» »

Blue Screen pri kopiranju s prenosnega diska

Blue Screen pri kopiranju s prenosnega diska

J_Rotten ::

Zdravo

Imam naslednji problem. Ko kopiram kakšne večje datoteke s prenosnega sika (300GB navadni disk, priklopjen preko USB2) na SATA disk sistemski disk (320GB) mi računalnik večkrat pokaže blue screen brez kakšnih specifičnih informacij, le tisto, da se posvetujte s serviserjem....

Sistem je na novo postavljen in vse na novo inštalirano, vendar bi naj s strojno opremo bilo vse v redu.

Ali mogoče kdo ima kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe?
Hvala

Andruxa ::

Mislim da si predstavljas da tocnega odgovora ne bos dobil, ker nisi povedal nic konkretnega.
Najhitreje bos razresil problem ce si nastavis v Control Panelu da se ti ob blue screenu vrze na disk komplet memory dump. Nahajal se bo tipicno v c:\windows\memory.dmp, nakar si instaliraj win debugger in nalozi ta dump fajl. Dobis tule : Debugging tools in preden nalozis dump fajl moras se nastaviti pot do t.i. simbolov. Najbolje je da si nastavis kar preko neta da ne kopiras ogromnih fajlov na disk : SRV*c:\websymbols*http://msdl.microsoft.com/download/symb... drugace pa imas jasna in kratka navodila tu : Debug Start

Ko si nastavis pot do simbolov in nalozis crash dump pocakaj da se nalozijo simboli, nato napisi v prompt :

!analyze -v

to ti bo povedalo najvec, lahko je driver ali kaj hujsega.
Lp, A

J_Rotten ::

Bom probal tako zrihtat, ja in potem še poreočam.
Samo, ali je lahko kriv kak gonilnik, če pa gonilnika ni naložen noben gonilnik za zunanji disk, ker ga pač windows sam prepozna kot lokalni dik ko ga priklopim?

Andruxa ::

lahko je gonilnik ja. Windowsi so ti nalozili nek genericni driver, prvo poskusi naloziti spiceficne driverje za cipovje tvoje maticne plate.
Lp, A

J_Rotten ::

Problem je, da mi ne ustvari te datoteke o napaki.
Drugače pa disk na drugem računalniku dela brez problema, na tem računalniku pa zgleda da tudi vse drugo (razen tega prenosnega diska) dela.
Plošča je ASUS M2N-E in ne morem najti primernih gonilnikov za USB. Ali mi lahko kdo prosim pomaga?

Hvala

Andruxa ::

Ce imas windows XP, gres v control panel in odpres System. Gres pod jezicek advanced in potem imas spodaj sekcijo z imenom Startup and recovery. Pritisnes gumb Settings znotraj
te sekcije in odpre se ti okno kjer imas nizje napisano write debugging information, tam izberes complete memory dump.. Pazi da imas odklukano tudi overwrite existing file ker complete memory dump je toliko velik kot imas rama ( ce imas giga je to en giga ). Tam imas tudi moznost nastavitve imena fajla v katerega se shrani ta dump in pa pot do fajla. Privzeta pot je v sistemskem diru, pri windows xp je to WINDOWS\

Vzemi si cas in instaliraj tisti win debugger, se izplaca bolj kot ugibanje kaj je narobe.
Lp, A

J_Rotten ::

Računalnik mi memorydump-a noče ustaviriti. Tam po moj računalnik (lastnosti)\Dodatno\Zagon in obnovitev... izberem IZVOZ CELOTNEGA POMNILNIKA, mesto pa je %SystemRoot%\MEMORY.DMP. Ko klkmniem v redu me vraša naslednje:
Če je začetna velikost odtranjevalne datoteke na nosilcu c: manjša od 2046 mb, sistem v primeru prekinitvene napake morda ne bo mogel ustvariti datoteke z informacijami za iskanje napak.
Kaj to točno pomeni, in ali mi za to ne ustvari merory.dmp?

Ali ima kdo kakšno idejo zakaj pride do bluescreena pri kopiranju večjih datotek, ali množice manjših datotek. Blue screen dobim tudi pri snemanju s tega prenosnega diska na dvd.
Računalnik drugače dela super, pa tudi prenosni disk dela super na drugih računalnikih.

Prosim za pomoč
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava Microsoft-Windows-Kernel-Power (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
867730 (4740) Anney
»

BSOD problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91620 (1278) Oktan
»

BSOD

Oddelek: Operacijski sistemi
112044 (1718) Bolf3nk
»

Bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
101895 (1597) slickerSLO
»

Podatki iz Memory-Dump-a?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202104 (1658) R33D3M33R

Več podobnih tem