» »

Je procesor navit??

Je procesor navit??

vcc ::

Pozdrav vsem!

Ima kdo idejo, kako bi na dokaj preprost način ugotovil, ali je bil procesor navit? Npr. ko kupuješ rabljeno robo, da ti ne bi kdo prodal do konca navitega procesorja.

LP

kopriwa ::

Če že kupuješ rabljeno opremo jo dobro stestiraj, da je stabilna oz. nima napak. Če je zravn še garancija še tok bolš. Koliko je biu navit ne boš mogu ugotovit če dela normalno, razen tolko da je bil prenavit :), oz. je prišlo do poškodbe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

sparklyslo ::

Ko ga imaš enkrat v rokah, ne moreš vedeti, kaj je prejšni lastnik počel z njim. Morda se mu lahko pozna, če mu je bilo prevroče, ostalo pa ne.

vcc ::

Je možno, da kdo navije procesor in ga proda takega, ne da bi se to dalo opazit?

Hvala in LP

Goldee ::

Procesor sam po sebi ne more biti navit. Šele, ko ti vstaviš procesor v matično ploščo, potem ga lahko naviješ. Drugače velja vedno default frekvenca. Motherboard je predpogoj za navijanje. Recimo, če bo on foral procesor na 2500MHz v svojem računalniku in če ta procesor deluje po defaultu na 2000MHz bo deloval v tvojem računalniku pri 2000MHz (dokler ga ne boš ti spet navil). Upam, da me razumeš. Če pa sm se kje zmotil naj me kdo popravi.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

vcc ::

No, mislil sem procesor, ki je del celotnega računalnika, torej na MB.

sese12 ::

START - Nadzorna plošča - System ......

in ti pokaže



2.00 GHz je osnovni takt, na 2.69 GHz pa je navit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sese12 ()

JIM22 ::

Joj, kake mate.:\ Če si kupil procesor od nekoga drugega, ne moreš ugotovit če je biu navit. Če je biu procesor pretiran in se je pokvaril, ti bo takoj pokazal pod def. frekfenco, drugače pa ne moreš pogruntat če je biu navit al ne. Žal se boš moral sprijaznit in vrjet tipu da ni biu navit.>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

vcc ::

Hvala vsem za odgovore. Sedaj mi je jasno.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513685 (3140) Brias
»

6600gt zmrzuje v igrah

Oddelek: Strojna oprema
101359 (1009) tris
»

Veliki problemi z voltažo, za katere ne najdem vzroka:(((

Oddelek: Navijanje
462074 (1479) Death Knight
»

Leadtek a 280le 128 mb?(GF ti4200)

Oddelek: Kaj kupiti
11820 (701) Zoidberg
»

freezing

Oddelek: Pomoč in nasveti
13863 (703) TheHijacker

Več podobnih tem