» »

Vrednost Compa

Vrednost Compa

Bador ::

Mi lahko prosim nekdo pomaga ocenit sledeci kampujter ?

Asus P5AD2 Deluxe
Pentium 4 550 3.4 Ghz
Enermax Coolergiant 485W
2 x 512 mb Super talent DDR2 533 MHz PC4300
Ati X800xt
Seagate 120gb
Nec DVDRW 3550A
Chieftec DRAGON

Hvala .

Komponente so stare cca 2 leti.
  • spremenilo: Bador ()

ZdravkoČolič ::

težko je rečt odvisn od stanja, tm okrog 90k:D

Mirč ::

100k po tamalem

Volta ::

Vsaj 140 jurjev oz. enih 130k bi zagotovo dobil, saj je že sama grafična še vedno zelo dobra.


LP

dejansan ::

voltaspeeder17 smo ti že parkrat povedali, če nimaš pojma raje molči kot pa da klobasaš neumnosti

100 je max.
dejansan

Fizikalko ::

nak, 105-110k. Realno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Volta ::

Dejansan. Na tvojem mestu bi raje držal jezik za zobmi, ker narediš več koristi če imaš usta zaprta. Ta računalnik je precej močna mašina, in je vreden precej več kot si ti napisal. Na bolhi ga prodaš za 130 takoj. V to sem prepričan. NE bodimo na slo-techu take riti, da ubogim ljudem, ki bi radi kaj prodali pišemo precej manj oz. manj od minimalnega kolikor bi za svoje komponente dobili. Napiši kakega jurja več, vsaj človek ne bo slabe volje zaradi tega!

Če je ta mašina vredna 100k, pa poišči boljšo za 130k! Na funtechu, ki ma kar ugodno ponudbo sem našel comp z boljšim procesorjem, ki pa je neuporaben za igre, ker ma grafično na plošči. Cene računalnikov, ki so primerljive temu se začenjajo pri nekje 150k.

Volta ::

Poglej kaj ta človek prodaja na bolhi za okroglih 100 tisočakov, in se zamisli nad svojo oceno.

Klikni tukaj

dejansan ::

samo ti si pa tonto, da večjega ni

bolho si lahko vtakneš v eno od....

če si tako prepričan v svoje daj človeku 120k pa boš še zmeraj nekaj zaslužil

jaz prodajam core 2 duo e6400, ki je nov z garancijo za 145k

treba je malo pogledati kaj je v compu, čeprav se ti v to očitno čisto nič ne spoznaš, tebi je važno samo , da je intel in nabiješ ceno

kdo bo šel danes kupovati tole se je treba vprašati, plata z intel 925 čipsetom pa proc, da raje ne zgubljam besed

rit si ti in to da večje ni, če bo 5 ljudi napisali ceno okrog 100k boš ti za 30-40več in kdo potem tukaj zdraho dela, ti mlečnozobec

pa za konec, glede na to kaj počnem v zadnjih 4 letih mi ti mali pesek nikakor ne moreš govorit koliko je kaj vredno

če pa ne razumeš pa si probaj narisati ali pa daj še komu za prebrati in naj ti potem proba razložiti, ker je tvoja pamet očitno bolj pri ta počasnih

pa lp
dejansan

AndrewSmith ::

samo ti si pa tonto, da večjega ni

:D :D :D

Ce ta komp gledas po zastarelosti platforme,
ugotovis da ni vreden vec kot 90k sit.
Niso pa vsi experti v temu in je dosti nevednezev
na netu kateri bojo sigurno odsteli 120k sit
za to,saj masina je se vedno dokaj mocna za vecino
iger in programja.
Teh na slo-tech ne bos najdu,ce pa ze ne ve,ve
v katerem oddelku uprasat;)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Volta ::

dejansan, če bi ti videl kake probleme rešujem pri določenih predmetih, bi se zamislo nad svojimi besedami. O hitrosti mišljenja lahko brez skrbi sprobama kdo je hitrejši v računanju ( verjami da bo konkurenca močna ). Glede novih cen in platform, pa nisem na tekočem zato govorim še iz starejših izkušenj, tako da sem tu lahko kar mimo, vendar ne za veliko. Napisal bom vrednosti posamičnih komponent ( obljubim da se bom potrudil, tako da nebi smelo bit dosti napačno )

Volta ::

Kdo bo šel še to danes kupit ? Marsikdo. Še posebno tisti, ki se ne spoznajo.
Še cenitev:

Asus P5AD2 Deluxe - 20k - vsaj koliko cenik na tej strani zadeva ( mislim da je še star ) Klikni tukaj
Pentium 4 550 3.4 Ghz - 20k
Enermax Coolergiant 485W - 10k
2 x 512 mb Super talent DDR2 533 MHz PC4300 - 18k
Ati X800xt - 35k
Seagate 120gb - 10k
Nec DVDRW 3550A - 4k
Chieftec DRAGON - 11k

Vse skupaj je torej: okoli 130k - popust na celotno kišto ( to me je fizikalko naučil ). Pa moram rečt, da nisem s ceno zagotovo nikjer preveč pretiraval, tako da je comp vreden zagotovo okol 120k.

Fizikalko ::

Pretiraval si pri ohišju za kakšnega jurja, pri disku tudi in pri grafiki za kakšne 3 ali 4. To je pa tudi vse. Je pa res, da bodo po novi uredbi diski šli mal gor, kar se bo najbrž odrazilo tudi pri rabljenih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

dejansan ::

plata in proc skupaj nista vredna več kot 30, pa, če bi dobil za grafo 25k bi bil lahko srečen

ostalo si ocenil dobro

in če to sešteješ si na....
dejansan

Volta ::

Poslušaj fizikalka. Moja ocena je dobra, razen ene 3k pri grafiki in 2k pri ohišju. Torej sem ocenil nekje 5 jurjev preveč. Pa ne bodimo picajzli. Glavno da se poda neka osnovna ocena, da ve človek okol katere cifre prodajat to mašino.

