» »

[Linux] Izbris vsebine diska

[Linux] Izbris vsebine diska

christooss ::

Dobil sem end disk. Gor sta bli dve particiji narejeni. dvakrat ntfs. Potem sem s gparted naredil eno ext3 particijo. Potem se je pa pojavil problem zdej ob vsakem zagonu javi da je 92 sektorjev pokvarjenih. Če se spomnim pravilno je to ravno tm kjer sta se prejšni dve particjiji ločili.

Mate kšn predlog kako formatirati disk.

Sm uporabil fdisk in cfdisk pa ne pomagata. Rabil bi popoln format particijie. cfdisk mi pa samo zapiše novo particijo ne zbriše pa vsebine.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Brane2 ::

dd if=/dev/zero of=/dev/tvoj_disk bs=512

Stvar bo zafilala cel disk z nulami, kar bo nekaj časa trajalo. Računa na hitrost filanja recimo 40 MB/s. Če imaš 120 Gb disk, to pomeni cca 1 uro...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

christooss ::

Dobim segmentation fault
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Brane2 ::

probaj ldconfig in če stvar nekaj razmišlja, torej ne konča trenutno, poskusi spet dd etc.

Če imaš to na gentooju in laufaš z diska, probaj "revdep-rebuild -X", da stvar najde. če kje kak library ali kaj podobnega ne paše skupaj...

Pa si namesto /dev/tvoj_disk vstavil dejanjski device tega diska ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

roscha ::

Brezveze..

Bootaj z Linux CDja (live ali pojdi v rescue mode), potem zafilaj disk z ničlami kot predlaga Brane2

Mogoče z malim popravkom dd if= ...... of = ... , count 5000

Bo dovolj. Particijske tabele MORAJO biti pobrisane.

Nadaljuješ kot ponavadi ((c)fdisk....)

SasoS ::

boljša rešitev je da bootaš rescue disketo od proizvajalca diska in tam formatiraš oz. izbrišeš disk.

BigWhale ::

> dd if=/dev/zero of=/dev/tvoj_disk bs=512

In ce das block size 5000000 bo stvar verjetno prej koncana. :)

Brane2 ::

Nisem hotel komplicirat s tem, poleg tega pa vsaj pri meni ni nekih bistvenih razlik. Ozko grlo je tu disk, ne pa hitrost kopiranja ničel prek bufferja skozi DMA kanale v nek I/O port...
On the journey of life, I chose the psycho path.

christooss ::

Sm od Sasos predlog vzel. IN deluje. Sem "popravil" disk potem ga pa particije naredil in dela.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Brane2 ::

Sori, sem mislil,d aimaš dejanjsko nekje na sredini diska problem, kjer sumiš slabe sektorje, drugače bi stvar pač omejil na prvih par MB...
On the journey of life, I chose the psycho path.

christooss ::

sej so bli na sredi slabi sektorji. MI je to tud reper disk povedu.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

BigWhale ::

> Ozko grlo je tu disk

Seveda, zato das pa cim vecji block size, da cim manj write operacij na disku...

christooss ::

No evo zdej pa spet problem. Kako formatirati disk kot fat. Sem zdej kupil disk pa ga uporabljam kot zunanji disk. Pa sem dal ukaz

mkfs.vfat pa mi je nekej pomlel. In odprem cfdisk pa je particija ne particionirana. Ok poženem še tukaj kreiranje particije. Napiše da je ok in dam izhod. Odklopim disk pa priklopim nazaj. Začne mountat in nautilus freezne. Ok nato odprem gparted in vidim notr ne particionirano particijo. WTF. No potem pa še tu particioniram in začne čudežno delat. Hudo odklopim disk vklipim in odpre prazno mapo v katero BP začnem kopirat fajle. Potem sem še musko poslušal direkt iz usb diska. Vse lepo in prav. Sem hotel nekej prenest na windowse. Priklopim. Melje melje melje in potem najde nov disk. Kliknem dvakrat in buf ponudi mi formatiranje??????? Pa ok rečem pa dejmo formatirat. Formatiranje je trajal kšne pol ure. Pol pa napiše FAILED. Argh. No zdej sem formatiral z rescue disk od roizvajalca. Isti kot pri prejšnem. Hudo :)

No zdej mam pa prazen disk. In bi ga rad formatiral v Fat. Prosim če poveste kako.

Hvala za odgovore za katere ne dvomim da bodo uporabni (kera poetika se vid da je že noč :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Particioniranje diska

Oddelek: Operacijski sistemi
122108 (1800) BlaY0
»

Linux po instaliranju ne morem formatirat

Oddelek: Operacijski sistemi
342446 (2047) CCfly
»

kako iozbrisat računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
61089 (993) amigo_no1
»

kako izničiti particije?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91059 (964) IČA
»

Xp noce instalirat po formatiranju

Oddelek: Operacijski sistemi
8976 (925) Rokic

Več podobnih tem