» »

Problemi z routerjem Asus WL-500g Deluxe

Problemi z routerjem Asus WL-500g Deluxe

Markoff ::

V začetku leta sem si kupil tale routerček in, glej ga zlomka, takoj se je začel obnašati čudno, metati obe mašini z neta in celo z LANa, včasih se sploh ni prižgal. Po mukotrpnem čakanju, da se me JAEtov servis usmili, so mi po 45 delovnih dneh (zakonski rok za vrnitev opreme v delujočem stanju oz. vrnitev denarja) poslali novega (vsaj upam tako). No, tale novi (isti model, seveda) je še bolj hecen. Uporabljam routerjev DHCP, vklopljen imam NetBIOS over TCP/IP, da vidim računalnike poimensko v exploderju. Moja mašina je pingala prenosnik, obratno pa prenosnik s pingom ni našel mojega. Po restorih, ponovnih nastavitvah je zadeva brez pravega vzroka začela delovati ok. Moja mašina še vedno ni videla prenosnika v exploderju, obratno pa je prenosnik mojega videl. A bizarnost se še ne konča. Kljub temu, da je prenosnik videl mojo mašino, je ob dvokliku oz. ročnem iskanju \\machinename\ ni mogel priklicati. Obratno - moja mašina prenosnika ni videla, a z \\machinename\ sem do prenosnika dostopal brez problema.

Resda gre za manjše težave, a zadeva je res annoying, da ne omenjam, da je identični router (dokler je pač kolikor-toliko deloval) v tem segmentu deloval neproblematično. Tudi patchiranje routerja z zadnjo verzijo firmware-a ni pomagalo.

Ker nočem ostati brez routerja še naslednjih 45 dni (hvala lepa, JAE), bi na vsak način poizkusil rešiti problem sam, zato prosim za nasvet vsakega, ki je imel podobne težave...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

gkovac ::

Uh... najprej sem ti hotel svetovat, da nadgradi firmware pa sem vidu, da si to že naredil. Nekje sem zasledil, da ima ta router probleme z določenim firmwarom... dej mal pobrkljaj po guglu

drugače pa... oba računalnika delata brez problemov? imaš naložene vse mrežne protokole? si probal izklopit DHCP in nastavit fiksne IPje in se pol igrat?

btw. 45 dni???? jest bi jim ga zabil v goltanc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Markoff ::

sulc: hvala za odgovor. Žal sem guglal po vseh mogočih stringih, a nikjer podobnega problema. Morda je težava, da iščem po napačnih ključnih besedah?

Jap, DHCP deluje bp, protokola sta nastavljena identično (IP in seveda NetBIOS over TCP/IP). Izklopil sem tudi NetBIOS, vendar ni pomagalo (v tem primeru sploh noben računalnik ni videl drugega v exploderju). Tudi fiksne IP sem preizkusil, pa se mi je celo zgodilo, da prenosnik ni mogel pingati moje mašine (pazi to - ping v obratni smeri deluje povsem bp!). Ravno zaradi težav sem vsako spremembo vedno izvedel na obeh mašinah hkrati.

Em, pazi, 45 DELOVNIH dni. To je v praksi 2 polna meseca! Po zakonu je to skrajni rok, ko ti morajo opremo popraviti, zamenjati ali vrniti denar oz. ponuditi drugačno, a funkcionalno enakovredno opremo (le, če se s tem tudi sam strinjaš). Zakaj so čakali na zadnji dan, ne vem, razen če to delajo zato, da se čimmanj vračaš na servis in da se tako hitreje izteče garancijski rok. V glavnem, moje mnenje o JAE se je korenito spremenilo na slabše, ker ni bilo razloga za zavlačevanje, saj je router praktično že crknil (po 3 mesecih že tako nezanesljivega delovanja).
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

gkovac ::

Našel sem dva linka... poglej kaj tuki gor piše in probaj... zgubit nimaš praktično kej :)

link1
link2
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Markoff ::

Thanks a bunch, samo v Linuxu res nisem domač, pa še garancija bi mi šla po gobe (potem sem pa sploh mrzel). :\
Misliš, da se ga splača še enkrat peljat na servis? Nočem namreč, da bi po murphyjevsko na servisu delal bp, meni pa bi potem zaračunali storitev...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Gambino ::

To men tud dela, sam da imam ruter ASUS 500g verzijo.

Elemen_T ::

Imam enak rooter in deluje odlično! Že od vsega začetka.

V tvojem primeru vem samo eno - osebno se jim zbunim do te mere, da mi zagotovijo nov rooter v roku enega tedna, ali če hočejo po njihovo - v petih delovnih dneh. Idi neposredno v servis.

veliko sreče - si ne predstavljam šmorna bit dva mesca brez rooterja pfjuu:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
473033 (2584) RuskiSnajper
»

NetBIOS over TCPIP

Oddelek: Omrežja in internet
151772 (1522) Chessman
»

Zakaj toliko 139 in 445?

Oddelek: Omrežja in internet
71540 (1454) Bakunin
»

Težave z XP SP2 DNS?

Oddelek: Omrežja in internet
8985 (873) Ziga Dolhar
»

Cable modem+Router - Mreža

Oddelek: Pomoč in nasveti
5882 (777) ToniT

Več podobnih tem