» »

hitrost zunanjih diskov

hitrost zunanjih diskov

deejay2 ::

Kupujem disk in verjetno bo to zunanji. Zanima me, koliko se kaj pozna na hitrosti, ce imas enak disk priklopljen na preko usb-ja ali pa direktno v plato?

KandazaR ::

Če sta oba diska enaka je tisti na usb/firewire malo počasnejši, sam se spet ne pozna tok da pol pa zaradi tega nebi kupil zunanji disk.

bond007 ::

No za primerjavo - pri meni ima disk v ohišju okoli 30 MB/s max prenosa (pač omejitev USB 2.0), disk prikloplen direktno na plato preko IDE pa zmore okoli 60MB/s (tukaj pa ni omejitev vodilo, ampak disk sam). Tako, da razlika sigurno je!

deejay2 ::

Zakaj pa se potem sploh prodajajo zunani diski, ki so zraven se drazji? Jest imam namrec problem, ker imam tisto vodoravno ohisje in nimam prostora za disk noter. Zato razmisljam o zunanjem.

Ch4N93 ::

Zakaj pa se potem sploh prodajajo zunani diski, ki so zraven se drazji? Jest imam namrec problem, ker imam tisto vodoravno ohisje in nimam prostora za disk noter. Zato razmisljam o zunanjem.

delno si si odgovoril že sam :P
še en razlog pa je, da so zunanji prenosni. torej namenjeni za prenos večjih datotek.
Ni nam lahko...

deejay2 ::

mas prav :). Ja jest bi ga rabu predvsem za to, da bi shranjeval gor musko pa kak film. Verjetno pa branje obeh dveh medijev ne bi smel biti prevelik problem. Enih 160gb disk bi mi cist zadostoval. Trenutno imam samo 40 gb in moram vedno brisat kaj dol...

Se bo zaradi novega disk NB kaj bolj grel na plati?

KandazaR ::

Ne

SkIDiver ::

Jz imam od Canyona 3.5" alu ohišje z USB 2.0 povezavo. Notr sem dal 160GB 7200rpm 8MB cache maxtorja. Zadeva deluje povsem primerno. Recimo kopiranje filmov iz zunanjega diska na prenosnik in obratno je povsem zadovoljivo hitro. Na zunanjem disku imam večji del mp3 datotek pa jih winamp predvaja povsem normalno. Celo film se predvaja brez težav.
Skratka mene je presenetla zadeva v pozitivni smeri in sem povsem zadovoljen s preformansami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

LuiIII ::

A kdo ve kje se pri nas dobi kakšna kartica z eSATA priključki?

Lui


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215414 (5060) Karen
»

USB disk - ampak cimbolj tih

Oddelek: Kaj kupiti
121696 (1455) opeter
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183674 (3259) SimplTech
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303067 (2396) fizolcek
»

Zunanji - eksterni trdi diski

Oddelek: Strojna oprema
131352 (1109) iskra

Več podobnih tem