pomoč in nasveti
221642 (1284) Hoppus
»

Linux based router na USB

Oddelek: Omrežja in internet
492768 (1939) Steinkauz
»

kako vklopiti dual-channel

Oddelek: Pomoč in nasveti
141674 (1541) Bidox14
»

RAM problem

Oddelek: Strojna oprema
251811 (1588) drLinux

Več podobnih tem