LP

Volta ::

Lej tole. En prodaja na slo-techu navadno 6800 za 30k Tukaj Zdaj pa se zamislimo, koliko je X800XT močnejši...

LP

Fizikalko ::

No, tukaj se pa krepko motiš. Pri 6800 gre namreč za AGP različico, kar ceno takoj krepko dvigne.

Volta ::

Da vem da gre za AGP varjanto. Hm, v ta računalnik tukaj, ki se prodaja se nisem kaj dosti poglabljal. Avtomatsko sem študiral da je grafika na AGP vodilu, in sem jo zato cenil malo višje. Moja napaka.

LP

Volta ::

Da, moja napaka. Kako sem lahko prezrl 533Mhz ddr2 rame, pa plato mi tudi ni prav jasno. No, vsak se lahko zmoti.

LP

Fizikalko ::

Res je.

Volta ::

No ker sem opazil, da si ravno za računalnikom, bi te vprašal če se mi sploh splača kupit drugo AGP grafiko. Trenutno imam MSI RX800SE - 256GDDR 3 - dejansko močnejša od X800, 6800 navadne, primerljiva X800PRO varianti ( nevem kaj dela tisti SE zadaj ... ). Gledal sem nekaj 7800GS, pa sem bral, da naj bi X1950PRO prišel ven. Sicer so to precej boljše grafike kot to kar imam zdaj, ampak 80k se mi pa ne splača ven vržt, če gledam da je prihodnost na PCI-E, pa še grafične so bistveno zmogljivejše...

LP

Fizikalko ::

Ne splača se, IMHO.

Volta ::

Torej se mi edino splača nabavit komplet plata+proc+grafa+ram. Ostalo je še dobro.

LP

suntrace1 ::

OK, kaj pa moja kišta?

mama: Epox 8RDA+
proc: AMD XP 2100+ ---> 2700+
ram: 2x 512/333
graf.: ATI 9800pro
disk: 250Gb /8 Mb Seagate
DVD-RW Lite-On 16x
CD-RW Teac 48x
napajalnik LCPower 550W
zvočna: Terratec Sixpack 5.1
proc. vent.: Zalman CNPS7000B-CU (baker)
+
CRT monitor: Samsung 959NF

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

Volta ::

Moja cenitev:

mama: Epox 8RDA+ 7k
proc: AMD XP 2100+ ---> 2700+ 7k
ram: 2x 512/333 13k
graf.: ATI 9800pro 16k
disk: 250Gb /8 Mb Seagate 16k
DVD-RW Lite-On 16x 4k
CD-RW Teac 48x 2k
napajalnik LCPower 550W 5k
zvočna: Terratec Sixpack 5.1 4k
proc. vent.: Zalman CNPS7000B-CU (baker) 5k
+
CRT monitor: Samsung 959NF 10k

Torej vse skupaj z popustom na celotno gajbo nekje: 85k Fizikalko - upam da se nisem kje preveč zmotil.

koyotee ::

voltaspeeder17: s tem primerjaj ceno:
proc: AMD ATHLON 64 AM2 3500+,(L2 cache 512k)BOX
ram: 1024mb-(2X512MB RAM DDR2 Dual Channel)
plata: AliveNF4G-DVI NForce asrock
160GB,7200Rpm
grafa: ATI RADEON 1600PRO,256MB TVO,HDTV,DVI PCI-e
DVD-RW NEC 16x dvoslojni
+ ohisje + napajalc + garancija po komponentah = 124.990 SIT

bolha.com
lp 0:)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Volta ::

No, pa jo bom primerjal :))

proc: AMD ATHLON 64 AM2 3500+,(L2 cache 512k)BOX -20k
ram: 1024mb-(2X512MB RAM DDR2 Dual Channel) - 22k
plata: AliveNF4G-DVI NForce asrock - 13k
160GB,7200Rpm - 12k
grafa: ATI RADEON 1600PRO,256MB TVO,HDTV,DVI PCI-e - 18k
DVD-RW NEC 16x dvoslojni - 5k

+ ohisje + napajalc - recimo da je malo boljše - 10k

Torej skupaj = okol 100k....Glede na to, je ona mašina vredna kakih 70k z monitorjem vred. :D

koyotee ::

pa kwa je s tabo narobe???
Evo ce mi ga zrihtas za 100k ga takoj kupm, seveda novga!

*ohisje + napajalc - recimo da je malo boljše - 10k*
a zate je to dvoje skupaj za 10k mal boljše??? :\
get a life
lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Volta ::

koyotee - vprašaj Fizikalka, ki je moderator tu gor, al pa kerga drugega, da je ta ocena dokaj realna - recimo da sta ohišje + napajalc 15k. To pa je tudi vse ( seveda če hočeš realno oceno - ki je tudi po mojem mnenju prenizka! )

LP

Volta ::

To je bla ocena seveda za rablen sistem. Če je nov, oz. skoraj nov, je cena lahko kar nekaj višja.

koyotee ::

Sej ti pravim da je sistem ki sem ga podal NOV!!!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Volta ::

Jah, potem je to kr vredu cena, ki si jo napisal.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za kolko bi lahko prodal ta PC?

Oddelek: Strojna oprema
311571 (1108) opeter
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937326 (5774) ialexxb
»

Ocenite računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635980 (4496) opeter
»

FunTech INTEL Back To Game E6300 1GB DDR2 7600GT

Oddelek: Kaj kupiti
141872 (1214) nomad
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545243 (3964) sid911

Več podobnih tem