» »

dual channel vprasanje

dual channel vprasanje

andrejkorl ::

Mene pa zanima če hočeš imeti 4x512 rama na dual channel plati, ali sta lahko po dva in dva od različnih proizvajalcev? Npr. 2x512 Geil + 2x512 Twinmos, seveda oba pc3200 400mhz ddr?

iMark ::

Moralo bi delat, s tem da jih moraš postavit tako:
npr. prvi Geil na A1 drugi na B1, prvi Twinmos na A2 in drugega na B2.

pavka ::

V dual delujeta samo po dva.Če so štirje,lahko so enaki,pa ne bo z dualom nič.
Več glav več ve!!!

b ::

Aja? Zakaj pol meni na a7n8x dela v dual channel 3x 512MB? Vsaj tako pise na zacetku, ko se boota. Pa kolkor se spomnim navodil (2 leti je ze, kar sem jih bral :), tut pise, da dela v dual channel slot 1 + (2 in/ali 3)... Verjetno je pa odvisno od plate...

Gambino ::

Če imaš 3 slote zapolnjene nikakor ne more delat v dual načinu ni logično.

Pyr0Beast ::

O pa je
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DJ MartiNi ::

Plata GigaByte GA-7N400S-L ima tri pomnilniške module. Če vse zapolnim, bo dual channel omogočen. Druge varjante ni. Lahko vzamem en modul ven in sicer iz prvega sloda, da bo onemogočen. Samo potem ne govorimo več o treh modulih. Isto velja tudi za ASUS A8N-E in pa GigaByte GA-7NNXP, samo tile dve mata po štiri slote. Če mam ram u prvih dveh slotih, potem je dual channel izklopljen. Pri uporabi treh modulov je pa neizogiben. Pri ABITki NF7-S2G sem moral celo samo en modul imet za izklop dual channela. Saj je čisto logično. Če maš module v prvem in drugem kanalu, potem je dual channel vklopljen. Edino tale abitka me malce bega...
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

Pyr0Beast ::

Mel Epox8rda6+
3 reže za ram
1&3= dc
2 ni dc
Mel sem v 1,2,3 in je bilo dc. V 1. in 3. sta bila 2 twinmosa 256, v 2. je bila 512Mb pačkka pqi rama.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pavka ::

Saj že sama beseda pove: solo= 1 duo=2 trio=3 itd...Dual sta dva, ki delujeta kot eden
Več glav več ve!!!

Zheegec ::

Vidim da vam nekaj ni jasno :D

Dual-channel pomeni, da imamo od memory kontrolerja pa do slotov za RAM dva kanala (vsak 64-bit), torej namesto da bi imeli 4 sloti na voljo en 64-bit kanal, se ločijo na 2 64-bit kanala, zaradi česar teoretično podvojimo prepustnost. Modula morata biti enaka (načeloma sta lahko različna proizvajalca, če je enaka hitrost, velikost, število čipov na modulu). Če je notri še en modul ali dva (torej skupno trije ali štirje), prva dva še vedno delata v dual-channel, torej tudi pri 3 ali 4 modulih dual-channel deluje (preverjeno) na 99% matičnih.

Pavka - za Windows vsi moduli delujejo kot eden, ker vidi samo skupno število pomnilnika, ne pa po modulih. Da delujeta kot eden... bolj ne 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DJ MartiNi ::

Ja v nekaterih navodilih za plate (npr.: EPoX EP-8RDA) so celo tako naredili, da piše u tabelci namesto non dual channel in pa dual channel kar 64-bit in pa 128-bit. Nad tabelco pa piše ''supports 128-bit dual channel memory architecture''. Ja teoretično je dvojno...v praksi se pa pozna 10%...
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

hysteria ::

Jst mam pa eno starejšo plato iz leta 99 in v njej so 4 reže (na sliki). Original računalnik je imel takrat 64MB SDrama, kasneje sem ga dodal še 128MB. Ta dva sta v prvi in drugi reži, tretja in četrta sta pa fraj. Če zdele dodam še dodatnih 128MB, kakšna bi bila najboljša razporeditev?

SasoS ::

daj v slot 3 ker je tvoj komp daleč od dual-channel :D

Zheegec ::

Matična itak ne podpira dual-channel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje na deklarirano frekvenco

Oddelek: Navijanje
202029 (1751) strumf666
»

Kaj je bolj pametno imeti?

Oddelek: Strojna oprema
331620 (1147) patron
»

MemTest

Oddelek: Navijanje
372393 (1567) HyperGL
»

Dual chanel s 3x 256 MB rama na NF7 Rev 1.2

Oddelek: Navijanje
141660 (1305) MEDENA
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261410 (1228) Dead_Eye

Več podobnih tem