» »

sinhronizacija prenosnika

sinhronizacija prenosnika

slovencl ::

A obstaja kak program, ki bi prek mreže sinhroniziral datoteke v prenosniku in namiznem računalniku.

slovencl ::

Pa da je zsaton...

slovencl ::

A res noben nima prenosnika....

zee ::

pred casom sem to uredil z enostavno skripto, ki se je periodicno poganjala na strani streznika in je avtomatsko kopirala nove datoteke iz prikljucenih klientov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

slovencl ::

Kako si to naredil...dej jo prilepi tukaj...kakšen strežnik maš, ker os, ker os na klientih?

urban99 ::

tegale sicer še nisem preizkusil...

SyncBack

ICE Mirror

darkolord ::

SyncToy morda?

zee ::

streznik: Windows 2000 Pro
klienti: Windows 98 (FUJ!!)

na klientih sem dal eno mapo v skupno rabo in jo prikljucil kot trdi disk na strezniku. skripta je sla nato od diska do diska (torej od klienta do klinta) in kopirala (xcopy) samo novejse datoteke na streznik. skripta se je poganjala na 15 minut, kar sem dosegel s Task Schedulerjem od Windows 2000 Pro.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

slovencl ::

Uporabil sem SyncBack, vendar me nekaj zafrkava...imam ftp server in en PC...če se na PC-ju pojavi nov fajl, ga lepo skopira na server, če se na serverju pojavi nov fajl, ga tudi lepo skopira na PC.

Problem pa je, če spremenim nek fajl...
če na PC ju spremenim npr. fajl test.txt (ki je že na serverju), mi na serverju sploh ne spremeni test.txt, ampak zraven naredi še en fajl test.txt.1
če pa na na serverju spremenim test1.txt, pa mi na PC-ju naredi poleg fajla text, ki ima ikono od note pada, še fajl test.txt, za katerega pa PC ne ve s katerim programom bi ga odpr. Če mu potem izberem da naj ga odpre s notepadom, pa mi naredi test.txt, ki ima potem prav tako ikono od note pada. (upam da sem razumljivo opisal)

Nastavitev imam pomoje vse v redu nastavljene: klik


Mogoče kdo ve kaj je narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Win Batch] Skripta za ustvarjanje datoteke

Oddelek: Programiranje
51030 (834) sas084
»

Mount read-only JE ali NI read only?

Oddelek: Programska oprema
142238 (2048) poweroff
»

[visual basic 05] - kreiranje datoteke in pisanje vanjo

Oddelek: Programiranje
111385 (1181) gzibret
»

Zagon PHP ukaza v Javascript-u ?

Oddelek: Programiranje
51055 (1007) Ziga Dolhar
»

skripta v linuxu za izpis količino prometa

Oddelek: Programiranje
141211 (1020) Gunn3r

Več podobnih tem